Şimdi Ara

i7 11700K İçin Soğutucu Tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Hocam o sıvı soğutma gayet güzeldi diye okumuştum, sizin ses olayı fanlardan kaynaklımı yoksa pompa dan mı, fanların hızını kabul edile bilir seviyede tutunca nasıl performans veriyo asıl o çok önemli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ceann Capall

https://www.hepsiburada.com/arctic-liquid-freezer-ii---360-intelamd-islemci-destekli-pwm-sivi-sogutucu-ar-acfre00068a-p-HBV00000R03QJ?magaza=Teknobiyotik&url_src=and-product-detail

Tavsiye edebilirim.

Bu ürünün 280'lik olanını kullanıyorum 5900x'de boşta ve 25 derece oda sıcaklığında işlemci 31-37 derece arası geziniyor. Yükte max 72 derece gördüm. Alırsanız montajına dikkat edin, üçgen bir yapısı olduğu için alt ve üst kısma takılan parçalar farklı eğimlere sahip.

• Doğrudur hocam. Bende 360 lık modelini kullanıyorum montajı diğer sıvı soğutucular kadar basit değil. Tabi amd tarafında 3000 veya 5000 serisi işlemciler için ayrı offset ayarları var. Kısaca montajda dikkatli olmak gerekiyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Suyu bitince ver garantili servise ücret karşılığında suyu degistirsinler.

• https://www.itopya.com/nzxt-kraken-x73-rgb-360mm-islemci-sivi-sogutucu-2/

• quote:

Orijinalden alıntı: ApexiRubber

Bu ürünün 280'lik olanını kullanıyorum 5900x'de boşta ve 25 derece oda sıcaklığında işlemci 31-37 derece arası geziniyor. Yükte max 72 derece gördüm. Alırsanız montajına dikkat edin, üçgen bir yapısı olduğu için alt ve üst kısma takılan parçalar farklı eğimlere sahip.

Alıntıları Göster

Bende aynı soğutucuyu 5800xde kullanıyorum, artic mx-4 termal macunla. Boşta 37-41 derece, stress testinde aıda64 85lerde, (prime 95) 90larda, oyunlarda ise 60-75 derecelerde dolanıyor. Bendeki işlemci sendekinden daha zayıf ama senden niye daha fazla sıcaklık alıyorum?montaj doğru, kasaya 3 fanla önden hava gelirken 1 egzos 2 tane 140 radyatör fanıylda çıkıyor. anlamadım işi valla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Patren

Suyu bitince ver garantili servise ücret karşılığında suyu degistirsinler.

olmaz o dediğin kapalı devre şimdiki su soğutmalar o yüzden sızdırma falan yapmıyor.şimdikiler derken baya bir yıldır böyle ilk çıkanları bilmiyorum vardı eskiden pompa üzerinden açılıp su falan ekliyordun.bu yüzden içindeki sıvı öldü mü artık sıvı soğutma performansı vermiyor hatta hava soğutma performansı bile vermiyor.2013'te kuzene 120mm zalman takmıştım 3570k'ya şimdi 80 derecelerde çalışıyormuş bi değiştirelim diyor hiç akma kokma yapmamış şimdikiler daha iyidir bu konuda ya da değildir bazı ürünlerin eskileri daha iyi oluyor bu da var.5 sene gider yalnız temiz şimdikiler.

• MSI 360r de tıpa var üstünde de MSI etiketi var

• Patren kullanıcısına yanıt

sıvısını buldun hadi yurt dışından nasıl ne kadar dökecen tepeleme dök de devir daim edemesin.servis desen Türkmenistan bile bizden iyidir artı deliği tıpası olan şey akabilir di mi cam fanuslara tıpa yapmıyorlar alttan.kapalı devre değilmiş demek ki msi zaten çok ciddiye almadım soğutmada.

• bilemiyorum ısınmaya başlayınca servis pointe verecem yeri zaten mecidiyeköyde

• corsairde tr servisi iyiyse 5 yıl sonra ücreti karşılığında su değiştirmek zor olmamalı

@Wilson Fisk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patren -- 3 Eylül 2021; 18:26:31 >
  • Patren kullanıcısına yanıt

çöpe atacam para var huzur var.

• Aynı işlemiciyi bende kullanıyorum hocam. 280mm Arctic 2 modeliyle sorunsuz sessiz. Ama hava soğutmaya geçmeyi düşünüyorum. Aklımda Be Quiet Dark Rock 4 Top Flow modeli var. Kasam Lİan Li Pc-O11D. İsterseniz bir araştırın.

• -SKYNET- kullanıcısına yanıt

Kasa olarak nzxt h510 kullanıyorum, radyatörü ön panele montajladım, 1 egzoz fan 1 adet tepede, termal macun olarak noctua nt h1 kullanıyorum. Soğutucuyu ilk bağladığımda aparatları ters takmışım, işlemciye tam oturmamış o zaman değerler biraz yüksekti. Şuan oda sıcaklığı yine 25 derece, işlemci sıcaklığı 33 ila 37 arası değişiyor. Termal macun uygulamasını yüzeye yayarak yaptım, siz çapraz veya tane olarak mı bıraktınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: ApexiRubber

Kasa olarak nzxt h510 kullanıyorum, radyatörü ön panele montajladım, 1 egzoz fan 1 adet tepede, termal macun olarak noctua nt h1 kullanıyorum. Soğutucuyu ilk bağladığımda aparatları ters takmışım, işlemciye tam oturmamış o zaman değerler biraz yüksekti. Şuan oda sıcaklığı yine 25 derece, işlemci sıcaklığı 33 ila 37 arası değişiyor. Termal macun uygulamasını yüzeye yayarak yaptım, siz çapraz veya tane olarak mı bıraktınız?

Bende tam yayıyorum, artic mx-4 var. anlamadım bu kadar sıcaklık farkı neden oluşuyor böyle.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.