Şimdi Ara

i5 8600k ile kullanılacak Asrock z370 Extreme 4 (Kart alındı) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

i5 8600k ile kullanılacak Asrock z370 Extreme 4 (Kart alındı)

i5 8600k ile kullanılacak Asrock z370 Extreme 4 (Kart alındı)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ömr0681

Oyunlarda 40-55 derece arası olur sıcaklıklar ancak gariptirki oyundan cikinca hwinfo64 te cpu max degeri 65 derece cikar buda anlikta olsa 65 gorur islemci sivi metali sogutucuyada surup denedim ancak 3-5 derece fark ettigi icin sogutucuya noctua macun surdum

Ayrica delidli islemcide oyunlarda bf1 falan ole 5 derece falan fark ettirmiyor islemcim muadillerine gore biraz daha fazla voltaj istiyor anakattandanda kaynakli olabilir

Özür dilerim ama anlamadım 40-55 derece arası olur dedin ya neye göre oluyor? O.c ve sıvı soğutma bu olaya dahil mi ve kaç ghz'de bu dereceleri alırız? Şuan 8600k kapalı kutu almış bulunmaktayım +50TL'ye delid yaptırdım cumartesiye testleri yapıp buraya eklerim. Umarım 1.25'lerde filan 4.8ghz'i görür işlemci öyle umuyorum. Sıvı soğutma işi şuan için zor bütçe olarak kendimi çok çok aştım. Elimde xigmatek whiz soğutucu var onunla stok kullanacağım bir süre. Aklımda ki sıvı soğutma cooler master ML240L sizlerinde tavsiye edeceği model var mı? Uygun rakamlı F/P olan kasam max 280mm destekliyor. Elimde ki 8100'ü satarsam hemen alabilirim sıvı soğutmayı, satamazsam iade edip yukkodan soğutucu alacağım duruma göre. Teşekkürler :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• konu güncellendi maalesef kendi hatamdan dolayı yüksek sıcaklıklarla uğraşıyormuşum sıvı soğutma fanlarını radyatörün tersine üfleyecek şekilde bağlamışım düzelttim ve baya memnunum şuan sıcaklıklardan.
  • road35 R kullanıcısına yanıt
    Delid toolu almadığınızı varsayıyorum ki aslında almanız gerek. Jiletle o risk alınmaz bence. Sıvı metal macun ve sıcağa dayanıklı slikon bile zaten 10 eurodan fazla eder.
  • Acaba 680 liraya msi z370 tomahawk aldığım için hata mı yaptım diye düşünmüyor değilim o aralar 730tl ye extreme 4 alma şansımda vardı amazondan. Bu arada güzel bir sıvı soğutma nereden ne almalıyım? Amazonda olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.