Şimdi Ara

i5 işlemciler yavaş yavaş elveda mı diyor? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
1.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tek haneli nanometre'li işlemci üretilene kadar değiştirmem i3 3220mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmetGüler

quote:

Orijinalden alıntı: astra777

quote:

quote:

quote:

2000 yılında çıkan pentium 4 hala bozulmadan eski oyunları çalıştırıyorsa, i5 2500k ve 3570k kafadan 6 senesi rahat var.sanki 6 sene sonra canın bf3,mw3,crysis 3 oynamak istemicek oyunları tozlu raflardan kaldırıp keyfine bakarsın

P4 531 ht ye, hd 3650 ile win8 bile kuruluyor deneyen biri olarak :D kasma konusunda hiç kasmiyor, normal bildiginiz xp gibi çalisiyor.

bak bende atı radeon x1050 agp var bende 3650 almayı düşünüyorum sanırım anakartım destekliyor.cod 5 cod 6 falan açsın yeter.

Ben 3650den 5450ye geçis yaptim. fx sistemime de sapphire hd 7850 dualx taktim. 3650 alcagina 10tl daha verip 5450 al, gerçekten baya iyi oldu bana kalite falan artti baya.

benim anakart agp

hocam hd 3650 mi satıyorum, linki:http://forum.donanimhaber.com/m_73234166/mpage_1/f_/key_//tm.htm#73234166 bu da agp problem yok

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

2000 yılında çıkan pentium 4 hala bozulmadan eski oyunları çalıştırıyorsa, i5 2500k ve 3570k kafadan 6 senesi rahat var.sanki 6 sene sonra canın bf3,mw3,crysis 3 oynamak istemicek oyunları tozlu raflardan kaldırıp keyfine bakarsın

P4 531 ht ye, hd 3650 ile win8 bile kuruluyor deneyen biri olarak :D kasma konusunda hiç kasmiyor, normal bildiginiz xp gibi çalisiyor.

bak bende atı radeon x1050 agp var bende 3650 almayı düşünüyorum sanırım anakartım destekliyor.cod 5 cod 6 falan açsın yeter.

Ben 3650den 5450ye geçis yaptim. fx sistemime de sapphire hd 7850 dualx taktim. 3650 alcagina 10tl daha verip 5450 al, gerçekten baya iyi oldu bana kalite falan artti baya.

benim anakart agp

hocam hd 3650 mi satıyorum, linki:http://forum.donanimhaber.com/m_73234166/mpage_1/f_/key_//tm.htm#73234166 bu da agp problem yok

fiyatı yazmamışsınız ?

• Bunun söylenebilmesi için çok çok erken,işlemci teknolojilerinin değişimi daima tek düze olmuyor.Şu anda bile 4 çekirdekli işlemcilerin i5 olmasın core 2 quad olsun,üstesinden gelemediği bir durum yok.Keza Amd nin de aynı şekilde 4 çekirdekli işlemcileri performanslı biçimde çalışıyor.İleride çekirdek sayısını arttırmanın çözüm olacağı konusu kesin bile değil,bunun yerine belirli bir çekirdek sayısında sabitlenip,çekirdeklerin performanslarının daha verimli bir şekilde,daha az güç tüketilerek kullanılması söz konusu olabilir.İşlemciler jenerasyon atlayarak ilerliyor,şu anki 4 çekirdekli işlemci ile bundan 4-5 sene önceki 4 çekirdekli veya 2 çekirdekli işlemcilerin performansları aynı değil,mimariler bu konuda büyük önem arz ediyor.Şu anki 2. veya 3. nesil işlemcilerin en az 4 sene sıkıntı yaratmadan kullanılması mümkün,zaten 4 veya maksimum 5 sene içerisinde işlemciler 5nm düzeylere ineceği için,değiştirmek pek sıkıntı unsuru oluşturmaz.

• Bunu görünce sizlere sorayım dedim :http://www.chip.com.tr/forum/sistem-nasil_t264150_3.html
  • siz nasıl düşünüyorsunuz bilmiyorumda p4 kullananları biliyorum ben hala
    p4 derken şu internette satılan 20 liralık işlemcilerden bahsediyorum adamın işini görüyo kime ne
  • quote:

Orijinalden alıntı: solucanterbiyecisi

Bazı forumlarda 4 çekirdek 1-2 yıl sonra ömrünü tüketecek diyorlar siz ne diyorsunuz?

