Şimdi Ara

i5 3570K Özellikleri.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://ark.intel.com/tr/products/65520 işlemci bu arkadaşlar söylediğine göre içinde HD4000 ekran kartı var sanırım ne olduğunu çözemedim. merak ettiğim şey bu içindeki ekran kartı bizim ekran kartımız olmadığı zaman ekran kartı görevini mi görüyor sadece yoksa bizim ekran kartına ilave olarak performans artışı sağlıyor mu onu hiç anlamadım açıklarsanız cok sevinirim iyi forumlar.

• Ekran kartı takmadıgın zaman direk bir ekran kartı olarak görev görüyor çok güçlü değil ancak oyunların cogunu low ayarlarda rahatca oynamaya yetecek kadar gücü var... ilave perf sağlamıyor harici ekran kartı takıldıgında iptal oluyor... En iyi iş gören tarafı ekran kartın bozuldugunda yedek beleş kartın olmuş oluyor :)
  • Çok teşekkür ederim cinayet13 (nickini yazarken biraz tırstım.)

Elimde Q8400 3.1 overclocklu işlemci var bu i5 3570k ile değiştirirsem ne kadar performans artışı olur diye kendimi yiyorum günlerdir en az 500tl eder değer mi değmez mi karar veremedim.
  • Anakartla beraber 500tl ise neden olmasın tabiki değer ama anakart dahil değilse bütçene göre başka ikili buluruz sana :) 5 sene önce ne düşünüpte yazmışım bende merak ediyorum
  • Değeceği konusunda şüphelerim var. i5 in core2quad(4mb) ile tek farkı 6mb önbellek olması. 3.1ghz ile 3.4 ghz'nin birbirleri ile çok fark edeceklerinini düşünmüyorum. en azından 500tl edecek bir fark. yanılıyorsam düzelt lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nipheria

Değeceği konusunda şüphelerim var. i5 in core2quad(4mb) ile tek farkı 6mb önbellek olması. 3.1ghz ile 3.4 ghz'nin birbirleri ile çok fark edeceklerinini düşünmüyorum. en azından 500tl edecek bir fark. yanılıyorsam düzelt lütfen

i3 ile dahi değiştirsen fark hissedersin aralarında baya fark var ona bakarsak fx8350ninde 16mb mı ne önbelleği var i7den fazla 4ghz frekansı var oda i7den fazla ama i7den daha yavas oyunlarda? :)

Eğer anakartla beraber 500tl ise kaçırılmaz bir firsat değilse 500tlye ikinci el haswell serisi i5lere bakınabilirsin anakart + işlemciyi 500e satanlar var h81+i5 4440 şeklinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nipheria

Değeceği konusunda şüphelerim var. i5 in core2quad(4mb) ile tek farkı 6mb önbellek olması. 3.1ghz ile 3.4 ghz'nin birbirleri ile çok fark edeceklerinini düşünmüyorum. en azından 500tl edecek bir fark. yanılıyorsam düzelt lütfen

o nasıl mantık dostum 3570k q serisiyle karşılaştırmak bile mantıksız.

2 kata yakın performans farkı var neredeyse multi oyunlarda arada uçurum olur o iki işlemci arasında.

http://www.anandtech.com/bench/product/89?vs=701

• Fx6100 vardı bende 4.5 ghz overclocklu. İ5 3570k ile değiştirdim hatta 4.5 ghz ye çektim onuda. Arada dehşet fark var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkür ederim arkadaşlar ama keşke yorumumu dislike etmeyeydiniz nacizane fikrimi belirttiydim sadece
  • cayır cayır yanması. bendeki 105 dereceye kadar çıkıyor stock fanla.
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1667047/c24ac472-0e9f-400c-a691-48fe4f9bec26.JPG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yossi Kohler -- 21 Ekim 2014; 22:50:32 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.