Şimdi Ara

İ7 3770 HALA İŞ GÖRÜR MÜ ???? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
10.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BULLSHIT haklı beyler adam tam anlamıyla acıklamıs. Dağılın....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BULLSHITT

fanboya çattık neyin kafasını yaşıyorsan oku önce 1070 e yeter demişim 10 20 fps kaybedersin gtx1080 de seni bozarmı yazmışım anladınmı ? DARBOĞAZ nerde arkadaşım nerde yazmışım ?
    1. si attıgınız test 3770 ve 1440p de 2500k yı bile belki darbogaz etmicek bi çözünürlük kaldıki darboğazdan bahseden yok düşük fps alıyor diyorum işlemci
    2. si 3770 4,30 e nasıl cekiyorsunuz işlemcinin çarpanı kitli adam ben 3770 alcam diyor
    3. anladık çok iyi işlemciniz var herkez aptal 7700k lar 8700k lar boşa bi sen akıllısın yeni nesile geçenler hepsi cahil cok paralı hiç bi avantajı yok öylemi bi izah et bari tamam diyelim + şu - şu diye yok herşeye yeter 1080 e ne yeter ne hikmetse 1080ti diye bi kart yok zaten piyasada
    4. 2000 2500 lira ekran kartına veriyorsunuzda bi işlemciyi anakartı değiştirmek niye bu kadar zor geliyor anlamıyorum z77 (250 300 tl civarı) anakartlar nerdeyse 200 lira var yeni nesil kartlarla (500 600 e cok rahat bulunur z170) ikinci el sacma bi halde 1000 liradan fazlark cıkmaz yeni nesil işlemci anakart için ama 2000 cıkar öylemi tabi bunlar konuyla alakasız arkadaş gtx1080 le çalıştırcam diye bahsetmemiş bile farazi konuşuyorum
    5. si 1080p de witcher 3 4.5ghz deki 3770k 7700k arasında nasıl 20 25 fps fark oluyor bunun sebebi nedir
    paylaştıgınız videolarda 1070 var o ne alakaysa yetmezmi dedik zaten gtx 1080 testleri tek başına yapılmış bottleneck yok biliyoruz zaten dünya alem biliyor bunu sizin farkı görmeniz için 7700k 6700k 4790k ile karşılaştırmalı videoları paylaşmanız gerek
    al sana 7700k dan yediği farkın testi her oyunda ciddi fark olmasada bi fark var bahsettiğimde buydu zatenhttps://www.youtube.com/watch?v=tbGT-u4i3EY

bide 8700k nın 7700k ya attıgı farkıda izlersen ufkun açılır senin için iyi olur tavsiye ediyorum

Fanboy mu sesli güdüm arkadaş sen önce kendi yazdığını bir özümse bak aynen bunu yazmışsın "gtx1080 le 1080p de kullanılması mantıklı degil o işlemci oc edilmiyor edilse bile 1080 e yetmiyor" şimdi yazdığını tekrar oku!!! post kasacaksan yanlış adama çattın! Ufkumla aşık atamazsın daha manto tabakasındasın Vatan çalışanımısın nesin tüketim çılgını oldunuz çıktınız. 1080p de yeterli değilmiş

Buyur bu şekilde oluyor İ7 3770 HALA İŞ GÖRÜR MÜ ????İ7 3770 HALA İŞ GÖRÜR MÜ ????
    Çarpan 43-43-42-42

• yazdıgım şey 3770 oc olmadıgı olursa zaten dogal olarak degil anakartı komple oc yaparak olabilcek bişey mantıklı degil BLCK ile oc yapmak cok matah bişey değil kendinizi bu kadar muhteşem pc kurdu dahisi yapmanıza gerek yok ayrıca 3,9 u 4.4 e cekince dağlarıda delemezsin 5ghz yapsan boş işlemcinin yeni nesil oyunlarda fps kaybı var en başından beri yazıyorum 3770 ve 3770k bedava sanıyorsun heralde 500 600 lira istemeyi biliorsunuz 5 senelik işlemcilere yav zaten yeni nesil ne kadar ikinci elde ayrıca o kullandıgın programı(easy tune) windows 10 da bildigim kadarıyla çalıştıramıyorsun işlemci yüzünden win7 de takılı kalıcan sanırım win7 nin desteklemediği oyunlarıda gtx1080 inle oynuyamıcaksın yeni ve eski nesil arasında 3 4 bin lira yok ancak 1000 lira az vermek için bu kadar ugraş ve risk mantıklı degil tabi programa ihtiyac duymuyorsanız yinede söylediğim geçerli yeni nesil işlemciyle aynı fps yi alamazsınız her ekran kartında 1080p de
  • BULLSHITT kullanıcısına yanıt
    Yahu kıvırtma yazdığın şey neydi "gtx1080 le 1080p de kullanılması mantıklı degil o işlemci oc edilmiyor edilse bile 1080 e yetmiyor". Burada ben dahil hiç kimse yeni işlemcilerde fps artışı olmaz dedi mi? demedi! e o zaman yazdığın şeyin yanlış olduğunu kabul edeceksin.

