Şimdi Ara

İ5 7500 7.NESİL İŞLEMCİ İLE MSİ GTX 1080 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Vsync kapalı olarakmı oynuyorsun ve acaba 2k bir monitör alsam durum değişir mi full hd dahamı çok yormaktadır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ayandelon A kullanıcısına yanıt
    İlk başta fps ye bakmak için vsnyc kapalı yaptım baktım 100 fps üzeri kapadım 60 fps ye sabitliyor ve düştüğünü görmedim daha 2k olayını bişey diyemicem

• İşlemciyi satıp 7700 veya 7700k mı almak mantıklı yoksa monitörümü değiştirmek mantıklı orda kararsızım veya sorun gerçekten darboğaz mı.

sorunun darboğaz. monitörünü 1440p alırsan (4k önermiyorum) darboğaz azalacaktır. ancak monitörün 1080p 60hz ise zaten monitörü değiştirmelisin. işlemci değiştirsen bile monitör 60hz üsütünü göstermeyecek. eğer 144hz sistem düşünüyorsan monitörle ekran kartının ikisinide değişmelisin. i7 6700k veya i7 7700k senin için iyi bir şeçim olacaktır.

• Ekran kartımı neden değiştirmem gerektiğini anlayamadım tam olarak. Bu akşam formatlamayı deneyeceğim bakalım

• Görüntü ayalarlarını geforce experience üzerinden DSR ile 2k yaparsan biraz daha azaltmış olursun darboğazı.

• Aynı dertten muzdarip olmamak için R5 işlemcileri bekliyorum. GTX 1080i besleyebilecek bir işlemci alacağım. Ya R5 ya da i7 artık hangisi daha mantıklı olursa bakalım.

• Bilemiyorum şuanda çok kararsız kalmış durumdayım formata hazırlık yapıyorum deneyip sonucu yazıcam belki arkaplanda olan bir virüs işlemciyi kullanıyodur(umut fakirin ekmeği)
  • Durum dahada beter oldu cs go'da bir ara fps 20 gördüm en azından işlemci şuanda %100'lere okadar çıkmamakta. Sorun darboğazmı ekran kartımı tam olarak çözemedim hala
  • Darboğaza son vermek için son çare ryzen 1700

• Hocam anlaşılan formattan sonra driverleri yüklemediniz :)

Sorununuz darboğaz, özellikle 1080p ekranda misler gibi yaşarsınız darboğazı, bunu gidermek için 2k bir ekran veya güzelinden bir i7 işlemci almanız gerek. Malesef bu işler böyle fazla para verip ayarını tutturamazsan senden çok daha az para veren insanlar senden fazla fps alır, ayarını bilmek lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüm driverlarda kurulu durumda, dsr ile 4k gtada sabit 60 fps alıyorum işlemci kullanımı ise 65 ile 95 arası geziyor gpu kullanımıda 90 larda

• işlemciyi değiştirsem fps drop ve darboğaz sorunu ortadan kalkacakmıdır? bu konuda emin olabilmemizin yolu nedir acaba
    Bu her oyunda mı sorun yaratıyor? Çünkü Gta V, Battlefield 1, Watch Dogs 2, The Witcher 3, Rust, F1, Froza Horizon 3, ARK Survival, For Honor, Ghost Recon tarzı oyunlarda tüm ayarları maksimum yaparsanız bu sorunların olmaması gerekir. Bu oyunlar yüksek grafik ağırlıklı zaten. CSGO 'da ise durum biraz sıkıntılı. Çünkü işlemciye daha çok ağırlık veren bir oyun. Ekran kartı pek istemez. CSGO'da da ayarları en yükseğe çekin. Gerekirse DSR ile 2K ve ya 4K oynayın. Zaten CSgO için adam akıllı bir 144Hz monitör lâzım. Eğer sürekli oynuyorsanız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüm oyunlarda bu şekilde ghos recon wildlansda denedim dün herşey en son seviyede cpuda 100 gpuda 100 ve akıcı bir oyun deneyimi sunmuyor 60 fps görmeme rağmen akıcılık yok arasa fps droplarda oluyor

• Artık sorunumun ne olduğunu anlayamamaktan çıldırmak üzereyim işlemcidemi problem var veya işlemciyi değiştirince problem ortadan kalkacakmı anlam veremiyorum

• Merhaba hocam. bende i5 6500 + gtx 1080 asus var. 1080p aa8x de 85-90 fps alıyorum. Bazen nadiren en az 65 fps ye iniyor windows 10 kullanıyorum. orjinal lisanslı. arka planda çoğu uygulama açık kaspersky av orjinal dahil.

yalnız chrome açık oyuna girdiğimde teklemeler yaşıyorum. anlık tekliyor oyun. kapalı olsa bile görev çubuğunda arka planda çalışıyordur onu kapatın öyle deneyin. İ5 7500 7.NESİL İŞLEMCİ İLE MSİ GTX 1080 İ5 7500 7.NESİL İŞLEMCİ İLE MSİ GTX 1080

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aurosonic -- 29 Mart 2017; 12:52:33 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.