Şimdi Ara

i5 7600k + asus strix rx480 oyunlarda yaşadığım problem için yardım istiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba oyunlarda sinir bozucu şekilde verim alamıyorum. bf1 online ultra ayarlarda baktığım testlerde kişiler 80-90fps hatta gtx950m laptop kullanan arkadaşım bile 60-65fps alırken ben 45-65fps alıyorum ve akıcı oynanmıyor. Keza PUBG oyununda da aynı durum mevcut. msi afterburner ile kontrol ettiğimde oyun içinde işlemci %75 ile %100 arası kullanım gösteriyor ekran kartım %99 %100 bazen menude falan %0 oluyor hiçbir şekilde verimli oyun oynayamıyorum.kalite ayarlarını orta seviye düşük seviyeye alsam dahi fps değerlerinde çok oynama olmuyor. prime95 ile işlemciye stres testi uyguladım herhangi bir hata vermedi çalışma prensibini de açıkçası çok bilmiyorum testlern. sistemim aşağıda yazıldığı gibidir. Yardımı olabilecek arkadaşlardan destek istiyorum lütfen.
    sistem
    i5 7600k
    asus rog strix rx480 8gb
    msi z170m mortar anakart
    gskill aegis 8gb 2133mhz ram
    aerocoll 600w 80+ ürünlerinden oluşuyor

• PUBG de durum normal fakat BF1 de hangi 950M ultra da 60-65 fps alıyormuş? 950m in çapı ne ultra da 60-65 alacak

Ayrıca BF1 de 7600K 4 çekirdek olduğu için sürekli %100 cpu kullanır ve darboğaz yapar yer yer GPU kullanımın %60-70 lere iner. Ryzen 1200 + GTX1060 kullanıyorum aynı sorun bende de var ama PUBG de çok rahat oynuyorum.

Texture: ultra

Anti aliasing: ultra

Post pcocessing: Medium

Shadows: Medium

Diğerleri very low

Ekran ölçeği %100

Bu ayarlarda yer yer 60 genelde 80-90 fps alıyorum. Tabi şöyle bir şey de var 1060 6GB, RX480 den daha performanslı bir kart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Kalem

PUBG de durum normal fakat BF1 de hangi 950M ultra da 60-65 fps alıyormuş? 950m in çapı ne ultra da 60-65 alacak

Ayrıca BF1 de 7600K 4 çekirdek olduğu için sürekli %100 cpu kullanır ve darboğaz yapar yer yer GPU kullanımın %60-70 lere iner. Ryzen 1200 + GTX1060 kullanıyorum aynı sorun bende de var ama PUBG de çok rahat oynuyorum.

Diğerleri very low

Ekran ölçeği %100

Bu ayarlarda yer yer 60 genelde 80-90 fps alıyorum. Tabi şöyle bir şey de var 1060 6GB, RX480 den daha performanslı bir kart.

hocam i5 7600k zayıf bir işlemci değil ki RX480 besleyemeyecek kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: qonsensus

quote:

PUBG de durum normal fakat BF1 de hangi 950M ultra da 60-65 fps alıyormuş? 950m in çapı ne ultra da 60-65 alacak

Diğerleri very low

Ekran ölçeği %100

Zayıf demiyorum ki 4 çekirdek olduğu için BF1 sömürüyor %100 kullanıyor sürekli ve darboğaz yapıyor.

• Kara ekran yiyormusunuz arada ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Diğerleri very low

Ekran ölçeği %100

Zayıf demiyorum ki 4 çekirdek olduğu için BF1 sömürüyor %100 kullanıyor sürekli ve darboğaz yapıyor.

