Şimdi Ara

İ5 8400 Anakart Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aklımda iki anakart modeli var. Bunlardan hangisini alırsam daha iyi olur. Hangisinden daha az sorun yaşarım. Özellikle ram konusunda hangisinin desteği daha fazladır. Yardımcı olur musunuz?

Asus rog b360-g
    Asus b360m tuf plus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxsavasxx2 -- 4 Kasım 2018; 23:33:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Rog serisi üstündür.
  • LEON-X kullanıcısına yanıt
    Hocam ilginiz için teşekkür ederim. Aklımda şöyle bir şey takıldı. Micro atx anakart pek önerilmiyor. Ben Asus rog b360-g yerine sizce Asus b360 tuf plus atx yapılı anakart tercih edersem daha mı iyi olur. Yoksa Asus rog b360-g micro atx dahamı iyi.

• mAtx ya da Atx kullanıma göre değişir, Atx anakartlar da fazladan usb ve sata soketi olur, birden fazla m.2 ssd desteği, çoklu vga uygulamaları barındırır vs.

Seçtiğin Asus rog serisi yeterli bir anakart, sistemle çok fazla oynamıyorsan (sök-tak) rahat şekilde kullanırsın.
  • i5 8400 için çok pahalı anakartlara gitmene gerek yok zaten oc yapılmıyor eger 8400 almadıysan da bulaşma üzer
  • LEON-X kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

• asko56 kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkür ederim. Hocam i5 8400 üzer dediniz. Niçin böyle bişi dediniz. İşlemcinin olumsuz tarafı nedir hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxsavasxx2 -- 4 Kasım 2018; 23:49:30 >
  • xxsavasxx2 kullanıcısına yanıt
    su sekilde hem çok pahalı 1600 tl ve overclok olmuyor ve 6/6 işlemci alıcagın anakartta overclok yapmıyor vve oda hak eza çok pahalı ve tavsiye etmiyorum ve 8400 için stok sogutucu yetmiyor deniyordu bir işlemci sogutucu da lazım intelci arkadaşlar bilgilendirir devir ekonomi devri

gidip 6/6 ve önü kapalı bir işlemciye 1600 tl yerine

önü açık 6/12 1200 tl ye 2600 çok daha mantıklı kalıyor ve 500 tl lik anakarta oc yapabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 4 Kasım 2018; 23:55:51 >
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bu sistemi arkadaşıma toplucam bende zaten hali hazırda amd r5 2600 var. Fakat arkadaş illa intel istedi. İ5 8400 şuan 1400tl fiyata satılıyor. İnternetten çok testlere baktım. Amd r5 2600 gerçekten güzel bir işlemci overclock ile i5 8400 geçiyor. Fakat bu değer 4.2 ghz yükseltmek gerekiyor. Amd r5 2600 gibi bir işlemciyi 4.2ghz için x370 veya x470 anakart şart sonra güzel bi soğutucu şart kalıyor. İntelin verdiği performans oc suz stok fanla gayet iyi FPS sonuçları veriyor. Oc ile uğraşmıyorsun. 500tl lin anakart ile pek sağlam oc olmaz. Hem anakarta hemde işleci fazla ısınır diye düşünüyorum. Zaten sistem arkadaşıma gidecek. Amd önerdim bana yazdıklarımı anlatınca mantıklı geldi. İntel istedi yaptık bişiler bi anakartta takılmıştım. Onunda çözdük.

hayırlı olsun hocam ne diyelim bizede bu düser
  • hayırlı olsun hocam
    Hocam ben de hayırlı olsun diyeyim ama şu da var;

En ucuz i5 8400 1545 TL şu anda Akakce'de

Ondan 50-60 TL daha ucuza gidip 2600X almak var.

2600X tüm çekirdekleriyle 4 Ghz civarı bir hıza kendi kendine çıkıyor. Tek çekirdek olarak ise 4,3 Ghz'ye kadar çıkıyor. Ayrıca 6/6 değil 6/12. Yani tek çekirdek-çok çekirdek her anlamda i5 8400'den daha üstün ve soketine 7nm işlemciyle upgrade yapılabiliyor. Bir de 50 TL daha ucuz...
  • Vay be 800 liralık 8400'ü de +1500'lere getirdiler ya, helal olsun ehonomi çoh eyi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.