Şimdi Ara

i7 4770k - i7 3770k arasında seçim?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
14
Cevap
1
Favori
569
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> i7 4770k - i7 3770k arasında seçim?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1025 Mesaj
    Arkadaşlar iyi günler.

Sistemimi 775 pin platformundan 1150 yada 1155 pin platformlarına yenilemeyi düşündüğüm için sizlerden aklımda olan 2 işlemci ve birde bunlara uygun bir anakart üzerine fiyat-performans kisvesi altında nacizane tavsiye ve fikirlerinizi isteyeceğim. Tabi ki maddi durumu iyi bir insan olmadığım için de haliyle bu parçaların 2. ellerini arıyorum ve bulduğumda hayırlısı ile alırız artık. Overclock meraklısı biri olduğumu da ayrıca belirtmek isterim. Bu yüzden K serisi alma konusunda ısrarlıyım.

Intel'in resmi sitesinden bu 2 işlemcinin özellikleri hakkında da fiyat-özellik olarak gördüğüm kadarıyla bir iki ufak değişiklik haricinde pek bir fark yok. Hatta tamamen aynı diyebiliriz. Yani 4770k yı 4. nesil yapıp 3. nesil olan 3770k'dan üstün kılan kale değer tek özellik sanırım daha gelişmiş Intel® HD Graphics 4600 grafik kartı. Hatta onun dışında 3770k daha az güç tüketimi yapıyor.

Ama bu iki işlemciyi de birbiri ile hemen hemen aynı ayarda görmeme rağmen nedense AnandaTech sitesi üzerinden yaptığım karşılaştırmada 4770k modeli, 3770k modeline göre bariz bir üstünlük sağladı. Yani aralarında 1,2 derece oynasa neyse diyeceğim ama aralarında ki dereceler azımsanmayacak kadar fazla. Bunun nedeninin ne olduğunu kestiremedim. Yani 4770k da olup da 3770k da olmayan yada az olan özellik nedir sizce?

4770k modelinin 2. eline 600-700tl arası fiyat çekiyorlar
    3770k modeline ise 600tl civarı

Ve şöyle bir sorun da var; 4770k 4. nesil olup 1150 pin Z87 chipsetli bir anakart gerektirirken, 3770k 3. nesil olup 1155 pinli Z77 chipsetli bir anakart gerektiriyor. Dolayısı ile seçeceğim işlemci, alacağım anakartı da doğrudan etkileyeceği için anakart arayışım, seçtiğim işlemci doğrultusunda olacak. Yani ilk olarak hangi işlemciyi alacağıma karar vermem gerekiyor.

Vatan da 4770k 895tl ve indirimsiz hali mi bilmiyorum. Yani bu gibi ürünlere her hafta sonu olan %30 indirim vurur mu bilmiyorum ama vurursa 600tl'ye sıfır 4770k işlemci alırız herhalde ki millet 3770k modelinin 2. elini o fiyattan aşağı satmıyor Tabi bu tür ürünlerde vatanın hafta sonu %30 indirimi varmıydı hatırlamıyorum. 4770k modelini de araştırmaya başlarken ona uygun bir anakartta aradım ve 2. el olarak bir adamın 500tl fiyat biçtiği Gigabyte Z87X-OC modeline rastladım zira vatanda aynı ürün 560tl ve bunada %30'luk hafta sonu indirimi vurursa 392tl yede bu anakartı alabilirim. Tabi ki aklıma i7 4770k+Z87X-OC kombinasyonu daha yattı ama işlemcinin 2. eline en az 600tl (ki vatan %30 indirim yaparsa sıfırını orada 600tl)+500tl anakart (tabi bunun da vatanda %30 indirimlisini bulabilirsem buda sıfır şekilde 500tl) etti sana 1100 lira para ki benim bütçem 900tl ye zor çıkar oda borç harç yaparak. Bu aralar durum sıkışık olduğundan ayağımızı yorganımıza göre uzatmaya çalışıyoruz.

