Şimdi Ara

i7 4790 dan i7 7700k a geçeyim mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar bu yazın bilgisayarımı değiştirmeyi düşünüyorum böyle bir değişiklik yaparsam işlemcimi de değiştirmem gerekecek kararsız kaldım açıkçası

• Gereksiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Millet şaşırmış yemin ederim.

• Bilgisayarı değiştirmek yerine işlemci anakart ve ramleri sabit tutup psu ekran kartı hdd gibi bileşenleri yeniden alıp eskileri inzivaya çekip veya ikinci elde satıp paşalar gibi kullanabilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçme
  • Deymez değiştirmeye .

• Kazanciniz +%20 olur. Değer mi değmez miyi siz düşünün. Ekstradan ana kart ram ve soğutucu masrafini da hesaba katin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 24 Mart 2017; 8:57:39 >
  • Allah başka dert vermesin

• i5 den geçeceğim deseniz hadi bir nebze de şu anki senaryo da gereksiz.
  • Ben i5 4590 'dan i7 4790K 'ya geçsem mi diye düşünüyorum. Siz i7 4790 'dan i7 7700K işlemcisine geçeyim mi diye düşünüyorsunuz :) Elinizdeki işlemci Unlocked olmasa da hayli hayli yeterli bir işlemci. Neticede aradaki performans uçum seviyesinde değil. Yapılacak masrafları düşünürseniz; değmez yani. O işlemcinin daha gittiği yere kadar gidin siz. Bakalım birkaç seneye teknolojinin uğradığı değişkenliklere göre bir karar verirsiniz. Şuan masraf etmeyin boşuna.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 24 Mart 2017; 11:15:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • why
  • Herkes birseyler alinca ister istemez baskasinda da boyle bir baski olusuyor :) Eger illaki sisteme guzel birseyler yapmak istiyorsan ssd filan ekleyebilirsin. Ya da kullandigin cevre birimleri neler, kullanimda bayagi zevk veriyor. Su an elimde pentium islemcili fansiz bir laptop var ki anlayabilirsin performansi o kadar az olmasindan dolayi isinamiyor zavalli. Mekanik klavye ile kullaniyorum, o bile kullanimda boslugu dolduruyor bir miktar.
  • hayır.
  • Nasıl ki bu geçiş kullanıcısına belirttiğiniz oranda kazanç sağlıyorsa sizinde 1070 den 1080 ne geçmek istemeniz benzer kazancı sağlar fakat hem arkadaşın böyle bir geçiş yapması elde edilecek olan kazanca oranla gereksiz olur hemde sizin elinizdeki 1070 i 1080 ile takaslamak istemeniz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 24 Mart 2017; 18:16:20 >
  • Para varsa geç.
  • Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    Benim bir zararim yok. 400 500 lira civari cebimden cikararak sistemimi oyunlarda %25 guclendirmis olacagim. Ki masrafimla elde ettigim performans esit oranda. Fps pek artmayacak islemci yuzunden ama anti aliasing acacagim onun yerine. Konu sahibinin islemci degistirmek icin sırf değiştirmesi gereken bir sürü parça var. Bu da hem maddi açıdan israftır hem de uzun uğraş ister. Benim mevzumla konuyu ne diye bagdaslastirdiniz anlamadim da zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 24 Mart 2017; 21:3:44 >
  • Aynı durum konu sahibi içinde geçerli olduğu için bağdaştırdım.Nasıl ki sizin 1070 den 1080 ne geçmeniz ister cebinizden 100 tl ister 500 tl çıksın her koşulda gereksiz bir upgrade oluyorsa aynı şekilde konu sahibinin yapacağı geçişte bir o kadar gereksiz olur.Yani demek istediğim birisine gereksiz olur dediğiniz bir geçişin bir benzerini kendiniz yapınca gereksiz olmaktan çıkmamalı :)
  • Ben 2600K'dan bile geçmeyi düşünmüyorum henüz, 1 nesil daha bekliyorum
  • Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    Gereksizlik değil olay. Çikardigi masraf durumu anlamsiz kiliyor. Benim verdigim paranin dengeli bir karsiligi var. Onun yok. Neden 1080 e gecmem gereksiz olsun? Anti aliasingle oynamak istiyorum oyun belki.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.