Şimdi Ara

I5 2500K & Phenom II X4 İnceleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
2
Favori
11.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

cevap :
    işlemci olrak i5 2400 seçtiğiniz için kötü tercih çünkü işlemci OC olamuyor(2400), OC yapamadıktan sonra p67 pek bir esprisi kalmıyor, P67 çipset anakartların özelliği CPU+ram'e OC yapabiliyorsun, onun için P67 kötü tercih olmuş belki ileride K serisi işlemci için yatırım olabilir öyle ise sorun ama H67 çip set size daha uygun olur hemde onboard vga kullanabilirsiniz oyun merakınız geçse bile

en önemli kısım ise "amacım oyun değil ama 82 lcd aldım biarz yüksek yarda oyun oynayım istiyorum." diyorsunuz durum böyle olunca 9xx serisi anakart(ileride FX update yapılabilir fiyatları düşecektir) + x4 960T işlemci + HD 6870 alırsanız aynı maliyete kat kat iyi oyun performansı alırsınız.

tabi tercih sizin en az maliyete en fazla verim için yazdım, p67(z68)+2500K+HD 6870 alabiliyorsanız en iyisi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkn_ymz -- 3 Mart 2012; 16:46:21 >

• artarcım sallarken de destek lazım azcık be...

aslında bi anlamda da yanlış demiyorsun. şahşen ben de halen C64 kullanmıyor değilim. e raflardaki intelleri de 2055'e kaa kullanırız o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: _G_K_N_

@montevo P67 neden kötü tercih ?

cevap :
    işlemci olrak i5 2400 seçtiğiniz için kötü tercih çünkü işlemci OC olamuyor(2400), OC yapamadıktan sonra p67 pek bir esprisi kalmıyor, P67 çipset anakartların özelliği CPU+ram'e OC yapabiliyorsun, onun için P67 kötü tercih olmuş belki ileride K serisi işlemci için yatırım olabilir öyle ise sorun ama H67 çip set size daha uygun olur hemde onboard vga kullanabilirsiniz oyun merakınız geçse bile

en önemli kısım ise "amacım oyun değil ama 82 lcd aldım biarz yüksek yarda oyun oynayım istiyorum." diyorsunuz durum böyle olunca 9xx serisi anakart(ileride FX update yapılabilir fiyatları düşecektir) + x4 960T işlemci + HD 6870 alırsanız aynı maliyete kat kat iyi oyun performansı alırsınız.

tabi tercih sizin en az maliyete en fazla verim için yazdım, p67(z68)+2500K+HD 6870 alabiliyorsanız en iyisi olur.

overclock yapmayı bilmiyorum tek deneyimim bi p4 ü 300 mhz artırmak oldu :) oakdar para verdikden sonra kurcalamam.madem p serisi bu iş için fazla h serisi beğendiğim bi akrt bulaiblirsem onu seçerim.yeterli gücü zaten veriyor kart.olmadı paraya kıyar verin lan derim k serisi bi işlemci :) işlemci değiştirmeye pek sıcak bakmıyorum yoksa önceki sistemime x4 de takaiblirdim amd den belkide x6ama arada fazla bi fark olmaycaktı yaptığım işlerde.öyle çok çekridek kullanan cinebench gibi biprogramım dayok.tek çekirdek başarımının yükselmesi daha bi fark gösterecektir dedim genel kullanımda.hani derler ya bi kere alıyım diye.bu pek ondan değil ama bi de inteli deneyim dedim.550ti ile hd 5770 in testlerini karşılaştırdım.ikiside bana yeterli.seçtiğim 5770de görüntü ye display port vermişler biarz da ondan seçemdim.bu 550ti de 3 monitör takıp şizofrene bağlıcam.bi arkadaşıma x6 1055 ve 6850 li bi sistem aldık gene beğenmiyodu call of duty 7 de fullhd tüm detaylarda yağ gibi gösteriyo.oynama ,birisi oynasın film gibi izle o derece süper.