verdiğin her cevap çelişkilerle dolu oc bir işe yaramıyorsa (ki burada i7 3.nesil bir işlemciden bahsediyoruz) ilk mesajında i3770 oc dahi olmuyor diyorsun %20 civarı oc ta olduğuna göre illaki fps artışı olacak. i3 3220 işlemciden bahseder gibi boş yorum yapacam diye bu kadar kastırma konuyu dahada uzatma istersen

Bu arada windows 10 kullanıyorum easy tune hata mesajı vermesine rağmen sorunsuz çalışıyor
    İ7 3770 HALA İŞ GÖRÜR MÜ ????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 9 Ekim 2017; 17:33:27 >

• i7 3770 gtx 1070 e bile biraz darboğaz yapar
  • üzücü gerçekten yabancı forumlarda herkez 6. 7. nesilden 8. nesile geçmeyi tartışırken burda halen 3. nesilin cpu su oc edilemeyen programı dogru durust win10 da çalışmayan anakartı delicesine savunanlar var gerçekten üzlüyorum ben halen dediğimin arkasındayım siz fps artışını en azından kabul etmişsiniz dediğim yeri cımbızlamanıza gerek yok sürekli söylediğim şeyi kabul etmeniz yeterli zaten fps düşüşü yaşarsınız arkadaşım o işlemciyle kullanan ve zorla oc eden arkadaş bile kabul etti + sı - sine daha girmedi bile paradan bahsetmiyor oc nedir cok iyi bilir ama oc masrafından parçaların ömründen bahsetmez fan bedavadır zaten her oda ve ortamda her psuda oc yapılır sıvı ve hava sogutma zaten önemsiz para farkları var aralarında yazın ne yaparsanız yapın oc nin risk oldugundan bahsetmez z77 z370 farkı varmıdır yokmudur hiç umrunda olmaz gtx 1080 e ne yeter ya o ona yeter anca taş gibi anakart taş gibi işlemci 1080 e ne yeter ama 20 fps düşük alır

nasıl oluyorsa dağlar kadar fps kaybeden işlemci 1080 e yetiyormuş ögrenmiş olduk bottleneck yoksa yetiyor demekmiş 1080ti yi 4k da bottleneck etmez 3570k demekki yeterli bi işlemcidir bottleneck yoksa sorun yok arkadaşlar 3770 oc olmuyor demişim yeni bişeyde ögrenmiş olduk anakart oc edip cpu yu oc ediyorum diyor arkadaş yazık ya gülemiyorum bile dünyada oc edilemeyen işlemci yoktur arkadaşlar ögrenin bunları bakın yazıyor arkadaş 1070 den 1080 e 15 20 fps için geçiyorlar ve sıfırında 500 600 liralara kadar bi fark var arada arkadaş bi işlemciyle bu farkı öldürüyor ama önemsiz
    garibanlık zor yazık halimize adamlar bu işlemcileri oyuncak ve oc egitimi için kullanıyor biz halen en guclu ekran kartlarına ne kadar yeter tartışmasındayız

zorla oc etmişsiniz ufacık bi fps artışı almışsınız bravo tebrik ediyorum hala arada 20 fps fark var 6600 ve 6600k arasındaki fark nedir bu fark neye verilir bu forumda kime sorsanız bilir ama yanlış biliyormuş oc edilemez demişim bi ihtimal edilse bile yetmez diyorum anlamıyormusun o ihtmal anakarttı ve sacmalık oldugundan özellkle yazmadım BLCK OC EDİLİYOR yazmammı lazımdı edebilceginizi zaten söylemişken hala daha kıvırıyormuşum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BULLSHITT -- 9 Ekim 2017; 19:17:19 >

• i7 3770, bugün 8. nesil i5lerle yarışır.. Oldukça güçlü işlemcidir.. Yanına en az 8 gb ddr3 ram olmalı. gtx 1060'ı rahat besler ama gtx 1070'e bazı oyunlarda darboğaz yapabilir.