Bu arada vatan müşteri temsilcisini arayıp i7 4770k ve Z87X-OC ürünlerinde hafta sonu %30 indirim olacak mı diye sordum ama aldığım cevap biraz şaşırttı "o ürünler şu anda zaten %30 indirimli halde ve artık vatanda hafta sonu %30 indirimleri olsa bile ürünlerin üzerinde %30 indirim ibaresi yer almayacak" diye cevap verdi ardından "bu mantıklı mı? Kısa bir süre öncesine kadar yazıyordu" diye sormam üzerine küstah kadın çingene edasıyla ağzını yayarak dalga geçer bir üslup ile "ama artık yazmıyor" deyince dayanamayıp haddini bildirmek babında bastım fırçayı. Artık vatanında çalışanlarının da cıvkı çıktı inanın. Piyasa fiyatı zaten 100tl olan bir ürüne 140tl fiyat biçip yalandan %30 indirimle tekrar 100tl ye satmaya çalışıyorlar bu ne kadar ahlaksız bir pazarlama stratejisidir anlamadım. Böyle bir %30 saçmalığı var mı gerçekten vatan da?

Yani 2 farklı işlemci içinde seçtiğim 2 farklı kombinasyon buydu;

i7 4770k+GA-Z87X-OC
    i7 3770k+GA-Z77X-UD5H

Kısaca yukarıda ki 2 farklı kombinasyonun herhangi birinin 2. elini 900tl ye kadar toplayabilirsem o bana yeter herhalde. Ama tabi ki gönül ister ki 4770k+GA-Z87X-OC kombinasyonunu 900tl'ye toplayayım.

Dediğim gibi 800-900tl arası bir bütçem var. Ben, işlemcinin herhangi birinin 2. elini 600tl'ye bulup ona uygun anakartıda 300-400tl arası bir fiyata bulup işi bitiririm diye düşündüm. Hatta başta 3770k almayı düşünüp yanına birde 2. el Gigabyte Z87X-UD5H koyarsam tadından yenmez dedim ama UD5H anakartın 2. eli hiç bir yerde yok millet peynir ekmek gibi almış sanırım

Piyasada sanırım bu 2 işlemcinin 2. elini bu aralar bulmak biraz zor olacak. Zira kısmet meselesi, işlemciyi bulduktan sonra bir köşeye bırakıp ona uygun birde anakart bulmak mesele. Herhangi bir işlemciye uygun fiyata rastlarsam alıp kutulayıp, ona uygun anakart bulana kadar bir köşeye koyacağım ama kararsız kaldım. Dediğim gibi bu iki işlemci arasında kale değer bir fark göremedim zira fikirlerinizi ve hangisini tercih etmem gerektiğini vurgularsanız kafam da işlemciye uygun arayacağım anakart da ona göre şekillenir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radyoaktif -- 2 Mayıs 2014; 23:19:55 >

|
    |
    Intel® Core 2 Quad Q9400 (OC 3.5Ghz) / Gigabyte GA-EP45T-UD3R / Corsair Vengeance 8GB (4x2GB) (OC 1.75Ghz) / Akasa Venom İşlemci Soğutucu / Gigabyte Nvidia Geforce GTX 460 / Corsair CX600 / WD 1 TB Caviar Black / LG Super Multi DVD-RW / Cooler Master Kesik Yan Kapak, Şeffaf Pleksi Kaplama Mavi Şerid Ledli Kasa / Samsung SyncMaster 920N Black 19" LCD / LOGITECH X-540 70W 5 1 Hoparlör / HP C3180 Yazıcı

• DH Yönetici
    6592 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: radyoaktif

Arkadaşlar iyi günler.

