Şimdi Ara

I5 2500K & Phenom II X4 İnceleme (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
2
Favori
11.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Sağolasın elimizden geldiği kadar yapmaya çalışıyorum, yakında intel 330 modeli 120GB SSD incelemsi yapıcam SSD'yi bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Boracalin

quote:

Orijinalden alıntı: artariel

ben bu amd fanboylarına acıyorum bazen. işleri güçleri yokmuş gibi gelip bütün topiclerde yok phenom 2 süperdir oh maşallah phenom tarzı yorumlar yapıp her testte yenilmeleri üzüyor beni. phenom 2 sene belki dayanabilir ama i5 2500k, en az 5-6 sene boyunca hiçbir sıkıntı çekmeyecek. ister inanın ister inanmayın.

Yapma gözüm , bende athlon x2 64 3800+ (2,0 ghz) işlemci vardı... P4 ile aynı zamanlarda çıktılar yaklaşık...

Herkes P4 - P4 diye ortalığı kaldırırken ben gittim en az %30 ucuza athlon aldım... Bir süre sonra millet P4'ün ısısının çok çabuk yükselmesinden falan şikayetçi olmaya başladı
    Büyük kısımda çoklu uygulamalarda P4'ün ezikliğini dile getirmeye başlamıştı

Ben ise athlon x2 ile 7 sene mutlu mesut takıldım... Ne ısı problemim oldu , ne de çoklu uygulamalarda çuvalladım...

Artık phenom II x4 960T'ye geçtim... memnunum... stok fan ile boşta 28 derece , yükte 36-37 derece... Voltajsız 3,6 ghz stabil... Bu beni en az 5 sene götürür...

Ha bu arada athlonlu sistemide atmadım Şimdi benim ufaklığa hazırlıyorum onu... 2-3 senede o kullansın.... (bu arada P4'ten anahtarlık yapar oldu millet , ben athlonla HD film izliyorum )

Baba işlemciler AMD'ler... (Hangi açıdan mı ? Tabiiki fiyat açısından değil , kullanıcı dostu olması açısından , f/p açısından... )

Bravo sana kardesım.. yazıların cok hosuma gıttı.. sımdı ıntel fanboyları sana suıkast hazırlayabılırler aman ha

• quote:

Orijinalden alıntı: turkishwarzone

quote:

Orijinalden alıntı: Boracalin

quote:

ben bu amd fanboylarına acıyorum bazen. işleri güçleri yokmuş gibi gelip bütün topiclerde yok phenom 2 süperdir oh maşallah phenom tarzı yorumlar yapıp her testte yenilmeleri üzüyor beni. phenom 2 sene belki dayanabilir ama i5 2500k, en az 5-6 sene boyunca hiçbir sıkıntı çekmeyecek. ister inanın ister inanmayın.

Yapma gözüm , bende athlon x2 64 3800+ (2,0 ghz) işlemci vardı... P4 ile aynı zamanlarda çıktılar yaklaşık...

Herkes P4 - P4 diye ortalığı kaldırırken ben gittim en az %30 ucuza athlon aldım... Bir süre sonra millet P4'ün ısısının çok çabuk yükselmesinden falan şikayetçi olmaya başladı
    Büyük kısımda çoklu uygulamalarda P4'ün ezikliğini dile getirmeye başlamıştı

Ben ise athlon x2 ile 7 sene mutlu mesut takıldım... Ne ısı problemim oldu , ne de çoklu uygulamalarda çuvalladım...

Artık phenom II x4 960T'ye geçtim... memnunum... stok fan ile boşta 28 derece , yükte 36-37 derece... Voltajsız 3,6 ghz stabil... Bu beni en az 5 sene götürür...

