Şimdi Ara

İ5 8400 + H310 MU? - RYZEN 2600 + B350 Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İ5 8400 + H310 MU? - RYZEN 2600 + B350 Mİ?

Rx 470 İle Kullanılacak ve Aynı Fiyattalar. Kullanım Amacı Sadece Oyun.

Hangisi Alınmalı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Rx 470i ikisi de götürür rahat rahat istediğini al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı fiyatta nasıl oluyorlar onu anlamadim. intel icin 2666 ryzen için 3200 mhz ram alacaksiniz bu farki da ekleseniz arada 400 tl fark var nasıl aynı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nkvelioglu

Aynı fiyatta nasıl oluyorlar onu anlamadim. intel icin 2666 ryzen için 3200 mhz ram alacaksiniz bu farki da ekleseniz arada 400 tl fark var nasıl aynı?
    diğer parçalar mevcut sadece anakart ve işlemci seçimi yapıyorum. 3000 mhz lik 16 gb ramler var.

• RYZEN 2600

nedeni genel olarak daha güçlü ve oc yapılabilir soketin önü açık..
  • h310 anakart ile b350 arasında da, iki işlemci arasında da kayda değer fiyat farkı var. Sırf ramden ibaret değil. Rami çıkartın 400 olmaz 250 tl fark olur. Bence ryzen alın bu şartlarda. i5 ile ramler boş yere hızlı alınmış olur. Ama sonuçta rx 470 için hatta gtx 1070 için bile iki işlemci de fazlasıyla yeterli yani fark etmeyecektir. Ayrıca intel için h310 anakart zaten tavsiye etmem b360 alın alacaksanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 16 Haziran 2018; 9:31:19 >
  • ryzen 2600 birde ne olursa olsun msı anakart alma akım koruması yok anakartta asus bak

birde b350 nin önü açık 2020 ye kadar
  • ryzen 5 2600 ve msi b350 pro vd plus aldım sistemi kurdum maşallah akıyor...

vatanda şimdi baktım ikililer arasında 35-40 tl fark var ryzeni seçtim

• hayırlı olsun msı anakarta dikkat et onlarda akım koruması yok herhangi bir voltaj düsmesinde sistemi yakabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

hayırlı olsun msı anakarta dikkat et onlarda akım koruması yok herhangi bir voltaj düsmesinde sistemi yakabilir
    açıkcası msi ryzen de tercihim olmazdı ama bütçe maalesef buna yetti. ups kullanıyorum oturduğum mahallede de elektrik sorunu yok. kımsetde varsa çekeriz :)

teşekkürler

• .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkhandemirci -- 15 Ocak 2020; 3:7:41 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.