Şimdi Ara

I5 2500K & Phenom II X4 İnceleme (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
2
Favori
11.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: memotembelgezer

quote:

Orijinalden alıntı: montevo

quote:

Orijinalden alıntı: karakaya_o

Tesekkrler 2500k sadece egoyu tatmin etmek icin

benim gibi video işliyorsan 3 saatlik bir sürede bir blurayi 720p olarak encode edebilirsin.adobe after effectsde hızlıca videoalrı efectleyebilirsin.bunu amd x3 710 ilede yapıyordum ama ripleme 10 saat civarı sürüyordu.yapacak işiniz yoksa işlemci bi işeyaramaz

intelde ne kadar sürede yapıyorsun

aga mesaja yazdımya süreleri.after efectsde öyle ahım şahım bişeyler yapamıyorum onun için bişey diyemeyeceğim.tvden çektiğim kayıtları sağını solunu değiştiriyorum.onlar okadar ağır değil.hd kameram yok osla idi o zaman bieşyler derdim

• quote:

quote:

quote:

quote:

benim gibi video işliyorsan 3 saatlik bir sürede bir blurayi 720p olarak encode edebilirsin.adobe after effectsde hızlıca videoalrı efectleyebilirsin.bunu amd x3 710 ilede yapıyordum ama ripleme 10 saat civarı sürüyordu.yapacak işiniz yoksa işlemci bi işeyaramaz

tam anlayamadım aga intel de 3 saat amd de 10 saat mi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

tam anlayamadım aga intel de 3 saat amd de 10 saat mi?

aynen amd de 10 saat intelde 3 saat. evet o tarz işlemlerde amd geride kalıyor. onu kabul etmek gerek... intelde kullandım amd de. ama oyun için bence okadar yüksek işlemci gereksiz. amd ile iyisi olur 2500k ile en iyisi olur. oyunları akıcı oynuyorsam gerisi teferruat. ama grafik tasarım ripleme gibi işlemlerde kesin intel. ama fiyatı biraz ucuz tutsalar keşke.

• Orijinalden alıntı: karakaya_o

bende de 2 side var hem amd hem intel var.photoshop ile uğraşıyorum genelde.hiç video rip yada 3d render almadım ama intel in pahalılığından ziyade zırt pırt mimari değiştirmesi uyuz ediyor beni.zamanında bir ton para verdik quad core aldık.şimdi güncelleyemiyoruz .komple işlemci anakart hepsini atacaksın.türkiyedeki firmalar quad getirmeyi bile bırakmış.amd de adam bir anakart alıyor istediği zaman işlemcisini yeniliyor.bu yüzden yenileme yaptığım zaman amd ye geçmeyi düşünüyorum
  • quote:

amd nin iyi yanı o. anakartım am3+ amd nin bigün intel gibi performanslı işlemci yapmasını bekliyorum..
  • quote:

2-3 seneye yaparlar herhalde.terbiyesizlik yapmasın çalışsınlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x571 -- 14 Nisan 2012; 13:06:16 >
  • quote:

quote:

2-3 seneye yaparlar herhalde.terbiyesizlik yapmasın çalışsınlar

aynen
  • quote:

amd nin iyi yanı o. anakartım am3+ amd nin bigün intel gibi performanslı işlemci yapmasını bekliyorum..

zaten var FX-8120 ile 2500K denk işlemciler 2600K'dan biraz yavaş yani i5 ne kadar yavaşsa fx'de o kadar yavaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: _G_K_N_

quote:

zaten var FX-8120 ile 2500K denk işlemciler 2600K'dan biraz yavaş yani i5 ne kadar yavaşsa fx'de o kadar yavaş

Hocam sb ile fx arasinda nerdeyse 1 sene var. Ve hala 2600k yi gecen islemci cikaramadilar. Ben fxten cok buyuk bi potansiyel bekliyodum. Ama fiyasko. Hatta sitede testi bile var. 2.revizyon felanlada fazla kurtaramazlar. Dogrulari kabul edelim amd bu seferde basaramadi

• quote:

aynen amd de 10 saat intelde 3 saat. evet o tarz işlemlerde amd geride kalıyor. onu kabul etmek gerek... intelde kullandım amd de. ama oyun için bence okadar yüksek işlemci gereksiz. amd ile iyisi olur 2500k ile en iyisi olur. oyunları akıcı oynuyorsam gerisi teferruat. ama grafik tasarım ripleme gibi işlemlerde kesin intel. ama fiyatı biraz ucuz tutsalar keşke.

