Şimdi Ara

i5-7300HQ İşlemcili monsterlar gelmiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gözler 1050ti da ama maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: Compley

Gözler 1050ti da ama maalesef.

Kesinlkle öyle. Özelleştirilebilir notebook sattığını iddia eden Monster'da işlemciden kısıp ekran kartına para veremeyeceksem pek bir esprisi kalmıyor.
  • Amazon.de den aldim y520 i5 1050ti side var ips ekranida var. 3998 tl ye yolda suan. Hdd de var icinde ssd de win 10 da var. Bunun gibi herseyden kısık degil. Ilerde en fazla 8 gb ram takarim belki.

• FearMaster kullanıcısına yanıt
    Ya aynen hocam. Eskiden vardı bikaç modelde ekran kartı veya işlemci seçimi. Özelleştirme ekranında yoksa bile illa ki modeller arasından seçilebiliyordu. Ki ben özelleştirme ekranında ekran kartı seçimi yaptığımı bilirim. Artık özelleştirilen laptop mottosu boş laf lafıgüzaf. Dediğin gibi ben işlemciden kısıp ekran kartına aktaramıyorsam ne manası var. Diğer markaların sonradan yapılan ram hdd takviyesini önceden yapmak dışında bi halta yaramıyor.

• maresal52 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam :) çok klas makine güzel günlerde kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Compley

Ya aynen hocam. Eskiden vardı bikaç modelde ekran kartı veya işlemci seçimi. Özelleştirme ekranında yoksa bile illa ki modeller arasından seçilebiliyordu. Ki ben özelleştirme ekranında ekran kartı seçimi yaptığımı bilirim. Artık özelleştirilen laptop mottosu boş laf lafıgüzaf. Dediğin gibi ben işlemciden kısıp ekran kartına aktaramıyorsam ne manası var. Diğer markaların sonradan yapılan ram hdd takviyesini önceden yapmak dışında bi halta yaramıyor.

O günleri ben de hatırlıyorum. Insanların 6 ay laptop alamadığı günleri de hatırlıyorum.

• FearMaster kullanıcısına yanıt
    Ahahaha doğrudur :D

• Compley C kullanıcısına yanıt
    Saolasin insallah sorunsuz elimize ulasir.

• I5 7300hq performans konusunda nasıl autocad gibi programlarda nasıl performans sergiler?

• Piyasaya göre fiyatlar aynı hatta yüksek diyebiliriz. Bence daha uygun olmalıydı fiyatlar .
  • Fiyatlar yüksek aynen ancak 1050 geçen seneki 960m den daha performanslı. Biraz daha iyileştirebilir tabi ki fiyat konusunda
  • quote:

Orijinalden alıntı: S A M C R O

I5 7300hq performans konusunda nasıl autocad gibi programlarda nasıl performans sergiler?

i5 7300hq gayet kaslı ,güçlü bir işlemcidir , istediğin renderı al...

toplamda i7 ile %5 performans farkı var , masaüstü core i3 7100 ile corei5 7400 arasında bir yerlerde ....

buyur bu da test sonucuhttp://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-7300HQ-vs-Intel-Core-i7-7700HQ/m223877vsm211019

• quote:

Orijinalden alıntı: S A M C R O

I5 7300hq performans konusunda nasıl autocad gibi programlarda nasıl performans sergiler?

Güzel bir işlemci, işlemciye dayalı olmayan oyunlar dışında gayet de yeterli; fakat söylediğiniz programlar için ve işlemciye dayalı oyunlar için i7 daha iyi sonuç verecektir.

• acer aspire vx 15 i5 li versiyonu alın daha iyi monster bulaşmayın hiç
  • 3300 lük alet gigabyte sabre 15 ile aynı ama 3800 lük alana bulaşmayın derim .3800 olanın testleri :https://www.notebookcheck.net/Nexoc-G739-Clevo-N870HK1-Laptop-Review.211640.0.html aşırı ısınıyor.
  • Arkadaşlar Çok fazla yüksek veya güncel oyunları oynayan değilim daha çok csgo lol gibi arkadaşlarla oynayan oyunlar tercihim. Ama alacağım bilgisayarın da uzun süreler beni sıkıntısız götürmesini isterim oyun oynamasam bile. Asus var suan bende 9. yılını kutluyoruz. :) i5 işlemcilerin 2.5 ghz turboyla 3.5 ghz'ye kadar cıkıyor i7 ile arasında devler fark var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: QarekTyphon

acer aspire vx 15 i5 li versiyonu alın daha iyi monster bulaşmayın hiç

Hocam 4500 TL'ye satılıyormuş. 3300 TL nerede 4500 TL nerede? i5'li versiyonunu satan Türkiye'de bir yer göremedim bir de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HBeg -- 2 Haziran 2017; 11:47:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HBeg

quote:

Orijinalden alıntı: QarekTyphon

acer aspire vx 15 i5 li versiyonu alın daha iyi monster bulaşmayın hiç

Hocam 4500 TL'ye satılıyormuş. 3300 TL nerede 4500 TL nerede? i5'li versiyonunu satan Türkiye'de bir yer göremedim bir de.

türkiye demedim zaten

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.