Sistemimi 775 pin platformundan 1150 yada 1155 pin platformlarına yenilemeyi düşündüğüm için sizlerden aklımda olan 2 işlemci ve birde bunlara uygun bir anakart üzerine fiyat-performans kisvesi altında nacizane tavsiye ve fikirlerinizi isteyeceğim. Tabi ki maddi durumu iyi bir insan olmadığım için de haliyle bu parçaların 2. ellerini arıyorum ve bulduğumda hayırlısı ile alırız artık. Overclock meraklısı biri olduğumu da ayrıca belirtmek isterim. Bu yüzden K serisi alma konusunda ısrarlıyım.

Intel'in resmi sitesinden bu 2 işlemcinin özellikleri hakkında da fiyat-özellik olarak gördüğüm kadarıyla bir iki ufak değişiklik haricinde pek bir fark yok. Hatta tamamen aynı diyebiliriz. Yani 4770k yı 4. nesil yapıp 3. nesil olan 3770k'dan üstün kılan kale değer tek özellik sanırım daha gelişmiş Intel® HD Graphics 4600 grafik kartı. Hatta onun dışında 3770k daha az güç tüketimi yapıyor.

Ama bu iki işlemciyi de birbiri ile hemen hemen aynı ayarda görmeme rağmen nedense AnandaTech sitesi üzerinden yaptığım karşılaştırmada 4770k modeli, 3770k modeline göre bariz bir üstünlük sağladı. Yani aralarında 1,2 derece oynasa neyse diyeceğim ama aralarında ki dereceler azımsanmayacak kadar fazla. Bunun nedeninin ne olduğunu kestiremedim. Yani 4770k da olup da 3770k da olmayan yada az olan özellik nedir sizce?

4770k modelinin 2. eline 600-700tl arası fiyat çekiyorlar
    3770k modeline ise 600tl civarı

Ve şöyle bir sorun da var; 4770k 4. nesil olup 1150 pin Z87 chipsetli bir anakart gerektirirken, 3770k 3. nesil olup 1155 pinli Z77 chipsetli bir anakart gerektiriyor. Dolayısı ile seçeceğim işlemci, alacağım anakartı da doğrudan etkileyeceği için anakart arayışım, seçtiğim işlemci doğrultusunda olacak. Yani ilk olarak hangi işlemciyi alacağıma karar vermem gerekiyor.

Vatan da 4770k 895tl ve indirimsiz hali. Yani bu gibi ürünlere her hafta sonu olan %30 indirim vurur mu bilmiyorum ama vurursa 600tl'ye sıfır 4770k işlemci alırız herhalde ki millet 3770k modelinin 2. elini o fiyattan aşağı satmıyor Tabi bu tür ürünlerde vatanın hafta sonu %30 indirimi varmıydı hatırlamıyorum. 4770k modelini de araştırmaya başlarken ona uygun bir anakartta aradım ve 2. el olarak bir adamın 500tl fiyat biçtiği Gigabyte Z87X-OC modeline rastladım zira vatanda aynı ürün 560tl ve bunada %30'luk hafta sonu indirimi vurursa 392tl yede bu anakartı alabilirim. Tabi ki aklıma i7 4770k+Z87X-OC kombinasyonu daha yattı ama işlemcinin 2. eline en az 600tl (ki vatan %30 indirim yaparsa sıfırını orada 600tl)+500tl anakart (tabi bunun da vatanda %30 indirimlisini bulabilirsem buda sıfır şekilde 500tl) etti sana 1100 lira para ki benim bütçem 900tl ye zor çıkar oda borç harç yaparak. Bu aralar durum sıkışık olduğundan ayağımızı yorganımıza göre uzatmaya çalışıyoruz.

