Şimdi Ara

İ5 6600 İşlemci Stok Fan Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamün Aleyküm. İ5 6600 işlemcimin stok fanı sürekli yüksek devirde çalışıyor. Kasa buz gibi ama, yalnızca chrome çalışıyor olmasına rağmen sürekli çalışıyor. Sistemi 5 ay önce topladım termal macunu bitmiş olamaz diye düşünüyorum çünkü 1, 1.5 aydan beri bu sorun ile karşı karşıyayım. Eğer sorun stok fandan kaynaklanıyorsa harici işlemci soğutucu alabilirim. Bios ayarlarına dokunmadım hepsi default. Harici bir programla da müdahele etmedim. Ne gerekiyorsa almaya, yapmaya hazırım ama ne olur artık şu eziyet bir son bulsun. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Koskoca forumda kimse yok mu?
  • Konuyu yanlış yere mi açtım acaba yahu neden bir tane cevap yok?
  • HWMonitor ile işlemcinin sıcaklığını izleyip sonucu yorumlayabilirsin. Düşük yükte çok ısınıyorsa montajla macunla ilgili sorun vardır muhtemelen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıcaklık düşükken gereksiz fazla RPM döndürüyorsa da anakartın yazılımıyla bazı ayarlara bakmak gerekli. Anakartla ilgili çok sorun yaşanmışsa eski sürüm BIOS kaynaklı olabilir ve BIOS update yararlı olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BIOS sürümü güncel. Aksine gelen son güncellemeden sonra böyle oldu.
  • Up.
  • Hort.
  • inanck İ kullanıcısına yanıt
     İ5 6600 İşlemci Stok Fan Sorunu
    Sonuçlar böyle hocam.
  • ekrem816 kullanıcısına yanıt
    http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/922/vi95uW.png
  • Up.
  • Up.
  • Hocam 28 derecede full ayarlarda dönüyorsa sıkıntı biostadır. Fan ayarlarını biraz düşürün ve sıcaklık değerlerini izleyin. Baktınız her şey normal Fanı elinizle ayarlayın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.