• Güzel bir inceleme olmuş elinize sağlık
  • ellerine sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: artariel

ben bu amd fanboylarına acıyorum bazen. işleri güçleri yokmuş gibi gelip bütün topiclerde yok phenom 2 süperdir oh maşallah phenom tarzı yorumlar yapıp her testte yenilmeleri üzüyor beni. phenom 2 sene belki dayanabilir ama i5 2500k, en az 5-6 sene boyunca hiçbir sıkıntı çekmeyecek. ister inanın ister inanmayın.

Yapma gözüm , bende athlon x2 64 3800+ (2,0 ghz) işlemci vardı... P4 ile aynı zamanlarda çıktılar yaklaşık...

Herkes P4 - P4 diye ortalığı kaldırırken ben gittim en az %30 ucuza athlon aldım... Bir süre sonra millet P4'ün ısısının çok çabuk yükselmesinden falan şikayetçi olmaya başladı
    Büyük kısımda çoklu uygulamalarda P4'ün ezikliğini dile getirmeye başlamıştı

Ben ise athlon x2 ile 7 sene mutlu mesut takıldım... Ne ısı problemim oldu , ne de çoklu uygulamalarda çuvalladım...

Artık phenom II x4 960T'ye geçtim... memnunum... stok fan ile boşta 28 derece , yükte 36-37 derece... Voltajsız 3,6 ghz stabil... Bu beni en az 5 sene götürür...

Ha bu arada athlonlu sistemide atmadım Şimdi benim ufaklığa hazırlıyorum onu... 2-3 senede o kullansın.... (bu arada P4'ten anahtarlık yapar oldu millet , ben athlonla HD film izliyorum )

Baba işlemciler AMD'ler... (Hangi açıdan mı ? Tabiiki fiyat açısından değil , kullanıcı dostu olması açısından , f/p açısından... )

• PC imde AMD X4 955 işlemci+ GTX 570 ekran kartı takılı darboğaz yapmıyor veya yapıyorsada ben farketmedim ama
    Win7 işlemciye 7.4 ekrankartına 7.9 veriyor.. aralarında biraz fark var
  • Olumlu olumuz yorum yapan herkese teşekkürler, unutulmaması gereken şöyle bir gerçek var mevcut bileşenleriniz sizi tatmin ediyorsa gerisi teferruattır.

DH Forum üyelerinin genel düşünce ve ideolojisi şu bir şey olaması gerekiyorsa en üst seviye olmalı yada hiç olmamalı.

Genel kesim olarak düşünürsek AMD'ye karşı büyük bir ön yargı var işte her şeyin başlangıcı da burası.
  • Athlon II x3 455 @3.3ghz olan işlemcimin çekirdeğini açtım phenom II x4 b55 oldu. Fakat L3 bellek açılmadı. Windows puanı ise 6.9 dan 7.3 e çıktı. + Sapphire hd6870 var. İşlemcim darboğaz yapar mı acaba? Ve şöyle bir olayda var. 17'' crt monitör var 1280x1024 çözünürlükte MW3 ve BF3 oynadım. İki oyunda full detayda BF3 daha fazla fps veriyordu. MW3 32-38fps arasında dolaşırken. BF3 35-48 arası gidip geliyordu.
  • dorboğaz tartışmalı bir konu test etdip karar vermek lazım, konun dağılmaması için burdan cevaplamayayım konu hakkında forum üzerinde bile araştırma yapsanız gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz
  • AMD önyargısı bende de vardı, yalan değil. Ta ki Phenom II x4 kullanana kadar. Yüksek işlem gücü gerektiren ugulamalarla işiniz yoksa yahut grafik gücü yüksek kartınız yoksa, Sandy Bridge x4'lere pek gerek yok. Sistemi toplarım ve en aşağı 4-5 sene arkama bakmam derseniz o ayrı tabiki. Yetmediği yerde OverClock yaparsınız. Ne de olsa OC potansiyeli yüksek işlemcilerdirler. Forum ahalisinde bu durumlar biraz fantazi ve hobi işidir de neyse
  • i5-2500k nin dengi x4 960t, 970 olur 550 degil