Bu arada vatan müşteri temsilcisini arayıp i7 4770k ve Z87X-OC ürünlerinde hafta sonu %30 indirim olacak mı diye sordum ama aldığım cevap biraz şaşırttı "o ürünler şu anda zaten %30 indirimli halde ve artık vatanda hafta sonu %30 indirimleri olsa bile ürünlerin üzerinde %30 indirim ibaresi yer almayacak" diye cevap verdi ardından "bu mantıklı mı? Kısa bir süre öncesine kadar yazıyordu" diye sormam üzerine küstah kadın çingene edasıyla ağzını yayarak dalga geçer bir üslup ile "ama artık yazmıyor" deyince dayanamayıp haddini bildirmek babında bastım fırçayı. Artık vatanında çalışanlarının da cıvkı çıktı inanın. Piyasa fiyatı zaten 100tl olan bir ürüne 140tl fiyat biçip yalandan %30 indirimle tekrar 100tl ye satmaya çalışıyorlar bu ne kadar ahlaksız bir pazarlama stratejisidir anlamadım. Böyle bir %30 saçmalığı var mı gerçekten vatan da?

Yani 2 farklı işlemci içinde seçtiğim 2 farklı kombinasyon buydu;

i7 4770k+GA-Z87X-OC
    i7 3770k+GA-Z77X-UD5H

Kısaca yukarıda ki 2 farklı kombinasyonun herhangi birinin 2. elini 900tl ye kadar toplayabilirsem o bana yeter herhalde. Ama tabi ki gönül ister ki 4770k+GA-Z87X-OC kombinasyonunu 900tl'ye toplayayım.

Dediğim gibi 800-900tl arası bir bütçem var. Ben, işlemcinin herhangi birinin 2. elini 600tl'ye bulup ona uygun anakartıda 300-400tl arası bir fiyata bulup işi bitiririm diye düşündüm. Hatta başta 3770k almayı düşünüp yanına birde 2. el Gigabyte Z87X-UD5H koyarsam tadından yenmez dedim ama UD5H anakartın 2. eli hiç bir yerde yok millet peynir ekmek gibi almış sanırım

Piyasada sanırım bu 2 işlemcinin 2. elini bu aralar bulmak biraz zor olacak. Zira kısmet meselesi, işlemciyi bulduktan sonra bir köşeye bırakıp ona uygun birde anakart bulmak mesele. Herhangi bir işlemciye uygun fiyata rastlarsam alıp kutulayıp, ona uygun anakart bulana kadar bir köşeye koyacağım ama kararsız kaldım. Dediğim gibi bu iki işlemci arasında kale değer bir fark göremedim zira fikirlerinizi ve hangisini tercih etmem gerektiğini vurgularsanız kafam da işlemciye uygun arayacağım anakart da ona göre şekillenir.

Bence 4770K almalısınız.

• Yarbay
    72410 Mesaj

vatandaki çalışanları boşuna dinleme kardeşim onlar kafalarına göre konuşuyorlar zaten birşey bilseler orada asgari ücretle çalışmaz gider adam gibi para kazanırlar. daha geçen gün arkadaş işte vatanda çalışıyor bilgisayarını ben topladım adamın

sana şunu çok net söyleyebilirim ki ağır çizim programları kullanmayacaksan ve render yapmayacaksan 4670k ' nın üstü kesinlikle gereksiz...

