Şimdi Ara

İ5 6600K mı İ7 4790K mı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
1.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ekran kartı kesinlikle kötü değil ama o sistem için yetersiz veya düşük diyebiliriz, Bu sisteme Gtx970 veya R9 390 gibi bir kart çok yakışır.
  • MegaWindows kullanıcısına yanıt
    Maxwell karttir 960 cudasi kirpilmistir cuda destekli uygulamalar da 770 780 gibi kartlar daha iyi olur.
    Gpuya is dusureceksen bir miktar daha arastirma yapip oyle karar vermek lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 25 Ocak 2016; 22:25:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • msi R9 390 Gaming 8Gb 512 bit nasıldır sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MegaWindows -- 26 Ocak 2016; 8:23:03 >
    Guzel kart ama hem psu degismeli hemde amd cuda uygulamalari desteklemez Open gl islemleri destekler arastirmaktan kastim isine kullanacagin programlara destegidir yoksa biliyoruz ki soz konusu oyun olsa 960 dan bariz ustun kart

• quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

Guzel kart ama hem psu degismeli hemde amd cuda uygulamalari desteklemez Open gl islemleri destekler arastirmaktan kastim isine kullanacagin programlara destegidir yoksa biliyoruz ki soz konusu oyun olsa 960 dan bariz ustun kart

Hocam yardımlarınız için çok teşekkürler minettarım

• quote:

Orijinalden alıntı: MegaWindows

Herkese hayırlı günler arkadaşlar bol bol grafik tasarım alanında render ve tasarımlar ve yeri geldiğinde gta 5 oynarım sizce hangi işlemci işimi daha iyi görür

İ7 4790K mı
    İ5 6600K skylake mı

Kesinlikle 6600k.
    Dostum Biraz Daha Bekle Kyblake Alirsin Yada Zen islemci Alirsin. Sirf Oyun Oynayacaksan R9 490X Alirsin.

• Sertan-57 S kullanıcısına yanıt
    Asla hocam grafik tasarım ve render için alacağım nadiren oyun

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    kesinlikle 6600k derken sebep
  • Adam renderdan bahsediyor millet 6600k diyor. Hey allahım.
    i7 4790k en iyi seçim gibi duruyor. Linkden inceleyebilirsiniz. Çeşitli programlarda chartlar mevcut.
    http://www.tomshardware.com/charts/cpu-charts-2015/benchmarks,187.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: deathness666

Adam renderdan bahsediyor millet 6600k diyor. Hey allahım.
    i7 4790k en iyi seçim gibi duruyor. Linkden inceleyebilirsiniz. Çeşitli programlarda chartlar mevcut.
    http://www.tomshardware.com/charts/cpu-charts-2015/benchmarks,187.html

Bir yandan zen işlemciler de aklımı çeliyor hocam ne zaman çıkacaklar acaba

Şu anda nasıl bir sistem kullanıyorsunuz bilmiyorum ama render tamamen zamana bağlı bir iş. İyi bir donanımla 5 saatte alacağınız renderi yarım saatte alırsınız. Bu süre tamamen donanıma daha doğrusu işlemciye bağlı olarak değişir. Eğer elinizdeki donanım işinizi görüyorsa beklemenizde fayda var. Zen işlemciler çekirdekleri güçlü 14nm transistörleri bol olmak zorunda. Kaslı ve güçlü yapıya sahip olmalı aksi taktirde AMD'nin başını daha büyük sıkıntıya sokar. Ben şahsen olumlu bakıyorum Zen işlemcilere. Eğer beklentileri karşılarsa 3570k dan geçeceğim. Tabi bekleyip görmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: deathness666

Şu anda nasıl bir sistem kullanıyorsunuz bilmiyorum ama render tamamen zamana bağlı bir iş. İyi bir donanımla 5 saatte alacağınız renderi yarım saatte alırsınız. Bu süre tamamen donanıma daha doğrusu işlemciye bağlı olarak değişir. Eğer elinizdeki donanım işinizi görüyorsa beklemenizde fayda var. Zen işlemciler çekirdekleri güçlü 14nm transistörleri bol olmak zorunda. Kaslı ve güçlü yapıya sahip olmalı aksi taktirde AMD'nin başını daha büyük sıkıntıya sokar. Ben şahsen olumlu bakıyorum Zen işlemcilere. Eğer beklentileri karşılarsa 3570k dan geçeceğim. Tabi bekleyip görmek lazım.

