Şimdi Ara

i5 6500 DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar i5 6500 işlemcim var 4 yıldır falan kullanıyorum. Hiç bir zaman memnun olmadım. Artık iyice dar gelmeye başladı. GTX 1080 ekran kartım var her şeyde darboğaz yaşıyorum. Yeni işlemci önerilerinizi istiyorum. Normalde yeni nesil intel yapacaktım ancak anakartım 8xxx 9xxx serilerini ne alakaysa desteklemiyor. 1151 soketine sahip olmasına rağmen.. Bu da benim canımı iyice sıktı, intel e daha fazla para vermek istemiyorum.

Önerilerinize açığım?

• 6700k-7700k bakın diyecektim ama 2000 lira istiyorlar sadece ikinci el işlemciye.
    Ryzen 5 3600
    B450m s2h anakart alırsınız o paraya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de i5 6402p vardı. Çoğu işlemci isteyen oyunda rx 470 ekran kartını bile besleyemiyordu. Ryzen 5 3600'e geçtim Normalde 60-70 fps gördüğüm ve deli gibi stutter olup çoğu zaman %100'lere dayandığı için 40'lara düşen BFV'te aynı ayarlarda şuan 90-100 görüyorum ve işlemci kullanımı %50-60 civarı. Çoğu online kalabalık oyunda bu sorunu yaşıyordum şuan çok rahatım. Sana da tavsiyem. Hiç gidipte 4 çekirden 8 izlek bir işlemciye falan bakma hele 7700k 'ya falan hiç bakma. Git Ryzen 5 3600 al birde düzgün soğutucu al stutter takılma besleme sorunu olmadan keyifle oyna.
  • Ekran kartınıza göre işlemciniz çok zayif. O chipset'e yatırım yapmadan ryzen 5 3600 ve b450m'e geçiş yapabilirsin.

Alacaksan anakarta dikkat et, her b450m 3. nesil desteklemiyor. Revizyonlarını kontrol et bios update etmeden açanlardan al. Yoksa eski nesil bir işlemci bulup update yapman gerekiyor.
  • Bütçenize göre r5 3600 ve b450 anakart işinizi görecektir. İleriye dönük bir sistem yapmış olursunuz. İşlemci değiştirmeniz durumunda 6700k yada 7700k almanız gerek en üst işlemci olarak onlarda ikici el olarak fiyatları abartılı bir şekilde pahalı.
  • 800 lira civarında 6700k bulabilirsen ona geç derim ama bulamayacağın için 3600 iyidir.
  • Hiç 2. eldeki çakallara paranı kaptırma,

sat elindekileri ya 1600 ya da 3600 geç.
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Reis sen baya ikinci el piyasasına kurulmuşsun 😁😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ryzen 5 3600 su an iyi f/p islemci. ben de i5 6500 den gectim cag atladi pc resmen. ama yanina daha iyi bir sogutucu almanizi oneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertcnoz

Reis sen baya ikinci el piyasasına kurulmuşsun 😁😁
    Dostum kurulma meselesi değil. Ben de hakkıyla çok alış-veriş yaptım ikinci elde. Kimi karıyla kimi insanların işi görülsün diye çokça parça satmışımdır.

Ama şu son zamanlarda forumu keşfeden çakallar ve fırsatçılar yüzünden evet sinirliyim. Biz ne güzel kendi içimizde birbirimize ticaret yapıyorduk uyguna. Şimdi bakıyorum 2. el mala sıfır fiyatından 100/200 aşağı yazan mı dersin, kapalı kutu diye sıfır fiyatı çeken mi dersin bezdirdi resmen.
  • İyi dayanmışsın hocam 6500'e.
  • Anakartın ne? Belki fsb overclock yapabilirsin modlu bios ile. Örnek meselahttps://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/130874297

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nathan Spencer -- 3 Mayıs 2020; 13:54:31 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.