Peki emsal testlerde i5 7600k ve RX480 ikilisi gayet iyi iş çıkarıyor sizce açıklaması nedir ?
    https://www.youtube.com/watch?v=n-7Ffk0I5tw

• quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Kara ekran yiyormusunuz arada ?

hayır siyah ekran atmıyor hocam sanki böyle ekran kartına güç yetmiyormuş gibi. bi sorun var bulamıyorum. ekran kartım bf 1 ultrada bile 62-63 derece sıcaklığı geçmiyor normalde yükte baya artması lazım. internetten bakıyorum millet 80 fps 90fps oynuyor ben 50-55 toz dumanlı sahnelerde 45 e düşüyor akıcılık sıfır
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Diğerleri very low

Ekran ölçeği %100

Peki emsal testlerde i5 7600k ve RX480 ikilisi gayet iyi iş çıkarıyor sizce açıklaması nedir ?
    https://www.youtube.com/watch?v=n-7Ffk0I5tw

DDU ile driver kaldırıp temiz bir driver kurmayı deneyin belli ki sorun yazılımsal.

• KONU GÜNCELDİR
  • O işlemcinin herhangi bir oyunda rx480 e darboğaz yapma ihtimali yok, ben 1080 ile bf1 de sıkıntı yaşamıyorum. BF1 de çözünürlük upscale olmuş olabilir, grafik ayarlarını kontrol edin.
    Sadece wildlands de gpu de kullanım azlığına şahit oldum onda da benzer yerde 1600x lerde de durum farklı değildi, yani oyun optimizasyonla ilgili bir durum.
    Windows ve driverların güncel olup olmadığını kontrol edin. Sistem performans modunda olsun.
  • ekran kartının mhz i kaça kadar çıkıyor hem ram hem gpu mhz normal mi ? after burner üzerinde bi ayar vardı tam hatırlayamdım güç veya power gibi ayar çubuğu o ayar yanlış olabilir mi ? amd nın en buyuk sorunları genelde yazılımsal oluyor son çıkan sürücüyü denediniz mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chillout

O işlemcinin herhangi bir oyunda rx480 e darboğaz yapma ihtimali yok, ben 1080 ile bf1 de sıkıntı yaşamıyorum. BF1 de çözünürlük upscale olmuş olabilir, grafik ayarlarını kontrol edin.
    Sadece wildlands de gpu de kullanım azlığına şahit oldum onda da benzer yerde 1600x lerde de durum farklı değildi, yani oyun optimizasyonla ilgili bir durum.
    Windows ve driverların güncel olup olmadığını kontrol edin. Sistem performans modunda olsun.

ben de darboğaz ihtimali vermiyorum. sadece bf1 değil gta 5te de bu şekilde kayıplarım var. w8 kullanıyorum belki ondan da olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: hib.96

ekran kartının mhz i kaça kadar çıkıyor hem ram hem gpu mhz normal mi ? after burner üzerinde bi ayar vardı tam hatırlayamdım güç veya power gibi ayar çubuğu o ayar yanlış olabilir mi ? amd nın en buyuk sorunları genelde yazılımsal oluyor son çıkan sürücüyü denediniz mi ?

1310MHZ 1330 MHZ GİBİ KULLANIM OLUYOR GENELDE
  • ne alaka hocam çözüm için işlemci mi değiştirmek lazım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

8.nesil anakartları bekleyin ve i5 8600k'ya odaklanın.

hocam zaten param olsa niye konu açayım :D :D :D hasbinallah ya :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: hib.96

ne alaka hocam çözüm için işlemci mi değiştirmek lazım ?

forum iyice garipleşti yahu :D
  • Ben bu mesajı buraya atmadım buraya nasıl gelmiş hiçbir fikrim yok.

Citizen yine birşeyleri karıştırıyor herhalde
  • Overclock yap

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Chillout

O işlemcinin herhangi bir oyunda rx480 e darboğaz yapma ihtimali yok, ben 1080 ile bf1 de sıkıntı yaşamıyorum. BF1 de çözünürlük upscale olmuş olabilir, grafik ayarlarını kontrol edin.

ben de darboğaz ihtimali vermiyorum. sadece bf1 değil gta 5te de bu şekilde kayıplarım var. w8 kullanıyorum belki ondan da olabilir

kaby lake ile nasıl win 8 kullanıyorsunuz, normalde desteklememesi lazım ? bence w10 a geçin

• Chillout C kullanıcısına yanıt
    Sistem W8 hocam belki ondan ötürü böyle problemler yasiyorum. Hemen aksam gecis saglayacagim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.