Şu anki sistemim tam br facia

Nvidia gts 250
    i3 530
    5400Rpm hard disk
    Foxconn h6e-i anakart

Edit: Hocam ayrıca benim alacağım renderlar şu tur değil
    https://m.youtube.com/watch?v=Bq2WkmbVtjI

Alacağım renderler daha amatör yani şöyle
    https://m.youtube.com/user/siberkurs

Bu kanaldan eğitim videoları izleyeceğim ve öğreneceğim sizce i7 4790K fazla gelmez mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MegaWindows -- 27 Ocak 2016; 11:52:20 >
  • quote:

O zaman 2.el temiz veya kampanya yakalayıp 6700k

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

O zaman 2.el temiz veya kampanya yakalayıp 6700k

Hocam skylake için korkuyorum yamulma ve bazı hatalar varmış o yüzden tırsıyorum biraz

Tmm Grafik Render icin Nvidia Oyun icin AMD Kyblake Al Yada Zen islemci Al Skylake Artik Elle Katliyoruz Zen islemciye Gelirsek Cok Guclu Olacagi Kesin Yabanci Kaynaklari Tam Gaz Arastirmaya Devam.

Skylake'ta Bir Tek Bukulme Sorunu Degil FPU'da Hata Cikmis Yani Arimatik Hesaplamasinda Hata Cikmis Ortaya Zen islemci'de Bu Tarz Hata'lar Cikmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sertan-57

Tmm Grafik Render icin Nvidia Oyun icin AMD Kyblake Al Yada Zen islemci Al Skylake Artik Elle Katliyoruz Zen islemciye Gelirsek Cok Guclu Olacagi Kesin Yabanci Kaynaklari Tam Gaz Arastirmaya Devam.

Hocam bu zen işlemcilerin soket tarzı nasıl olacak fiyatlar nasıl olacak ne zaman gelecekler peki

Dostum Zen islemciler Yil Sonu Geliyormus Hat'lar Sorun Cikmis Onla Ugrasiyorlarmis. Simdi Render'e Baktim FX-8350 Cok Basarili Puan Almis Fakat Yinede Almani Tavsiye Etmem Eski islemci Sonucta Zen islemci Almak Daha Mantikli Olur. i7 4790K Al Yada Zen islemci Al Secim Senin ikiside Sorunsuz islemci. Su Bukulmeye Gelirsek Nm Dusuyor islemciler'de iyice inceldi Kotu Malzeme Kullanildigi Zaman Bokulme Sorunlari Olucaktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sertan-57

Dostum Zen islemciler Yil Sonu Geliyormus Hat'lar Sorun Cikmis Onla Ugrasiyorlarmis. Simdi Render'e Baktim FX-8350 Cok Basarili Puan Almis Fakat Yinede Almani Tavsiye Etmem Eski islemci Sonucta Zen islemci Almak Daha Mantikli Olur. i7 4790K Al Yada Zen islemci Al Secim Senin ikiside Sorunsuz islemci. Su Bukulmeye Gelirsek Nm Dusuyor islemciler'de iyice inceldi Kotu Malzeme Kullanildigi Zaman Bokulme Sorunlari Olucaktir.

fx 9590 bile almam ki 8350 kaldı Amd bir atılım gerçekleştirecek zen mimarisi ile fakat ben o kadar bekleyemem render için intel iyi bir seçimdir şimdilik

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.