Şimdi Ara

i5 8400 için sessiz soğutucu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar i5 8400'lı bir bilgisayar kullanıyorum lakin stock cooler cidden sesli ve kafa ağrıtacak cinsten bana 150 tl ye kadar özellikle sessizliği iyi olan ve soğutma konusunda başarılı bir soğutucu önerebilir misiniz?

• kasanız kulele tipi soğucucalara müsaade ediyor ise,
    size şu ürünü tavsiye ederim.https://forum.donanimhaber.com/cooler-master-hyper-212-led-sogutucu-am4-amd-ve-intel-uyumlu-150-tl-sifir-adiniza-faturali--136414166
    https://eu.coolermaster.com/en/cooling/cpu-air-cooling/hyper-212-led/

160 mm H

her kasaya uymuyabılır. Kasanız nedır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 15 Şubat 2019; 12:4:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

kasanız kulele tipi soğucucalara müsaade ediyor ise,
    size şu ürünü tavsiye ederim.https://forum.donanimhaber.com/cooler-master-hyper-212-led-sogutucu-am4-amd-ve-intel-uyumlu-150-tl-sifir-adiniza-faturali--136414166
    https://eu.coolermaster.com/en/cooling/cpu-air-cooling/hyper-212-led/

160 mm H

her kasaya uymuyabılır. Kasanız nedır ?
    Aerocool Cylon biraz pahalı değil mi 2.ele göre?

• EfsungerHeisen kullanıcısına yanıt
    sıfır satıyor o ılan sahıbı.
    https://www.aerocool.com.tw/en/chssis/pgs-v/cylon

sanırım sığar kasanızıza bu soğutucu.
  • Sığıyorsa direkt contac silent 12 al. Daha 800 rpm'in üstüne çıktığını görmedik arkadaşımın sisteminde.
  • Cooler Master Hyper 212 LED alabilirsiniz. DH 2. el bölümünde sıfır, faturalı olarak kargo dahil 150 TL'ye satılıyor.
  • hyper 212 ya da hyper t4

60 dereceyi geçmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: veliayhangizemiseviyor

hyper 212 ya da hyper t4

60 dereceyi geçmez
    Dereceden önemlisi sessizlik durumları nedir hocam bu arada dark freezer x124 hakkında ne düşünüyorsunuz?
    valla hocam şöyle söyleyeyim, kaliteli bir heatsink fana bile ihtiyaç duymayabiliyor

fan iş olsun diye çalışıyor, 700-800 rpm civarı seyrediyor genelde. haliyle pek sesi de çıkmıyor

ama ben yanlışlıkla fanın kablosunu kestim (kabloya bağlı garanti stickerı vardı, kasa içinde çirkin duruyordu. stickerı makasla keseyim derken elime fanın kablosunu aldım )

yeni bir statik basınçlı fan alana kadar 2 hafta fansız kullandım. 60 derecede tutamıyordu eskisi gibi ama 70 dereceyi geçmiyordu.

corsair sp120 taktım, max 900-1000 rpm civarına çıkıyor, pek ses çıkartmıyor yine, statik basınçlı ve daha kaliteli oldugu için 50-55 derecelerde tutabildi işlemciyi, heatsink hiç ama hiç ısınmıyor

tabii ki benimki astarı yüzünden pahalıya geldi benim gibi böyle alırsan kesme garanti stickerını keseceksen de amna daha dikkatli ol

• quote:

Orijinalden alıntı: veliayhangizemiseviyor

valla hocam şöyle söyleyeyim, kaliteli bir heatsink fana bile ihtiyaç duymayabiliyor

fan iş olsun diye çalışıyor, 700-800 rpm civarı seyrediyor genelde. haliyle pek sesi de çıkmıyor

ama ben yanlışlıkla fanın kablosunu kestim (kabloya bağlı garanti stickerı vardı, kasa içinde çirkin duruyordu. stickerı makasla keseyim derken elime fanın kablosunu aldım )

yeni bir statik basınçlı fan alana kadar 2 hafta fansız kullandım. 60 derecede tutamıyordu eskisi gibi ama 70 dereceyi geçmiyordu.

corsair sp120 taktım, max 900-1000 rpm civarına çıkıyor, pek ses çıkartmıyor yine, statik basınçlı ve daha kaliteli oldugu için 50-55 derecelerde tutabildi işlemciyi, heatsink hiç ama hiç ısınmıyor

tabii ki benimki astarı yüzünden pahalıya geldi benim gibi böyle alırsan kesme garanti stickerını keseceksen de amna daha dikkatli ol
    Yani diyorsunuz bu soğutucularda fan sadece var diye var tamam hocam bunlara yöneleyim forumda bir arkadaş cm hyperx 212 led diye bir modeli 150 tl ye satılıyor bu modelde dedikleriniz kadar performanslı olur mu?

daha iyi olur hocam, t4 modelleri 212 modellerinden bir tık daha ucuz ve bir tık daha kalitesiz diye biliyorum

elbette fan şart hocam, benim dediğim dereceler 1 saatin sonundaydı. muhtemelen 6 saat sonunca artık heatsinkten tahliye edilemeyen ısı birikecek ve daha yüksek sıcaklıklar görülecektir. ben işlemciyi 2.8 ghz moduna indirdim garanti olsun diye o süreçte, o kadar da değil yani
  • i5 8400 gibi OC yapılamayan bir işlemci için uçuk kaçık soğutuculara gerek yok. Hyper T2 bile işi görecektir ama yine de T4 daha mantıklı bir seçim olur.

Corsair Obsidian 250D mini ITX kasa sınırlamasından dolayı i5 6500 ile T2 kullandım ve gayet memnundum. İşlemci stres testinde dahi 55 dereceyi geçmiyordu. Kasa mini itx değilse T4 fiyat/performans seviyesinde işini görecektir.

Daha ucuza kaçmak istersen Dark Freezer X120 serisi de iş görüyor. Ryzen 5 2600X ile kullanıyorum. İşlemci 3.6 stok 4.25 boost ile 61 dereceyi geçmiyor.
  • https://www.teknobiyotik.com/donanim/overclock/islemci-sogutucu/akasa-venom-amd-am2-am3-am4-fm1-intel-775-1151-1156-1155-1366-2011-2066-islemci-sogutucusu-ak-ccx-4002hpa.html

linkteki soğutucuyu 140tl ye almıştım. Şimdi zam yemiş galiba isterseniz takip edin fiyatı sürekli değişebiliyor. i5 8400 ile %100 yükte 45 - 47 derece arası gördüm. Fanlar cidden sessiz çalışıyor. Ayrıca sarı siyah görüntüsü kasaya renk katıyor. Ayrıca alternatif olarak hyper 212 tavsiye ederim.

• bendeki 8400 için konuşuyorum işlemci ısınmıyor zaten orjinal fanı minimumda dönüyor. hiç ses yaptığını duymadım. siz oyun oynarken mi ses yapıyor diyorsunuz. yok oyle değilse biostan ayarlanıyor fan hızı zaten deiştirmenize gerek kalmaz.
  • Arctic Freezer 33. Bütçeyi artırıp kasanın dışına hiç çıkmayan bir sessizlik arıyorsan noctua soğutuculara bakabilirsin. Yük altında bile 400 rpm yeterli oluyor.
  • AliExpress bir sürü var , hatta ben delidli 8700k ile VTG 5 kullandım bir süre 60c gecmedi oyunda vs

100tl bile bulursun 5-6 ısı borulu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.