Ha bu arada athlonlu sistemide atmadım Şimdi benim ufaklığa hazırlıyorum onu... 2-3 senede o kullansın.... (bu arada P4'ten anahtarlık yapar oldu millet , ben athlonla HD film izliyorum )

Baba işlemciler AMD'ler... (Hangi açıdan mı ? Tabiiki fiyat açısından değil , kullanıcı dostu olması açısından , f/p açısından... )

Bravo sana kardesım.. yazıların cok hosuma gıttı.. sımdı ıntel fanboyları sana suıkast hazırlayabılırler aman ha

aradaki fiyat farkına değecek bir üstünlük olmadığını düşünüyorum.

• 2012 yılını bitiriyoruz fiyat/performans konusunda hala Phenom II X4 işlemciden iyi bir işlemci yok. Render la uğraşmıyorsanız bilgisayarı en çok zorlayan şey oyunlardır Phenom II X4 ün altından kalkamayacağı bir oyun henüz yok yeterki ekran kartınız iyi olsun.
  • fx 8120-phenom 965 ve 2500k kullanmış birisi olarak söyleyebilirim ki, 3 işlemciyi de kasacak bir oyun vs yok suan.fx overclockla gercekten güzel değerler alıyor, phenom ise yeterlidir..İntel ise fazlalıktır bana göre.gercekten kalan paranızı ekran kartına yatırın fps ekran kartında daha önemlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srabonn

2012 yılını bitiriyoruz fiyat/performans konusunda hala Phenom II X4 işlemciden iyi bir işlemci yok. Render la uğraşmıyorsanız bilgisayarı en çok zorlayan şey oyunlardır Phenom II X4 ün altından kalkamayacağı bir oyun henüz yok yeterki ekran kartınız iyi olsun.

bütçe dostu bi sistem için genelde amd tercih edilir.anakart olsun işlemcisi olsun yeterli performansı veriyor.
  • Bundan sonra X4 alınmaz arkadaslar. X4 945 kullanıyorum, 3.6ghz de calisiyor ve suan sorun yok. Ama yeni nesil ekran kartlarinda darboğaz yapmaya basladi. En fazla 1 sene daha kullanilabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Intel=Predator.(Gelişimini tamamlamış en teknolojik canlı)(Yavaş da olsa güçlü: IPC)
    AMD=Alien(Çok hızlı, bazen daha da hızlanabilir)(Zayıf yönünü bulur ve oradan vurur: fiyat/performans oranı)

Ati=insan_1(çok ateşi çıkıp hastalandı geride kaldı ve yakalandı)
    Nvidia=insan_2(hala kaçıyor)(predatör ile birlik olmaz ise yakalanabilir)

Alien insanlardan birini yuttu. 3 yıl sonra diğerini de yutarsa ne diyeceksin ?

/>
    />

Şaka şaka.

Kim kazanırsa kazansın kaybeden insanlık olabilir. :) Bu arada gifler açılırken biraz kasıyor sonra hızlanıyor sizde nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 26 Eylül 2012; 21:50:41 >

• Acaip hort olacak ama bırakın yahu 45 nm taş devrinden kalma Phenom'ları, gidin FX serisinden doğru düzgün bir sistem alın zaten fiyat farkı çok değil. Intel'in çoğu işlemcisinden iyidir,yeni soket kullanır, ince nm'dir, TDP'si azdır, daha rahat O/C olur, fiyat farkı çok yoktur, daha çok çekirdekli ve yüksek frekanslı, günümüz rendering, donanım (ekran kartı darboğazı gibi) ve oyunlarına dayanıklı, anakartları günceldir ve yeni mimarı kullanır.