4670k seni her türlü memnun eder kalan parayla ssd alırsın uçarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 2 Mayıs 2014; 15:12:16 >
    |
    |
    Bahsedilenler: radyoaktif
    Vatandaki fiyatlar indirimli fiyatlar zaten.i7 4770K'nın sıfırı 600 Tl ye düşmez. İmkansız. Doların 1.85 TL olmadı lazım.Çünkü işlemcinin satış fiyatı çoğu yerde aynı. Yurtdışında bile 320 dolar dan satılıyor.
    Bence en mantıklısı ikinci el 3770K ve ona uygun bir anakart.Bütçenize göre.
    HAswellerin ısınmasını sebebi entegre voltaj regulatörleridir. Bu ivy birdge serisinde anakartta idi. Hasweller ile işlemcinin içine aldı.
    O yüzden hasweller çok ısınır ve fazla güç tüketir. Haswellerin 4.5 ghz den sonrası samanlıkta iğne aramak gibidir.
    İvylerde ise 5.0 ghz gören işlemciler vardır. İvylerde ise 4.7 den sonrası zorlar. Delid gibi uygulamalarla işlemcinin ısınını 10 dereceye kadar düşürürsünüz.Ama garantiden taviz verirsiniz.
    i7 4770K : ikinci el fiyatı : 650-700 Tl arasıdır.
    İ7 3770K: ikinci el fiyatı : 575-600 TL arasıdır.
    Z77 anakartlar : ikinci el fiyatı : 250-350 TL arasıdır.
    z87 anakartlar : ikinci el fiyatı : 300-500 TL arasıdır.
    İşlemciler arasında karşılaştırma yaparsanız % 1 fark vardır. Haswellerin dahili grafik ünitesi biraz daha geliştirilmiştir.Kimse de kullanmaz orası ayrı.
    |
    |
    Cpu: 386 sx-2/66 < pentium 166MMX < 200MMX < pentim III 600 < Celeron 733 < Celeron 1000 < athlon 2600(barton) < athlon 3000(s.754) <phenom 8450 < phenom II x3 720BE < phenom II x4 965BE<X6 1090T<FX6100<Xeon e3-1240<xeon E3-1270 V2<i7 3770K<FX 8350<i7 4790K Gpu: Cirrus Logic 1MB < S3 virge dx 4MB < 16MB 3dfx vodoo banshee < 32 mb TNT2 < 64MB Geforce 2 mx400 < 128 MB Geforce 4000 < 128 MB fx5200 < 256 mb 9600XT < 256 MB 6600GT < 256MB X800GTO < 512MB 4830 < 512MB 4770 < 1GB 5770 < HD5850<HD6870<HD5870<2GB HD6950-70<7850<7870XT<hd7950<r9 290<GTX 750ti<GTX970<GTX980<GTX 980ti<RX 480<GTX 1070|

• Binbaşı
    1384 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

vatandaki çalışanları boşuna dinleme kardeşim onlar kafalarına göre konuşuyorlar zaten birşey bilseler orada asgari ücretle çalışmaz gider adam gibi para kazanırlar. daha geçen gün arkadaş işte vatanda çalışıyor bilgisayarını ben topladım adamın

sana şunu çok net söyleyebilirim ki ağır çizim programları kullanmayacaksan ve render yapmayacaksan 4670k ' nın üstü kesinlikle gereksiz...

4670k seni her türlü memnun eder kalan parayla ssd alırsın uçarsın

kimin hangi işi yaptığına bakarak zeka seviyesi tespitin; senin zeka ve entellektüelliğin hakkında güzel fikirler veriyor...

Sonuçları benimle paylaş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Masaüstü: ASUS Prime Z270-P | INTEL i5-6600k | SAPPHIRE R9 280X DUAL-X OC | Corsair Vengeance 3000MHz 2 x 8 Gb | XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W Kulaklık: Sennheiser G4ME ONE | Ses Kartı: Creative SOUND BLASTER X-FI HD | Mouse: Steelseries Rival ve QcK plus | Klavye: Corsair Strafe RGB Cherry MX Brown

• Yarbay
    72410 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: fehmiugur

kimin hangi işi yaptığına bakarak zeka seviyesi tespitin; senin zeka ve entellektüelliğin hakkında güzel fikirler veriyor...

Sonuçları benimle paylaş

yahu ben sadece bilseler yazdım zekalarına laf atan oldumu ?

hatta bırak düşüğü çok zekiisin tamam ama bilmedikten sonra ne işe yarar ?

ki yazdığım kesinlikle doğrudur sana yüzlerce örnek getiririm ben bugüne kadar birtane vatan çalışanının bilgili ve donanımlı olupta güzel sistem çıkarttığını görmedim sistemi bırak parçalar hakkında bilgileri bile yok gerçekler bunlar...

nerden ne çıkarıyorsunuz arkadaş laf atacağım diye bu kadarda zorlanmaz yapmayın olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 2 Mayıs 2014; 15:37:25 >

• Yarbay
    2968 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Orijinalden alıntı: fehmiugur

Sonuçları benimle paylaş

ki yazdığım kesinlikle doğrudur sana yüzlerce örnek getiririm ben bugüne kadar birtane vatan çalışanının bilgili ve donanımlı olupta güzel sistem çıkarttığını görmedim sistemi bırak parçalar hakkında bilgileri bile yok gerçekler bunlar...

