Şimdi Ara

İ5 6400 ÇOK DÜŞÜK SICAKLIK SORUNU. SS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar i5 6400 işlemci Gigabyte z170 gaming k3 anakart kullanıyorum battefield 1 oyununda işlemci sıcaklığı 29-30 derece görünüyor bu bana biraz garip geldi ve denemek için cooler master seidon 120 v soğutucunun pompa kablosunu söktüm 15-20 dk oynamama rağmen sıcaklıklar 85-90 derece oldu ve oyunda bir performans düşüklüğü olmadı pc kapanmadı, bir gariplik var gibi sizce ne olabilir böyle bir durumda.

İ5 6400 ÇOK DÜŞÜK SICAKLIK SORUNU. SS

• Stok fanla kullanıyordum ben 6400, 5-6 saat BF1 oynuyordum işlemci tam yükten inmiyordu ancak yine de 60 derecenin üstüne çıktığını görmedim. 65 W TDP'li mis gibi işlemci, bir de bahsettigin soğutucuyla kullanıyorsan bahsettiğin sıcaklıklar gayet normal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • F355 Challenge F kullanıcısına yanıt
    Ama pompayı söktüğümde de sıcaklık 85 dereceyi geçmedi 15-20 dk sorunsuz oynadım, işlemci'nin 100 derecelere falan gelip bilgisayarı kapatması gerekmiyor muydu daha önce başka işlemcilerle başıma geldi acaba anakartın sensörlerinde falan bir sorun mu var diye düşünmeye başladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bad Meets Evil

Ama pompayı söktüğümde de sıcaklık 85 dereceyi geçmedi 15-20 dk sorunsuz oynadım, işlemci'nin 100 derecelere falan gelip bilgisayarı kapatması gerekmiyor muydu daha önce başka işlemcilerle başıma geldi acaba anakartın sensörlerinde falan bir sorun mu var diye düşünmeye başladım.

85 derece pek normal bir sıcaklık değil. Islemcinin çok ısınıp sistemin kapanması için çok çok ağır yükte çok çok uzun süre kullanman lazım, kısa vadede işlemci performansını düşürerek ısınmamaya çalışır 100 dereceleri görmez. 6400 kullanmış biri olarak sisteminde bir sorun olduğunu düşünmüyorum bence kıllanma herşeyden keyfine bak.

• işlemci kaç frekans şle çalışıyor.
    i5 6400 2.7ghz ile stock hızda çalışabiliyor ihtiyac duyunca 3.3ghz e yükselebiliyor.
    2.7ghz de çalışıyorsa normal o sıcaklık
  • yolcudur_abbas kullanıcısına yanıt
    Cpu-z'de 3.3 görünüyor hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.