--
    Via MebApp.com

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapperchild

i5-2500k nin dengi x4 960t, 970 olur 550 degil

--
    Via MebApp.com

i5 2500K'nın dengi FX-8120'dir çoklu işlemlerde FX-8120 daha iyidir
    i3 2100' ün dengi phenom II X4 955-960T-965 gibi işlemcilerdir, çoklu işlemlerde Phenom II'ler çekirdek farkı ile daha iyidir

ardaki farkları hissede bilir misiniz ? tabii ki hayır

• quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Testler gayet güzel ve detaylı.

Bir AMD kullanıcısı olarak şunu söylemek istiyorum, X4 955 ancak overclock ile stok 2500k yı yakalayabiliyor, 2500k alıpta overclock yapmayan kaç kişi vardır? 2500k overclock ile aradaki farkı ciddi şekilde açıyor bilhassa oyunlarda.

Dolayısıyla oyun için sistem toplayacaksanız 2500k ya yönelmelisiniz, hali hazırda AMD de olan arkadaşlarada önerim X6 1090 yada 1100T alıp + overclock yapıp FX Next leri beklemeleri.

fx ıslemcılerın ıkıncı versıyonları ınsallah soket degısımıne gıtmez.bendede 4 ghz kullandıgım 1055t mevcut.bende fx serısı 2. neslı beklıyorum.

2. nesil ne zaman gelir acaba

• böylesine objektif ve güzel test için teşekkürler. ellerine sağlık.
  • Tesekkrler 2500k sadece egoyu tatmin etmek icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakaya_o

Tesekkrler 2500k sadece egoyu tatmin etmek icin

benim gibi video işliyorsan 3 saatlik bir sürede bir blurayi 720p olarak encode edebilirsin.adobe after effectsde hızlıca videoalrı efectleyebilirsin.bunu amd x3 710 ilede yapıyordum ama ripleme 10 saat civarı sürüyordu.yapacak işiniz yoksa işlemci bi işeyaramaz
  • bende 960 t var nasıldır sizce arkadaslar
  • arkadaşlar burdaki testleri görünce aklma oyunlar geliyor peki gercek anlamda iş için kullananlar için bir test mevcut mu?

örnek kullanılan programlar
    3ds max

archicad

autocad

matlab

solidworks

edius

vegas

after efect

premier

ulead

cubase

albenton

reason

bu gibi studio tarzı programlarda nasıl performans vermekte dir . zira en kasan oyun bile bunlarda alınan bir render kadar kasmıyor sistemleri

bu gibi programlar kullanılarak test yapılmış olsa daha mantıklı gibi geliyor. bana

şimdi ben pc yenilemek istiyorum cubase kullanıyorum hoş birde ayrı macbook pro var zaten kayıt için onu kullanıyorum fakat ikinci bir pic gerek içinde bu tarz birkaç program olacak şekilde

elinde iki farklı sistemi bulunduran arkadaşlar acaba öneri verebilirler mi yada torrentlerden render testi indirip deneseler ve o şekilde yorum yapsalar daha iyi olmaz mı

zira malum bu tür teste güveniyorsun alıyorsun ki bundan önceki pc yi öyle almıştım ama nerdee işimize tam etkin yaramadı.

yani amaç insanları gerçek anlamda bilgilendirmek ise

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pctechnic01 -- 13 Nisan 2012; 11:23:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: montevo

quote:

Orijinalden alıntı: karakaya_o

Tesekkrler 2500k sadece egoyu tatmin etmek icin

benim gibi video işliyorsan 3 saatlik bir sürede bir blurayi 720p olarak encode edebilirsin.adobe after effectsde hızlıca videoalrı efectleyebilirsin.bunu amd x3 710 ilede yapıyordum ama ripleme 10 saat civarı sürüyordu.yapacak işiniz yoksa işlemci bi işeyaramaz

intelde ne kadar sürede yapıyorsun
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.