Şimdi Ara

İ7 10700K VS RYZEN 5 5600X HANGİSİ ALINIR ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
5.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Aynen bunlar her seride birbirlerine tokat atarlarsa fiyatlar da uygun olacak gibi, mesela Intel 11. nesille Amd'yi geçince 5900x fiyatı düşer umarım, pusuda bekliyorum. X570 anakart almıştım 5900x

denk getirebilirsem süper olacak, bu yüzden Intel'in AMD'ye hop kardeş demesini canı gönülden istiyorum.  

6000 TL 5900x çok pahalı yahu, Amd öne geçince bizi unuttu hemen.

• huso kullanıcısına yanıt

Hep 2 slotlu var 700 tlye 4 slotlu bi anakart almak istiyorum hocam f/p bildiğiniz var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: warriousdragon

Hep 2 slotlu var 700 tlye 4 slotlu bi anakart almak istiyorum hocam f/p bildiğiniz var mı ?

ASUS ROG STRIX B460-H  yerine bunu alsam ne özellikler kaybederim ?

• quote:

ASUS ROG STRIX B460-H  yerine bunu alsam ne özellikler kaybederim ?

Muhtemelen VRM leri Strix in daha kalitelidir.Ses kartı ve Ethernet daha iyidir.VRM ve Faz sayısına internetten bakmak lazım...

Bana soruyorsanız 10700F ile kullanılacaksa benim icin birsey farketmez.Zaten islemci K olmadıgı icin OC yok.Ram ler desen ikisinde de 2933MHZ calısacak.Ben 400TL fazla vermezdim.Tercih sizin tabii...

• quote:

Orijinalden alıntı: CrossoverKing

Cyberpunk öncesi 4/8 zayıf, 6/12 ideal işlemciydi ve iyi çekirdek önemliydi. Cyberpunk çıktığı günden itibaren 6/12 giriş, 8/16 ideal işlemci konumuna düştü. Cyberpunk sonuçlarına bakıp hala 6/12 diye ısrar eden varsa parasına yazık ediyor. Olay çok hızlı biçimde 8/16 döndü o oyun sonrası. Hatta daha fazla izlek versen ona bile tamam diyor oyun. Bundan sonra büyük ihtimal böyle gidecek

Alıntıları Göster

Şu overkill lafına hep gıcık olurum zaten. Yok bu işlemci overkill olur, yok 1080P monitörün varsa 3080 overkill olur vs. Herkes şu anki oyunlarla yorum yapıyorlar. Bugün overkill olan 2 sene sonra ideal oluyor.

Ses kartı ve ethernetten kayıp yaşar mıyım 400 tlye değer mi ondaki bileşenler vs ?

• quote:

Ses kartı ve ethernetten kayıp yaşar mıyım 400 tlye değer mi ondaki bileşenler vs ?

LAN

Realtek® RTL8111H, 1 x Gigabit LAN Kontrolcüsü(leri), LANGuard Desteği

Ses

Realtek ALC887 7.1-Kanal Yüksek Tanımlı Ses CODEC'i *

Strix de

Intel® I219-V 1Gb Ethernet

Ses

- Çift OP Amplifikatörler

- SupremeFX Shielding™ Teknolojisi

- Rear audio USB Type-C® port

- 32-Bit/192kHz oynatmaya kadar destekler

- Ön ve arka kulaklık çıkışları için empedans hissi

- Destekler : Jack-detection, Çoklu-Yayın, Ön Panel Jakı Görevlendirme

Ses Özelliği :

- Premium Japon ses kapasitörleri: Olağanüstü netlik ve sadakat ile sıcak, doğal ve sürükleyici ses sağlar

- Ses Koruma: Etkili koruma, en iyi kaliteyi sağlamak için ses sinyallerinin bütünlüğünü korur.

- Yüksek Kalite120dBSNR stereo oynatma çıkışve113dBSNR kayıt giriş

* HDA bant genişliğindeki sınırlamalardan dolayı, 32-Bit/192kHz frekansında 8 Kanal Ses desteklenmez.

ROG SupremeFX7.1 Surround Sound Yüksek Tanımlı Ses CODEC´i

Kablosuz Veri Ağı

M.2 slot only (Key E) (Support PCIe interface)*

*Wi-Fi modülü ayrı satılır.

The Strix-H uses a simple 8-phase CPU VRM that pulls power from a single 8-pin EPS connector. 

Bunlar varmıs.

Sizin tercihinize kalmıs.Ben 400TL fazla vermezdim 10700F icin...

Hocam aldığımda tam almak istiyorum o yüzden rog serisine karar verdim.

Şunu sorucaktım Asus, belirli b460 anakartlarda hız aşırtma desteği vericekti bu anakart da dahildi geldi mi o destek acaba ?

• Lorenzo__ kullanıcısına yanıt

Böyle devam ederse o unvanı hak edecek :) Zamanında efsane fiyat performans kaçkını işlemciler çıkarırdı intel.. Örneğin Celeron 300A vardı, overclockla 450 Mhz'de rahatça çalışıyordu ve zamanının P3 450'siyle aynı performansa 3/1 fiyata geliyordu. Hey gidi günler, sonradan biti kanlanınca bizi düşünmez olmuştu.

Şimdi karşısında geçmişte sürekli hor görüp engellemeye çalıştığı fakir ama gururlu Amd var ve Intel'i eski günlerine dönmeye zorluyor, hayırlısı diyelim. :D

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.