X3 710 = 3 Çekirdek. 2,6GHz

İ5 2400 = 4 Çekirdek. 3,1GHz.

Aradaki fiyat farkını ekle ve zamanlara bak. Biri 200 altı biri 300 üstü.

Bence gayet normal yani. Ekmeğe göre köfte. 8120 ile 2500K yı kıyasladınız da mı böyle yazıyorsunuz anlamadım.

3 Çekirdekli kırpılmış 170TL lik işlemci ile 350+TL lik işlemci. Mantıklı mı sizce.

%25 kafadan 1 çekirdek eksikliğinden geride zaten. 10 Saat oldu 7,5 Saat.
    %20 saat hızından farketti. 7,5 oldu sana 5,5 saat.

Yani bir Phenom X4 955 5 saatte bu işi halleder o zaman.

Tabi benimki matematiksel değerler. Elma ile armut kıyaslanınca normal oluyor sonuç tabi.

Ki diğer nokta. GPU hızlandırıcılar ile 3 saatten de kısa sürede Rip yapabilirsin.

• sandylerin matematik hesaplama gücü o kadar iyi değil

forumdan nadir_en nikli kullanıcın yaptığı basit bir hesaplama programı var sandy bridgeler kötü performans gösteriyor mesela c2q(q9550/9650) işlemciler bile daha iyi hesaplıyor

@_G_K_N_ - Intel i5 2500k (5400 Mhz) - 36.569 sn.
    @_G_K_N_ AMD x4 B50 (4310 MHz) 28.320 sn.
  • sitede testleri var demiştim hocam. bu arada ben c2d e7200le dvd yi divxe çevirdim 3 saatte 4.1ghz le. aynı işi aynı filmi 955 le 4.0ghz le yaptım 2 saat i biraz gecmisti. ona göre dedim. o tarz islemlerde intel biraz daha iyi diye. yoksa amd ye laf attığım yok yanlış anlamayın. bende amd kullanicisiyim intel fan i da sanmayın. forumda biyerde görmüştüm biri amd asla extreme işlemci cikarmayacakmis demişti. f p işlemcileri çıkarıyor.
  • güzel test tşkler dostum
  • aldıysanız hayırlı olsun ama artık Phenom II üretimi durduğu fiyatları pahalı aynı fiyata AMD FX6100 alınabilirdi yada biraz daha fazla verip vatan %25 indirimi bekleyip 450 liraya 2500K alınabilirdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firat982

Arkadaşlar herkese selam..Ben şimdi geçen hafta..Amd Phenom IIx4 975 BE(3,6ghz) modelini 350 TL sıfır olarak aldım.550 TL yahut bazı yerlerde 450-500 arası fiyatlar İntel 2500K almamakla doğrumu yaptım sizce.Oyun tabanlı olacak işim..

Buldozer serisinin beklentileri karşılamadığı konusunda inceleme yorumları okumuştum.Oyun konusunda en iyi phenom II lerin 4 çekirdekleri tavsiye ediliyor.Bende en üstünü bulmuşken alayım dedim.Nebiliyim.Daha kurmadım 2 parça daha kaldı.Kargo bekliyorum.SSD diskle uyum nasıl olacak sabırsızlıkla bekliyorum..
  • testi yapmışsınız, güzel hoşta, i5 2500k fiyatıyla phenomun fiyatı arasında adeta bir uçurum söz konusu. bu gerçeği değiştirmiyor. 2500k fiyatına 2 phenom alınıyor.
  • @ilidian
    İncelemeden yorum yaptığınız belli sonuç kısmını okumanızı tavsiye ederim
  • elinize saglik gercekten yararli bir konu olms
  • quote:

Orijinalden alıntı: _G_K_N_

aldıysanız hayırlı olsun ama artık Phenom II üretimi durduğu fiyatları pahalı aynı fiyata AMD FX6100 alınabilirdi yada biraz daha fazla verip vatan %25 indirimi bekleyip 450 liraya 2500K alınabilirdi

vatan %25 indirimi bitirmiş hocam. kimse beklemesin. arada kdv bizden yapıyo kampanya yapıyo ama %25 indirim olmayacak. **** da çok uygun ben şimdi sistm toplasam kesin ordan toplarım
  • vatan %25'i bitiremez kendi biter spekülasyon onlar
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.