Not: Değil Phenom X4 artık X6 da değil FX serisi dışında AMD işlemci alınmaz bana göre. Artık AM3+ soketler de değişiecek hatta yeni nesil FX'ler gelecek. Hem performans, hem kalite AMD FX.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8A506C2C1 -- 29 Ocak 2013; 18:47:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barodius

Acaip hort olacak ama bırakın yahu 45 nm taş devrinden kalma Phenom'ları, gidin FX serisinden doğru düzgün bir sistem alın zaten fiyat farkı çok değil. Intel'in çoğu işlemcisinden iyidir,yeni soket kullanır, ince nm'dir, TDP'si azdır, daha rahat O/C olur, fiyat farkı çok yoktur, daha çok çekirdekli ve yüksek frekanslı, günümüz rendering, donanım (ekran kartı darboğazı gibi) ve oyunlarına dayanıklı, anakartları günceldir ve yeni mimarı kullanır.

Not: Değil Phenom X4 artık X6 da değil FX serisi dışında AMD işlemci alınmaz bana göre. Artık AM3+ soketler de değişiecek hatta yeni nesil FX'ler gelecek. Hem performans, hem kalite AMD FX.

Zaten phenom kalmadı piyasada, fx ilk çıktığında eleştirildi ama artık stabil gibi yorumlara bakılırsa. Ki ben fx lerin yeni nesilleri daha iyi olacağını düşünüyorum.
    Phenom'lar amiraldi ve hala performans olarak iyi sayılırlar.
    Yeni çıkan hiçbir oyunda oc li phenom x4 960t & powercolor 6790 ikilisi sorun çıkarmadı, 2 sene daha da sorun çıkaracağını düşünmüyorum.
    2 sene sonra isterse 26 çekirdekli phenom olsun sorun çıkarır ama şuan 4 çekirdek bile her türlü oyunu oynar (iyi bir ekran kartı ile).
    Eleştiri yaparken biraz daha dikkatli olma lazım, bu sayfaları okuyup karar veren onlarca insan var.

• quote:

Orijinalden alıntı: jölelibrokoli

quote:

Acaip hort olacak ama bırakın yahu 45 nm taş devrinden kalma Phenom'ları, gidin FX serisinden doğru düzgün bir sistem alın zaten fiyat farkı çok değil. Intel'in çoğu işlemcisinden iyidir,yeni soket kullanır, ince nm'dir, TDP'si azdır, daha rahat O/C olur, fiyat farkı çok yoktur, daha çok çekirdekli ve yüksek frekanslı, günümüz rendering, donanım (ekran kartı darboğazı gibi) ve oyunlarına dayanıklı, anakartları günceldir ve yeni mimarı kullanır.

Zaten phenom kalmadı piyasada, fx ilk çıktığında eleştirildi ama artık stabil gibi yorumlara bakılırsa. Ki ben fx lerin yeni nesilleri daha iyi olacağını düşünüyorum.
    Yeni çıkan hiçbir oyunda oc li phenom x4 960t & powercolor 6790 ikilisi sorun çıkarmadı, 2 sene daha da sorun çıkaracağını düşünmüyorum.
    2 sene sonra isterse 26 çekirdekli phenom olsun sorun çıkarır ama şuan 4 çekirdek bile her türlü oyunu oynar (iyi bir ekran kartı ile).
    Eleştiri yaparken biraz daha dikkatli olma lazım, bu sayfaları okuyup karar veren onlarca insan var.

İlk olarak yaptığım eleştirinin haksız olduğunu düşünmüyoum. Tam tersine yorumu okumayan/dikkate almayan insan gitse Phenom alsa, önümüzdeki 6 aya kalmadan hiç bir oyunu açamıyorum lanet olsun diye sayıklarsa, suç kimin olur?

Hatta donanım bilgisi yok denecek kadar az kişiler ne güzel F/P işlemci uzun süre götürür sansalar vay halimize. Eski olan Phenomların devri çoktan geçti artık mezarı kazılıyor. 6 aya kalmadan çıkacak yeni FX ler ile Hasweller sonrası mezara gömülecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8A506C2C1 -- 29 Ocak 2013; 19:30:09 >

• quote:

quote:

quote:

İlk olarak yaptığım eleştirinin haksız olduğunu düşünmüyoum. Tam tersine yorumu okumayan/dikkate almayan insan gitse Phenom alsa, önümüzdeki 6 aya kalmadan hiç bir oyunu açamıyorum lanet olsun diye sayıklarsa, suç kimin olur?

