Şimdi Ara

i5 işlemcinin i3 karşılığı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
1.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: incsoft

Anakartın Web sitesinde bulunan en güncel driverları kurdum, biosunu da güncelledim ancak herhangi bir bellek ayırma yapmadım hocam onuda yarın hemen deneyim. Size dönüş yapacağım. Teşekkürler. Bellek ayırmanın ne gibi faydası olur bu durumda?
    hocam ekran kartına ait driver kesin olarak kurulu mu? başlata "intel" yazdığınızda "intel graphics control panel" ya da "intel grafik denetim masası" çıkıyor mu?

bildiğim kadarıyla 4k vramden faydalanan bir decode sürecine sahip
  • Evet kurulu hocam. vramden faydalanan bir decode sürecine sahip demek ne anlama geliyor peki?
  • Office uygulamalari kullanirken 4k ekrani ne yapacaksin ? 4k monitore para vereceginize gt 1030 alaydiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ayrica fiyarlara bakdim gt1030, i3 8100 den cok daha ucuz. Display port cok mu gerekli hdmi ile bağlayın geçin.

• general42420 G kullanıcısına yanıt
    Amacım 4k değil büyük ekrandı.Yeni teknoloji diye o uygun görülmüş. Bu seferde sistemde kasmalar yaptı. Şuan da onu çözmeye uğraşıyorum arkadaşlar. Aynı anda kullanmış olduğum paket programda en az 5 ekranı aynı anda kullanmam gerektiğinden ve de aşağı yukarı gizleme olmaması için büyük ebatlı monitör tercih edildi.
    display port ta 60 hz olduğundan dolayı onu tercih ediyorum yoksa başka bir özel tercihim yok
  • incsoft kullanıcısına yanıt
    Aoero saydamlık efektlerini kapatıp deneyebilirsiniz.
    Gt1030 hdmi ile 60hz veriyor. İşlemciyi bosa almissiniz kendi islemciniz de iyiymis zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: incsoft

Evet kurulu hocam. vramden faydalanan bir decode sürecine sahip demek ne anlama geliyor peki?
    4k video oynatmak bir miktar vram gerektiriyor diye biliyorum, anlatmak istediğim şey buydu

dediğim gibi, bizim arkadaş i3 8100 bir sistem topladı ve 4k film izleyebiliyor, sizde niye böyle oldu bilmiyorum
    İyi de 60 hz basit bir şey zaten hdmi de bile var ?

• yarın bios dan 512 mb a çıkarıp deneyeceğim olmazsa başka çözümler arayacağım arkadaşım bende anlamış değilim 25 yıllık bilgisayar hayatımda
    hdmi 2.0 desteği olmadığından dolayı görmez deniliyor hocam bilmem ne kadar doğru..
    Var hocam hdmi 2.0 falan yeni nesil bir kart bu
    Yarın yapacağıniz islemler duzelmezse işlemciyi iade edin gt1030 takin gecin hocam.
    i5 işlemcinin i3 karşılığı

o şekilde yapacağım hocam mecburen. Bunu da ilgili bölüm sorumlumuz almıştı i5 4.nesil vardı i3 8.nesil aldılar yine kasma sorunu düzelmedi. Bence de verilen paraya yazık.
    bu kartın 2.eli ne kadardır hocam?
    i5 işlemcinin i3 karşılığı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

şu an sisteminizi sadece 4.nesil işlemcilerle upgrade edebilirsiniz. 4.nesilde de herhangi bir i5 i3'den kat be kat daha iyidir yani konu başlığına ithafen bir karşılığı yok, farklı nesil işlemcilere upgrade için anakart ve ram'de değiştirmeniz gerek ancak değiştirseniz bile onboard gpu performansı çok iyi değil yani onboard gpuların şu an için iyi diyebileceği tek seri ryzen apu'lar en azından 30 fps'de bazı oyunları oynatabiliyordu. Böyle bir zamanda onboard gpu için sistem değiştirmektense rx 570 al daha iyi.
    He ya 4440, 8100'ü 30'a falan katlıyor de mi?

Attığınız anakart ozellikleri bizi ilgilendirmiyor. Anakartin kendi HDMI çıkışı varsa onu belirtiyor o.
    Gt1030 un kendi HDMI çıkışı bizi bağlar.

Şimdi aydinlandim. Sizin 60 hz değil ama dediginiz anakart. Bir de bosuna anakarta para vermissiniz ona da gerek yokmus ki.
    Gt1030 un hdmi çıkışıni kullancaksiniz. Yani sadece 450-550 arasina bir gt1030 almak işinizi cozermis.

sorumlu kişiler sipariş verdimi böyle sorunlar olabiliyor. Bana kalsa aynen hiç pc bile almaz 2.el bile bir gt1030 çakar geçerdim. Şimdi bana düşen bunu en stabil nasıl çalıştırabilirim onu araştırmak...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.