Şimdi Ara

i5 4690k, MSI Z97A Gaming7, Hyper Evo 212 1300 TL [Kredi kartına taksit imkanı]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Adana
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

i5 4690k, MSI Z97A Gaming7, Hyper evo 212= Toplam 1300 TL
    Kasa 200 TL [Taksit imkanı yok]
    i5 4690k 650 TL [Taksit imkanı yok]
    MSI Z97A Gaming7 650 TL [Taksit imkanı yok]
    Corsair Vengeance DDR3 Pro 8x2 550 TL Satıldı
    Hepsi full kutuludur.

Kasanın sadece fan kontrol tuşlarında arıza vardır.

Taksit imkanı: N11, hepsiburada gibi sitelerden benim hesabımdan bilgisayar parçası alınacak. Almak istediğim ürün sizin alacağınız üründen fazla ise parayı havale edeceğim ürünler gelince. Yine ürün gelince size aldığınız parçalar yollanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EtYiyenBitki -- 6 Haziran 2020; 23:31:9 >

• Hocam kusura bakmayın ama vallahi pes doğrusu. 1300 liraya SIFIR 4c/8t ryzen 3 3100 işlemci ve SIFIR a320 anakart alınabiliyor. Hatta üste para bile kalıyor. Sakın z97 kısmından bahsetmeyin. Sonuç olarak garantisiz, olası bir arızada çöpe gidecek bir ürün. Upgrade desek 4790k dan ötesi takılmıyor(ki 3100 dediğimiz işlemci 4790k ya rakip). Öte yandan a serisi diye beğenilmeyen anakarta mesela çok rahat 3700x takılabilir. Ddr4 ram desteği mevcut. Z97 gibi m2 ssd desteği mevcut. Amd ryzen gerçeğini görmenizi, fiyatınızın inanılmaz derecede yüksek olduğunu kabul etmeniz lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrekaradag kullanıcısına yanıt
    Hocam az sonra konu sahibinden linç yiyeceksiniz şimdiden geçmiş olsun diyeyim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vjdrsjejv

Hocam az sonra konu sahibinden linç yiyeceksiniz şimdiden geçmiş olsun diyeyim.
    Hocam sabaha kadar linç etsinler. Doğruları söylemek ne zamandır yanlış oldu. Bir yanda daha güçlü daha yeni teknoloji ve en önemlisi sıfır ürünler varken 5 yıllık garantisiz parçalara sıfır diğer üründen fazla istemek için çıldırmış olmak gerekir. Akıl var fikir var bunun adı ticaret olamaz

Dostum dediğin doğru bile olsa böyle bir yaklaşım şekli olamaz. İstersen mail at intel e üretimi durdursun. İnteli , intel ile kıyasla lütfen. Dediğin gibi olsa kimse gtx almasın rx kartlar daha performanslı niye o kadar para verıyorlar ki millet dimi. Herkesin markası tercihleri kendisine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FEARTR

Dostum dediğin doğru bile olsa böyle bir yaklaşım şekli olamaz. İstersen mail at intel e üretimi durdursun. İnteli , intel ile kıyasla lütfen. Dediğin gibi olsa kimse gtx almasın rx kartlar daha performanslı niye o kadar para verıyorlar ki millet dimi. Herkesin markası tercihleri kendisine.
    Hocam bu araba değil konforundan söz edelim, yada ev değil konumundan manzarasından bahsedelim. Yada telefon değil ki kamerası depolama birimi hızı yada ekran kalitesi fiyata etki etsin. İşlemci bu. İşletim sistemi çalıştırır, kodlama yapar yada çözer, grafik işlemler gerçekleştirir. Bu durum amdde de aynı intelde de. Markadan bağımsız tek ölçüt performansına oranla fiyatıdır. Gtx rx konusunda da aynı durum var. Birkaç oyunda aradaki fark oynuyor diye örneğin rx580 gtx1060 3gb versiyonundan daha iyidir bu gerçek değişmez. Sadece donanım konusunda bilgisiz vatandaş amd hakkında olumsuz fikre sahip diye insanlara daha iyisi daha ucuza varken daha kötüsünü daha pahalıya satmaya çalışmanın anlamı yok. Yani karşılaştırma yaparken intel amd farketmez. Çok değil az biraz video izlemiş, test makalesi okumuş hiçbir aklı başında vatandaş amd ryzen dururken aynı paraya eski intel almaz yada rx 580 dururken gtx 1060 3gb almaz. Alan sadece bilgisiz kişilerdir. Ve bilmemek ayıp değildir. Ben yorumlarımla insanları bilgilendirmek ve doğru olanı yapmaları konusunda yardımcı olmak istiyorum. Görüyorum ki sizin de bilgilenmeye ihtiyacınız var. Zira üretim minarisi olarak dahi aynı x86 üzerine kurulu iki işlemci markasının aynı amaca hizmet eden ürünlerini farklı kategorilerde değerlendirmeye çalışmanın bilgi yetersizliği dışında bir tabirle açıklanması mümkün değil

• quote:

Orijinalden alıntı: emrekaradag

Hocam kusura bakmayın ama vallahi pes doğrusu. 1300 liraya SIFIR 4c/8t ryzen 3 3100 işlemci ve SIFIR a320 anakart alınabiliyor. Hatta üste para bile kalıyor. Sakın z97 kısmından bahsetmeyin. Sonuç olarak garantisiz, olası bir arızada çöpe gidecek bir ürün. Upgrade desek 4790k dan ötesi takılmıyor(ki 3100 dediğimiz işlemci 4790k ya rakip). Öte yandan a serisi diye beğenilmeyen anakarta mesela çok rahat 3700x takılabilir. Ddr4 ram desteği mevcut. Z97 gibi m2 ssd desteği mevcut. Amd ryzen gerçeğini görmenizi, fiyatınızın inanılmaz derecede yüksek olduğunu kabul etmeniz lazım
    Forumda bugün sadece bu işlemci 650 liradan satıldı.
    Fiyat gayet makul.
    Ben anlıyorum sizi de şimdi yaşanmışlık kar var. Ben hep AMD kart kullandım ama Intel islemciyi De bırakmadım kolay kolay FX 8 serisi işlemci aldım core 2 Duo dan sonra bin pişman oldum. Anakart ile uyusmadi sogumadi v.s v.s ben yeni işlemci alcak olsam yine AMD mi Intel mi diye kendime sorarım ama bazı insanlar canı yanında o markaya bir daha dönmezler nasıl LG telefon denilince insan şöyle bir korkuyorsa AMD den de insanlar korkuyor ve hak vermek de gerekiyor. Yani o yüzden markayı marka ile kıyaslamak daha mantıklı olur. Her malın alıcısı var AMD alacak olan zaten bu konuya bakmaz Intel alacak olana da 10 kat daha iyi desen yine Intel alır

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.