Hatta donanım bilgisi yok denecek kadar az kişiler ne güzel F/P işlemci uzun süre götürür sansalar vay halimize. Eski olan Phenomların devri çoktan geçti artık mezarı kazılıyor. 6 aya kalmadan çıkacak yeni FX ler ile Hasweller sonrası mezara gömülecek.

Arkadaşım, bir ürün yenisi çıkınca tarihe gömülmez.
    Fx çıkalı 1 sene oldu neredeyse ama yeni çıkan hiçbir oyunda overclock lu x4 işlemcim 1.45 voltaj la 50 dereceyi geçmedi, En ufak donma takılmadı yaşamadı,
    Video dönüştürdüğümde işlemci %100'e vuruyor ama ben hala çok rahat internette geziyorum.
    Amd kullanıcıları f/p ürünlerini tercih ederler, dolayısıyla x4 alan biri gidip de 1000 tl lik ekran kartı almaz.
    Senin söylediğin şeyin gerçek olması için oyun üreticilerinin phenom işlemcilerle uyumsuz oyunlar çıkarması gerekiyor.
    Uzun süre götürmeyeceği, kaç sene idare edeceği yada çöp olup olmayacağı kişiye göre değişir.
    Biraz araştırma yaparsan phenom 2 lerin bir önceki phenomlara göre daha stabil ve kullanışlı olduğu görülmüştü.
    Fx daha çok yeni bir mimari, bende diyorum ki elinde x4 olan biri fx lerin yeni nesilerini beklemelerinde fayda var.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşım, bir ürün yenisi çıkınca tarihe gömülmez.
    Fx çıkalı 1 sene oldu neredeyse ama yeni çıkan hiçbir oyunda overclock lu x4 işlemcim 1.45 voltaj la 50 dereceyi geçmedi, En ufak donma takılmadı yaşamadı,
    Video dönüştürdüğümde işlemci %100'e vuruyor ama ben hala çok rahat internette geziyorum.
    Amd kullanıcıları f/p ürünlerini tercih ederler, dolayısıyla x4 alan biri gidip de 1000 tl lik ekran kartı almaz.
    Senin söylediğin şeyin gerçek olması için oyun üreticilerinin phenom işlemcilerle uyumsuz oyunlar çıkarması gerekiyor.
    Uzun süre götürmeyeceği, kaç sene idare edeceği yada çöp olup olmayacağı kişiye göre değişir.
    Biraz araştırma yaparsan phenom 2 lerin bir önceki phenomlara göre daha stabil ve kullanışlı olduğu görülmüştü.
    Fx daha çok yeni bir mimari, bende diyorum ki elinde x4 olan biri fx lerin yeni nesilerini beklemelerinde fayda var.

E kardeşim ben şu anda alacaklardan bahsediyorum. Ve kendimce de eminim ki oyunlarında en az 45-50 fps isteyenler şurada 6 aya kalmadan çıkacak oyunlarda Phenom ile ancak oyunlara bön bön bakarslar. Ha tabii Phenom'ların tarihe gömülmesi için bir 1 yıl veya 9 ay var ama o zamana kalmadan şu 6 aya çıkacak yeni nesillere uygun oyunlardan Phenom kullanan bir sistemden 50 fps getiremezsin.