Daha i3 serileri seri seri satılırken i5 serisinin tükenmesi veya üretilmemesi en az 3 yılı alır bence hatta 5.
  • 4 sene sonra i3 gibi olacak hiçbişeyi açmaz hale gelecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoes

4 sene sonra i3 gibi olacak hiçbişeyi açmaz hale gelecek

İ3 hiçbir şeyi açmıyormu ?.
    Ne içiyorsan artık çok fena kafa yapmış :) ...

2008 de aldığım phenom 2.1 ghz 3 çekirdekli işlemcimle 2012 sonuna kadar tüm oyunları oynuyordum..Ve hala donanımsal olarak crysis 3 harici systrem reguist sitesinden hiçbir oyunda çarpık işareti yemedi :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firat982 -- 29 Mart 2013; 11:30:28 >
  • quote:

Hangi oyunu acmıyormuş söyle bi bakıyım

• Donanımlar bu kadar kolay harcanmamalı forumda görüyorum yok efendim 2 gb altındaki ekran kartları kötü yatırımdır işe yaramaz ömürleri tükeniyor yok 4 çekirdekli işlemciler yetersizmi falan Yapmayın parayı sokaktan toplamıyoruz elimizdeki sistemler fazlasıyla yeter pentium ve core 2 duo kullanıp işini fazlasıyla görenler var daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: LightningRaven

quote:

pc kendini açamıyor ki oyun açsın denemedim bile oyunu üstelik 4 gb ile

• Sanmıyorum daha 3 senesi var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hala celeron bile üretilip alıcı buluyorsa böyle bir durum söz konusu olamaz.
    Bu arada asıl performansı belirleyen faktör çekirdek sayısı değil mimari.
    Örnek dört çekirdekli cortex a9 vs çift çekirdekli cortex 15
  • quote:

Orijinalden alıntı: aglarm

ben sürekli 3570k tavsiye edile edile eskiyecek diyorum

Çoktan eskidi.
    Ben de eskileri topluyorum.

Ey millet, en az 3770K/8350 alın. Aşağısı kurtarmaz.
    Ötekileri bana gönderebilirsiniz hayrına.
    Hem bu dünyada cebiniz hafifler, hem öbür tarafta günahlarınız. Bir taşla iki kuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

En uzun süre değiştirilmeye ihtiyaç duyulmayan parça İşlemcidir.

He siz keyfi olarak değiştirirsiniz o farklı tabi. Sandy / Ivy i5 lerin 1.5 – 2 yılı kaldıysa, Athlon X4 olanlar şimdiden çöpe mi atsın diyelim.
    Ne erken öldürüyorsunuz şu donanımları yahu, bundan evvel 2 defa 2 GB Ekran Kartları yetmez diye konu açıldı

Yetmiyor tabii. İtiraazın mı var ?

Daha önce bu konuyu açıkalmıştım.
    Bİz nasıl 2 GB alacağız ikinci el olmadan.

• quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

İyiki zamanında Amd Phenom X6 almışım

Vayy uyanık vaay.

Yahu ben Phenom II X2-550BE işlemciyi yılbaşında değiştirdim. O bile herşeye yetiyordu.

Tamam itiraf ediyorum, core unlock ve OC ile 975BE yapmıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: melikulupinar

quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

İyiki zamanında Amd Phenom X6 almışım

Vayy uyanık vaay.

Yahu ben Phenom II X2-550BE işlemciyi yılbaşında değiştirdim. O bile herşeye yetiyordu.

Tamam itiraf ediyorum, core unlock ve OC ile 975BE yapmıştım.

Çaktırma
    Crysis 3'te çok iyi performans veriyor. Forever X6...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

power düğmesine bastınızmı

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan3536

quote:

quote:

quote:

power düğmesine bastınızmı

tebrikler bir donanım uzmanına sorulacak en güzel soru

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.