Ancak, işlemci 1155 soket.. ve soketin büyük abisi.. yani birkaç yıl sonra yükseltmek istediğinde o sokete daha güçlüsünü takamazsın. anakart+ işlemci değiştirmen şart olur. 1150 sokete geçmezsen eğer, ramleri de ddr4 alman gerekir.

elinde anakart ve ram varsa uyumlu, 3770 işlemciyi al geç.. Amaa 3770'e uyumlu bir anakarta da para vereceksen ve ddr3 ramlerr de para vereceksen, bence alma hiçbirisini.. 1151 6. nesil i5 sisteme geç daha iyi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dancerboy14 kullanıcısına yanıt
    yok olurmu öyle şey hiç 1080 e yeter diyor 10k postu var biz daha mı iyi bilicez
    işte bu bahsettiğin şey kapitalist düzen oluyor genç kardeşim sende kölesi olmuşsun ne yazık ki...

Eğer bu sohbet video işleme render gibi konularda olsa o zaman yeni nesil işlemcilere yönelmek elbette mantıklı derdik.

Arkadaş sormuş bu işlemci halen iş görürmü demiş. Tekrar etmekte fayda bal gibi iş görür gtx 1080 ede rahat rahat yeter sen sevsende sevmesende durum değişmez!

Sen hala söylediğinin hata olduğunu kabul etmek yerine yok efendim "anakart oc olmuş işlemci olmamış" gibi kendini haklı çıkartmak çabasıyla bu denli cahil söylemler içine girmeyi ve kendini komik duruma düşürmeyi tercih ediyosun. Daha çok gençsin yaşından fazla bilgisayar tecrübesi olanlara hürmet etmek, kendini geliştirmek yerine konulara sabit fikirle yaklaşmayı seçiyorsun(keyfin bilir)

Bu şahsına yazacağım son post
  • mevzu paraysa düzense 1080 den bahsetmek ayıp olmuyormu malum 1060 ın ultrada acamıcagı oyun yokken 2 katı parayı kapitalist düzene kaptırmanın ne anlamı var yanlış anlamayın ama 3 ün 5 in hesabını yapiyorsanız ne o ekran kartını alırsınız ne o işlemciyi 2500k + 1050ti de işinizi görür 10 20 fps için 300 400 lira veriliyor pahalı ekran kartı bi üst model alınıyorda niye işlemciye verilmiyor kapitalist düzen sadece işlemciden mi kar ediyor sizin bu düşünceyle bence vermeniz gereken tavsiye arkadaşım o işlemci 1060 a fazlasıyla yeter gerisini boşver olmalıydı malesef minumum harcamayla en pahalı ekran kartından tam performans almak gibi çağ dışı bi yere sürüklendi tartışma söz konusu kartı alan adam için 5 fps bile önemlidir yoksa 1060 1070 alırdı zaten bu adam 6. nesil minumum kullanmıcaksa 1080 inde bi manası kalmıyor bence bi yerden kısarken öbüründen bol keseden atıyorsun ama sonucta değişen bişey yok kıstıgın kadar fazla verdiğinden kaybediyorsun olay böyle arkadaşın elinde sadece bi işlemci varsa 3770 bunu kullanabilmek icin harcama yaparsa yazık ve rislkli olur zaten parcaları varsa kullansın sorun yok ilerde değiştiricek zaten biz burda sabaha kadar konuşsak bile performans isteyen işe eski parçaları değiştirmekten başlar ancak z77 chipset anakartlar ucuz değil ve 3770 de yok paraya satılmıyor gerçekten anlamıyorum ikinci el bölümüne bakmıyormusunuz arada kapitalist sistemi milyarder edicek bi fark yok asıl ekran kartında kasmayan ekran kartı yeterlidir mantıgının dışına cıkmak bu adamların işine gelir ultra bir lüks ama kabul edilebilir ancak 35 40 fps üstü ayrı bi lüks 1440p 4k bam başka bi lüks ve bu çözünürlklerde yüksek fps almak artık olayın cılkının cıktıgı yer düzen parayı zaten burdan vuruyor kapitalist sistem sizin 5 sene kullandıgınız işlemciyle nasıl düzenini sağlasın asıl her sene ekran kartı değiştirenlere laf yapın 2 ve 3 nesil artık miadını doldurdu mantıgınıza göre gene 600 ve 700 nesil gtx seriside yeterli olmalıydı ama bahsetmiyorsunuz hiç pc bi seviyeye kadar ihtiyac bi seviyeden sonra lüksü içine alan bi hobi lütfen konuyu derin mevzulara bulaştırmayın 3770 değil 1080 1070 e bile yere yer yetmicegini arkadaşlarda söylemiş başta söyledim bu işlemcinin sınırı bana göre 980ti yani 1070 dir gelecege bakan bi yüzü varsa bu 2 kartın yüzü suyu hurmetine fazlası yok