Yapma kardeşim Allah'ını seversen miladını doldurmuş bir işlemci 45 nm nedir Allahım yahu

• Kardeşim oyunlarda fps yi belirleyen ekran kartıdır, ne kadar boş konuşuyorsun.
    İşlemci ekran kartını beslesin yeter, ki phenom x6 lar daha 2 sene ekran kartlarını besler (pes, fifa gibi oyunlarda sene bile besler).
    Benim yeğenim athlonla pes oynuyor sen neden bahsediyorsun.
    Takmışsın 45 nm ye gidiyorsun.
  • Kimin boş konuştuğu belli oluyor şimdi. Saygılı ol biraz. Bu bir. İkincisi değil önümüzdeki 2 yıl GTX 700 serisinden bir kartla darboğaz yaptığında anlarsın işlemcinin ne anlama geldiğni kardeş.
  • quote:

Kimin boş konuştuğu belli oluyor şimdi. Saygılı ol biraz. Bu bir. İkincisi değil önümüzdeki 2 yıl GTX 700 serisinden bir kartla darboğaz yaptığında anlarsın işlemcinin ne anlama geldiğni kardeş.

Boş konuşuyorsun işte, saygısızlık değil söylediklerim.
    Adamlar kendi sitesinde phenom 2 lerle uyumlu diyor, işte link.
    http://www.zotac.com/tr/products/mainboards/amd-cpu/zotac-700-series/product/zotac-700-series/category/amd-cpu/main-category/mainboards.html
    Daha yukarıda da belirtiğim gibi 1000 küsür tl ekran kartına verecek adam zaten 200 tl lik amd almaz, gider i7 alır keyfine bakar.
    Senin mantığın Casper'ın mantığıyla aynı, i5 işlemciyle Ait Hd 7350 ekran kartı koyan mantık. Adam 1800 tl ye kasa alıyor pes oynarken kasıyor.
    Sende 200 tl lik işlemcinin 700 serisinde kasdığından bahsediyorsun.
    Phenom alan bütçesine göre 6850, 7850, 7950, yada nvidia nın 600 ve yukarı serilerinden birini alır.

• Sen gör bakalım GTX 700 çıktığı zaman Phenom II ne hale gelecek işte o zaman boş konuşmayı da görürsün emin ol Bu arada Casper mantığı ile tam ters bir mantığa sahibim çünkü düşük bir işlemcinin yüksek bir kartı darboğaz yapacağından bahsediyorum. Şimdi alacaklara Phenom II aldırıp belki lüks bir ekran kartı ile değiştirecek işte o zaman uyumsuzluk açığa çıkacak. Hem de fazla fiyat farkı yok Fx'lerle arasında. Benchmarklarda da görülebiliyor. Phenom zamanının ötesine gitti evet ama yıl 2013 ve gerçekleri kavrama vakti dostum
  • quote:

Sen gör bakalım GTX 700 çıktığı zaman Phenom II ne hale gelecek işte o zaman boş konuşmayı da görürsün emin ol Bu arada Casper mantığı ile tam ters bir mantığa sahibim çünkü düşük bir işlemcinin yüksek bir kartı darboğaz yapacağından bahsediyorum. Şimdi alacaklara Phenom II aldırıp belki lüks bir ekran kartı ile değiştirecek işte o zaman uyumsuzluk açığa çıkacak. Hem de fazla fiyat farkı yok Fx'lerle arasında. Benchmarklarda da görülebiliyor. Phenom zamanının ötesine gitti evet ama yıl 2013 ve gerçekleri kavrama vakti dostum

Dostum biraz mantıklı ol, GTX 700 alacak adam zaten phenom'la uğraşmaz. Orta halli bir ekran kartıyla 2 sene daha her oyunu oynarsın phenomlarla. Ben 7 senedir buradayım kardeş, görüşürüz elbet zamanı gelince.

• Ha şimdi anladım demek istediğini bro Benim anlatmak istediğim şuydu, Phenomlar yeni nesil kartları kaldıramaz. Onun yerine az daha fazla para öde FX al diyordum. Yani demek istediğim bu saatten sonra uzun süre gitmesi bakımından Phenom alınmaz. Geçiş sistemi yapılır sadece. O zaman görüşür tabii neyin ne olacağını Belki Phenom III felan çıkar
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.