Şimdi Ara

i5 8400 için soğutma sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba, i5 8400 almayı düşünüyorum kasam h440. nasıl bir soğutucu kullanmalıyım ? artık stok fan çıkmıyor sanırsam, çıksa dahi lehim olmadığı için işlemcide baya ısınır gibime geliyor. ne kullanmalıyım sizce ?

• Stok fan çıkyor, 1.05V'da 3.8Ghz sabit kullanabilirsiniz.

İlle de soğutucu alıcam diyorsanız FSP Windale 6 öneririm.
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Lana Del Rey hocam hoşgeldiniz, resmen sizinle topladım sistemi stok yeterli olur mu diyorsunuz yani

bu arada kasa konsuundaki fikirleriniz nedir ? yeni aldım ayıptır sorması 2.el ondan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batmanlı Betmen -- 23 Nisan 2018; 15:0:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batmanlı Betmen

Lana Del Rey hocam hoşgeldiniz, resmen sizinle topladım sistemi stok yeterli olur mu diyorsunuz yani

bu arada kasa konsuundaki fikirleriniz nedir ? yeni aldım ayıptır sorması 2.el ondan
    Ben yazın oto voltajda 75 derece görüyordum.

Fakat voltaj ayarıyla oynamak aklıma gelmemişti.

Tahminimce 1.05V'da 65 derece kullanırsınız.

Bi deneyin, olmadı son çare soğutucu bakarsınız.
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • Aynı soru benim de kafamda yer alıyor. Bu aralar bir sistem toplayacağım. 8400 düşünüyorum ve ilk etapta stok fan ile başlasam yeterli olur mu acaba diye merak içindeyim. İzmir yazın bir hayli sıcak oluyor.

Peki 120'lik sıvı soğutma mı daha mantıklı olur yoksa FSP Windale gibi hava soğutma mı?
  • yaw stok yeterli olmasa adam koyarmı onu
  • Technical.assistance kullanıcısına yanıt
    8400' ün stok soğutucuyla sorun çıkaracağını zannetmiyorum.
    Bununla birlikte stok soğutucu 8700' e yetmiyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=W2HuMxB0qT0
  • Bu beyaz kasaya güzel bir rgb sıvı soğutma yakışır. Anakartında rbd fan bağlantısı varmıdr umarım.
    https://www.youtube.com/watch?v=vaYd03KvLrk
  • thequaresma kullanıcısına yanıt
    anakartta var hatta programla kontrol edilebiliyor ama kasam siyah kırmızı bende kırmızı ledli fan almaı düşünüyorum sıvı soğtucular özellikle ledliler çok pahalı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.