Suaraya katiliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabah moonwalk keyfi -- 2 Mayıs 2014; 15:43:03 >
    |
    |

• Binbaşı
    1693 Mesaj
    http://www.cpu-world.com/Compare/590/Intel_Core_i7_i7-3770K_vs_Intel_Core_i7_i7-4770K.html

Okuduklarim kadarıyla 4770k ve 3770k arasında cok bir fark yok.
    Fakat aralarındaki fiyat farkida cok düşük bence 4770k almalısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cikopelo -- 2 Mayıs 2014; 15:45:19 >
    |
    |
    |
    |
    Yorum ve tavsiyeleriniz için canı gönülden teşekkürler arkadaşlar zira sizlerin de fikirleri doğrultusunda kafama yatan sistem "i7 4770k+GA-Z87X-OC" ikilisi oldu. Şu anlık bu 2 parçayı aynı anda alacak kadar bütçem olmadığı için parça parça alacağım. Hangisini önce uygun fiyata bulursam alıp, diğerinin parasını denkleştirene kadar koyacağım kenara.

Param olsaydı gene forumdan bir arkadaştan GA-Z87X-OC'yi 450tl'ye alacaktım zira 420 liram olduğu için 30 lira çıkışmadı alamadım parasızlığın gözü kör olsun tabi kısmet meselesi

Yani i7 4770k+GA-Z87X-OC bu ikilinin 3,5 ay içinde 2. ellerini toplam 900-1000tl'ye bulabilirim sanırım. Ama tabi dediğim gibi 2 parçayı da aynı anda alacak nakitim de durumum da yok. Bu 2 parçadan herhangi birini alıp bir köşeye koyduğum taktirde, diğer parça arayışına başlayıp uyguna bulur bulmaz GA-EP45T-UD3R anakartımı satıp aynı anda almaya çalışacağım ki sistemi bozup bilgisayarsız kalmayayım. Olduğu kadar, olmadığı kader. Gene de konu ile ilgili tavsiye ve önerilerinize açığım. Hepinize hayırlı günler.
    |
    |
    Intel® Core 2 Quad Q9400 (OC 3.5Ghz) / Gigabyte GA-EP45T-UD3R / Corsair Vengeance 8GB (4x2GB) (OC 1.75Ghz) / Akasa Venom İşlemci Soğutucu / Gigabyte Nvidia Geforce GTX 460 / Corsair CX600 / WD 1 TB Caviar Black / LG Super Multi DVD-RW / Cooler Master Kesik Yan Kapak, Şeffaf Pleksi Kaplama Mavi Şerid Ledli Kasa / Samsung SyncMaster 920N Black 19" LCD / LOGITECH X-540 70W 5 1 Hoparlör / HP C3180 Yazıcı

• Yüzbaşı
    676 Mesaj

Koskoca mesajları alıntılamak yerine cevapla butonunu kullanırsan bizleri yormamış olursun.
    |
    |
    OzcanQQ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Anakart: ASUS M5A97 R2.0 | İşlemci: AMD FX 6300 @4.6 GHz | İşlemci Soğutucusu: Cooler Master Hyper T4 | Ekran Kartı: ASUS R9 270 DirectCU II 2GB | RAM: Corsair 2 x 4GB Vengeance Pro DDR3 1866MHz | SSD: Samsung 750 EVO 250 GB | Kasa: Cooler Master HAF 912 Plus | Güç Kaynağı: GX 80+ 750W | Monitör: ASUS VS239HV 23'' | Fare: Steelseries Rival | Mousepad: Razer Goliathus | Telefon: iPhone 7 | Konsol: PlayStation 4
  • DH Yönetici
    6592 Mesaj

