Şimdi Ara

i5 6600K Oyun oynarken işlemci hızı düşüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • RAM: HyperX Fury 2x8 GB 2666 MHz (OC 3200 MHz hızında)

SSD: Samsung 750 Evo 250 GB

Ekran kartı: MSI GTX 1060 GAMING X 6GB

Anakart: MSI Z170A Gaming M3

İşlemci: Intel i5 6600K 3.5 GHz (OC 4.4 GHz hızında)

Merhaba, bilgisayarımı 1 haftadır Overclock'lu kullanıyorum. i5 6600K işlemciyi 4.4 GHz hızında çalıştırıyorum, bu hız düşmesinin yaşanması için voltaj veya hız değeri fark etmiyor(4.0-4.1 GHz denedim yine düşüyor).

Oyun oynarken işlemci hızının düştüğünü fark ettim. Oyuna girdikten sonra direk 3.5 GHz hıza(temel değerine) düşüyor. Oyunu kapattıktan sonra bile bu hızda kalıyor. Fakat AIDA64 stres testi(30 dakikaya yakın) ve Cinebench R15 testi yaptığımda hız 4.38 GHz olarak sabit duruyor.

Sıcaklık/CPU soğutucu ile alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü oyunlarda 50 dereceye ulaşmazken, stres testinde 60 dereceyi görüyor.

Oynadığım oyun fark etmiyor. İşlemciyi kullanan, ekran kartını kullanan veya ikisini birden yüksek kullanan. Hepsinde sonuç aynı. Test sonuçlarını aşağıya ekledim, ilk iki görsel RUST oyununu oynarken , son görsel AIDA testi. Sürücüler güncel.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Çözüm basitmiş yabancı bir forumda buldum. MSI Dragon Center programı içindeki mod oyuna girince oc engelliyormuş(tam olarak böyle değil ama sebebi buymuş). Programı tamamen kaldırdım sorun düzeldi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.