Şimdi Ara

İ7 10700K VS RYZEN 5 5600X HANGİSİ ALINIR ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
3.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 23
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 27
  • Ortalama Mesaj Aralığı 46 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 19
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • warriousdragon (27 mesaj) Lorenzo__ (15 mesaj) huso (8 mesaj) guzmann06 (6 mesaj) acura07 (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (84 mesaj) Mobil (8 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> İ7 10700K VS RYZEN 5 5600X HANGİSİ ALINIR ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    430 Mesaj

Aynen bunlar her seride birbirlerine tokat atarlarsa fiyatlar da uygun olacak gibi, mesela Intel 11. nesille Amd'yi geçince 5900x fiyatı düşer umarım, pusuda bekliyorum. X570 anakart almıştım 5900x

denk getirebilirsem süper olacak, bu yüzden Intel'in AMD'ye hop kardeş demesini canı gönülden istiyorum.  

6000 TL 5900x çok pahalı yahu, Amd öne geçince bizi unuttu hemen.

|
    |
    Lorenzo__ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    115 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hep 2 slotlu var 700 tlye 4 slotlu bi anakart almak istiyorum hocam f/p bildiğiniz var mı ?

|
    |
    huso kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5002 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: warriousdragon

Hep 2 slotlu var 700 tlye 4 slotlu bi anakart almak istiyorum hocam f/p bildiğiniz var mı ?

• Teğmen
    115 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

ASUS ROG STRIX B460-H  yerine bunu alsam ne özellikler kaybederim ?

|
    |
  • Yarbay
    5002 Mesaj
    quote:

ASUS ROG STRIX B460-H  yerine bunu alsam ne özellikler kaybederim ?

Muhtemelen VRM leri Strix in daha kalitelidir.Ses kartı ve Ethernet daha iyidir.VRM ve Faz sayısına internetten bakmak lazım...

Bana soruyorsanız 10700F ile kullanılacaksa benim icin birsey farketmez.Zaten islemci K olmadıgı icin OC yok.Ram ler desen ikisinde de 2933MHZ calısacak.Ben 400TL fazla vermezdim.Tercih sizin tabii...

• Yüzbaşı
    619 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Zenohsama

Aynen bunlar her seride birbirlerine tokat atarlarsa fiyatlar da uygun olacak gibi, mesela Intel 11. nesille Amd'yi geçince 5900x fiyatı düşer umarım, pusuda bekliyorum. X570 anakart almıştım 5900x

denk getirebilirsem süper olacak, bu yüzden Intel'in AMD'ye hop kardeş demesini canı gönülden istiyorum.  

6000 TL 5900x çok pahalı yahu, Amd öne geçince bizi unuttu hemen.

Benzer düşünüyoruz hocam. Bu iki firma birbirine ne kadar yakın olursa o kadar hırpalıyorlar birbirlerini. O da bana yarıyor. Ben şimdi 2080ti'yi 3080ti yapmayı planlıyorum. Elim değmişken işlemciyi de değiştireyim diyorum. Ne var bana uygun 5900X var. Fiyat uçmuş gitmiş. Şimdi intel 11700K çok iyi çıksa tam 5900X performansı verse yada oyunda biraz tokatlasa ve satış yapmak için bu iki firma fiyat kırsa fena mı olur? Onlar birbirlerini yamultsun arada kazanan ben olayım. Şimdi 3 aya hem intel beyden hem Lisa beyden ilgili işlemcilerle ilgili teklif alacağım. Kimin teklifi daha cazip olursa alırım. Ben neden 11. neslin iyi gelmesini rekabetçi olmasını istemeyeyim şimdi? Tokat üstüne tokat gelsin. Her 3 ayda bir birbirlerini tokatlasın bu firmalar. Intelin balonu patladı indirim üstüne indirim yapıyor. O sayede 1250 liraya 10400f alıyor millet çatır çatır. Nice öğrenci sistem sahibi oldu G4560 günlerindeki gibi.. Kötü mü oldu yani? Akıllı tüketiciler sayesinde bu iki firmada F/P ye önem vermeyi öğrenecek. AMD'nin balonuda umarım 11. nesil sonrası patlayacak. Ama sen söyle şimdi bana intelin adının yanına "budget king" ifadesi yakışmıyor mu?     Bir süre o ifade orada kalsın. Akılları başlarına gelsin bence. Ki yavaş yavaş adam oluyorlar 10100F, 10400F, 10700, 10850K falan derken.