Birdaha yapmayız.
    |
    |
    WorldGrooveMove kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    İki işlemciyide kullandım şu an 4770k sahibiyim.İkisi arasında bellek performansı dışında ve tek çekirdek performansı dışında fazla fark bulunmuyor.Eklenen komut setlerini ise tam olarak kullanan bir uygulama olmadığı için farkınıda gösterememesi gayet doğal.

Bu arada 4770k+ z87 anakart ikilisini ikinci elde 900 tlye bulursanız banada haber verin çünkü bu ikiliyi çok acil ihtiyaçlar dışında bu fiyata bulmanız biraz düşük ihtimalde neredeyse anakart bedavaya gelir bu fiyatta çünkü 4770k nın sıfırı şu an vatanda indirimli(sanırım %30 indirimli fiyatı var sitesinde) olarak 891 tl orta karar bir z87 ise yine indirimli fiyatı 400 tl olduğuna göre siz bu ikiliyi anakartına göre 1000-1100 tl aralığında bulabilirsiniz daha aşağısında ise satıcının güvenilir olması gerekir yoksa sorun yaşayabilirsiniz.İkinci elde olsa çok ucuzundanda çok pahalısındanda kaçınmak lazım.Bütçe kısıtlıysa 4770k yerine i5 4670k de alabilirsiniz ama şunuda belirteyim ikisinide alsanız 5 ghz gibi değerleri unutun maksimum çıkacağınız değerler 4.5-4.6 ghz olur dahası için extrem bir soğutma gerektirir bu 3770k içinde geçerli ama 4770k daki gibi değil tabi.
    |
    |
    ///EVGA GEFORCE GTX 1080 Tİ FTW3 11 GB//MSI Z370 GAMING M5//İNTEL CORE İ7 8700K//KINGSTON HYPERX PREDATOR 3000@3400 MHZ OC (2X8) GB DDR4//NZXT KRAKEN X62//SAMSUNG 850 EVO 250 GB//SAMSUNG 860 EVO 500 GB//SEAGATE 2 TB 7200 RPM SSHD//ASUS VG248QE 144 HZ//CORSAİR AİR 540 WHİTE EDİTİON//SEASONIC 1000W PLATINUM//LOGİTECH G810 ORION SPECTRUM RGB//LOGİTECH G502 PROTEUS CORE SPECTRUM RGB//LOGİTECH G633 ARTEMİS SPECTRUM RGB 7.1 SURROUND//WİNDOWS 10 X64 PRO///

• Binbaşı
    1025 Mesaj
    Tüm bilgi ve tavsiyeleriniz için canı gönülden teşekkürler arkadaşlar. Sonunda 450tl gibi bir fiyata 2. el olarak 2 aylık temiz GA-Z87X-OC anakartı buldum ve bu ana karta i7 4470k işlemci düşünüyorum zira şu anlık maddiyatım sadece anakartı almaya yettiği için, işlemcinin 2. el parasını denkleştirene kadar (ki buda 3,5 ay sürer sanırım) anakartı bir köşeye koyup arada bakar bakar hasret gideririm artık :) Böyle bir şey yapmamda ki neden; ilk etap da temiz bulduğum GA-Z87-OC anakartı kaçırmamak istediğimden kaynaklanıyor. Zira vatan da bu anakart %30 indirim de 565tl ve oda 2 gün önce tükendi. En azından anakartın 2 ay kullanılması 115tl kara girmeyeceğim anlamına gelmiyor Artık i7 4770k bulana kadar bu anakartı düşünce gücümle kullanırım neme lazım Hepinize hayırlı günler.
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
SEO
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,969
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.