• bende 2. el ucuza 3770K istiyorum aslında, şöyle 300-400TL kusur. 3570K kullanıyorum ve tam sınırda diyebilirim, bazen BF1'de FPS düşürüyor. 3770K elime geçerse direkt tak kullan yapacağım, işlemci değişikliği format istemiyor, bu bakımdan da gayet kafama yatıyor bu iş.

3770K digital foundry'nin testlerinde hala daha taş gibi CPU olduğunu kanıtlıyor. Crysis 3'te bile.

3570K içinde aynı şeyi söylüyordum ama 2-4 çekirdek kullanan oyunlar için geçerli kalacak birşeymiş meğerse. 4-8 çekirdek kullanan oyunlar için HT'li işlemci şart. Bu sebeple 3770K (minimum) ve 4790K (neredeyse fark yok oyunlarda) altın işlemciler eğer ucuza bulabiliyorsanız.

8 çekirdekten fazla çekirdek kullanan oyun görmeyiz diye umuyorum (ki görmeyizde yüksek ihtimal)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 9 Ekim 2017; 20:53:40 >

• X-FI X kullanıcısına yanıt
    Anakarttan haber verin abicim oyle guzel anakartlarda bulubiliyor muyuz? 5 yillik anakartlardan bahsediyoruz. Temiz bir anakart bulursaniz katiliyorum ama bu fikir yinede ölü yatirim. Bak ne guzel diyorsunuz bendeki i5 in yerine alicam bir tane 3770/K... adamda anakart varmi yokmu? Ram? Bilmiyoruz. Digeri tutturmus bir türkü gtx 1080 bile yeter. Beriki der, olmaz abicim %12 darbogaz yapar(http://thebottlenecker.com/)

hele bir sorun kaca alinacak kaca buldun butce nedir? Adam bomberman gibi soruyu birakti, 3770 is gorurmu, kacti foruma baktigi yok. Millet bir birini patlatiyor :)

• X-FI X kullanıcısına yanıt
    z77 ler ucuz degil bulması zor 3770k nın piyasası 500 diye biliyorum ayrıca 300 400 e saglıklı bi işlemci alabilceginize ihtmal vermiyorum kısmet tabi DF nin testlerinde 8700k 4.5ghz ve 3770k 4.5ghz benim gördüğüm 50fpslere kadar cıkan fark var hemde averaj crysis3 ve witcher3 tabi işlemciden cok fark eden oyunlar oyundan oyuna fark 10 20 fps arası değişiyor
    http://prntscr.com/gvbnm3http://prntscr.com/gvbov2

• Darboğaz mı?

Biz ne diyoruz sen ne diyorsun buyur arkadaşım ne darboğazı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 9 Ekim 2017; 22:46:49 >

• video 1440p ve yine aynı kişiden bi videohttps://www.youtube.com/watch?v=NXjnnV5YvoQ pubg oynuyor ve gözlerimmi kör oluyor yoksa 4,6ghz 3770k ile gpu kullanımı 60 lara kadar düşüp cıkması normalmi üstelik 1440p monitoru
  • yüksek çözünürlük
    Mukarnas kullanıcısına yanıt
    min fps olarak 60'ın altına düştüğünü görmedim ben. average olarak zaten dağlar kadar fark var çünkü max fps olarak 7700k ve 8700k baya baya kazanıyor (144fps 1080p oyuncular için ideal).
    illa ki 3770k gtx1080'e darboğaz yapacaktır, fakat 60fps isteyen oyuncular için gideri var.
    pubg'nin performans açısından çok çok rezil bir oyun olduğunu unutmayalım, 4790k bile darboğaz yaratıyor.

• Asus z77 pro anakart 3770k 4.5 ghz de Gtx1060 G1 kullanıyorum şuan için dar boğaz olayına takılmadım zaten şöyle bir durum var 1080p60hz v-sync ile oynuyorsanız benim gibi kırılmalar olmadan, gtx1080 de bile sıkıntı olmayacaktır ultra detayda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.