Intel, the Budget King  

• Emekli Yönetici
    28546 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: CrossoverKing

Cyberpunk öncesi 4/8 zayıf, 6/12 ideal işlemciydi ve iyi çekirdek önemliydi. Cyberpunk çıktığı günden itibaren 6/12 giriş, 8/16 ideal işlemci konumuna düştü. Cyberpunk sonuçlarına bakıp hala 6/12 diye ısrar eden varsa parasına yazık ediyor. Olay çok hızlı biçimde 8/16 döndü o oyun sonrası. Hatta daha fazla izlek versen ona bile tamam diyor oyun. Bundan sonra büyük ihtimal böyle gidecek

Alıntıları Göster

Şu overkill lafına hep gıcık olurum zaten. Yok bu işlemci overkill olur, yok 1080P monitörün varsa 3080 overkill olur vs. Herkes şu anki oyunlarla yorum yapıyorlar. Bugün overkill olan 2 sene sonra ideal oluyor.

• Teğmen
    115 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Ses kartı ve ethernetten kayıp yaşar mıyım 400 tlye değer mi ondaki bileşenler vs ?

|
    |
  • Yarbay
    5002 Mesaj
    quote:

Ses kartı ve ethernetten kayıp yaşar mıyım 400 tlye değer mi ondaki bileşenler vs ?

LAN

Realtek® RTL8111H, 1 x Gigabit LAN Kontrolcüsü(leri), LANGuard Desteği

Ses

Realtek ALC887 7.1-Kanal Yüksek Tanımlı Ses CODEC'i *

Strix de

Intel® I219-V 1Gb Ethernet

Ses

- Çift OP Amplifikatörler

- SupremeFX Shielding™ Teknolojisi

- Rear audio USB Type-C® port

- 32-Bit/192kHz oynatmaya kadar destekler

- Ön ve arka kulaklık çıkışları için empedans hissi

- Destekler : Jack-detection, Çoklu-Yayın, Ön Panel Jakı Görevlendirme

Ses Özelliği :

- Premium Japon ses kapasitörleri: Olağanüstü netlik ve sadakat ile sıcak, doğal ve sürükleyici ses sağlar

- Ses Koruma: Etkili koruma, en iyi kaliteyi sağlamak için ses sinyallerinin bütünlüğünü korur.

- Yüksek Kalite120dBSNR stereo oynatma çıkışve113dBSNR kayıt giriş

* HDA bant genişliğindeki sınırlamalardan dolayı, 32-Bit/192kHz frekansında 8 Kanal Ses desteklenmez.

ROG SupremeFX7.1 Surround Sound Yüksek Tanımlı Ses CODEC´i

Kablosuz Veri Ağı

M.2 slot only (Key E) (Support PCIe interface)*

*Wi-Fi modülü ayrı satılır.

The Strix-H uses a simple 8-phase CPU VRM that pulls power from a single 8-pin EPS connector. 

Bunlar varmıs.

Sizin tercihinize kalmıs.Ben 400TL fazla vermezdim 10700F icin...

• Yüzbaşı
    300 Mesaj

'Yok bu işlemci overkill olur, yok 1080P monitörün varsa 3080 overkill olur vs. Herkes şu anki oyunlarla yorum yapıyorlar. Bugün overkill olan 2 sene sonra ideal oluyor.'

Çok güzel yazmışsınız. Altına imza atarım. Ne zamandır buna benzer bir şey yazmak istiyordum. 3080'i 1080P de kullanmak isteyen varsa size ne? Belki adam aşırı akıcı oyun seviyor? Zaten yazdığınız gibi yeni çıkan her oyunda fps kaybı oluyor kısa sürede 4K kartı denilen kart 1440P kartı oluyor. Adam 3080 almıştır 1080P de çatır çatır oyunuyordur 4 sene de ekran kartı değişim derdi olmadan keyfine bakar, kimseyi ilgilendirmez. Bu tarz şeyleri yazanlar zamanında 9900k alan adama da sanırım 9600K al yeter 9900K overkill olur diyenler. Şimdi 9900K sahipleri keyifle cyberpunk oynuyor. Diğerleri işlemci değişimi peşinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrossoverKing -- 22 Aralık 2020; 22:1:34 >
    |
    |
    GoldPunch kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    115 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hocam aldığımda tam almak istiyorum o yüzden rog serisine karar verdim.

Şunu sorucaktım Asus, belirli b460 anakartlarda hız aşırtma desteği vericekti bu anakart da dahildi geldi mi o destek acaba ?

|
    |
  • Yüzbaşı
    430 Mesaj

Böyle devam ederse o unvanı hak edecek :) Zamanında efsane fiyat performans kaçkını işlemciler çıkarırdı intel.. Örneğin Celeron 300A vardı, overclockla 450 Mhz'de rahatça çalışıyordu ve zamanının P3 450'siyle aynı performansa 3/1 fiyata geliyordu. Hey gidi günler, sonradan biti kanlanınca bizi düşünmez olmuştu.

Şimdi karşısında geçmişte sürekli hor görüp engellemeye çalıştığı fakir ama gururlu Amd var ve Intel'i eski günlerine dönmeye zorluyor, hayırlısı diyelim. :D

|
    |
    Lorenzo__ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
kripto para haberleri
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.