Şimdi Ara

i5 2450m ısınma problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar. Benim bir sorunum var Acer Aspire 5755G modeli laptop kullanıyorum. i5 2450m işlemcisi.
    İşlemci ısısı boşta 40-50 arası sizce bu normal midir?Laptobu alalı 6-7 ay oldu sorun varsa garantiye falan vereyim mi bir ayar çeksinler ? Yardımlarınız bekliyorum

Chrome 3 sekme açıkken ki ısı (facebook , dh, bsc)

i5 2450m ısınma problemi

i5 2450m ısınma problemi

Orthos sonuçları :
     i5 2450m ısınma problemi

i5 2450m ısınma problemi

i5 2450m ısınma problemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zabazingo0 -- 7 Ocak 2013; 11:41:40 >

• Bendede muadil bir laptop var. Isı değerleri aynı düzeyde. Sorun yok.
  • 50-60 arasında gidip geliyor gibi gözüküyor, Orthos ile 10 dk gibi bir test yapıp ısı değerini paylaşırsan biraz daha fikir sahibi olabiliriz
  • Bu akşam geç olduğu için atamayacağım ama en sonuçları yarın akşama atarım. Ss geldikten sonrada yardımlarınızı bekliyorum.
  • Bu program saplıklı değil hw monitör'le ölçüp tekrar yazın buraya ama 40-50 arası normaldir en ufak bir işlemde ağırlığına göre ısı artışı olabilir 60 dereceye dayanabilir normaldir birde fanın tozlanma durumunu söz konusu olabilir,fan deliklerinden süpürgeyle çekin üfleyebilirsinizde düzelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

Bu program saplıklı değil hw monitör'le ölçüp tekrar yazın buraya ama 40-50 arası normaldir en ufak bir işlemde ağırlığına göre ısı artışı olabilir 60 dereceye dayanabilir normaldir birde fanın tozlanma durumunu söz konusu olabilir,fan deliklerinden süpürgeyle çekin üfleyebilirsinizde düzelir.

+1 katılıyorum
  • isterseniz laoptop sogutucuları var onuda kullanabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: _supervisor_

isterseniz laoptop sogutucuları var onuda kullanabilirsiniz

Zaten kullanıyorum ama kullandığım soğutucudan da fazla memnun olduğum söylenemez.Kullandığım soğutucu:
     i5 2450m ısınma problemi
  • ısı degeri normal gibi ama kasma felan yapıyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: _supervisor_

ısı degeri normal gibi ama kasma felan yapıyormu

Kasma arada oluyor ama pc açılırken falan 10 dakika kendine gelmesi gerekiyor , oyunlarda kasma oluyor ama öyle fazla olmuyor. Bazen sapıtıyor işlemci kullanımı %80lere çıkıyor sebepsiz yere. Kısacası i5 performansı alamıyorum. Ben bu laptobu alırken iyi bir performans bekliyordum ama umduğumdan daha düşük kaldı.Ben p4 vardı o bile daha hızlı gibi geliyor şuanda ama oyun oynanmıyordu orası ayrı
  • Acer'in bu modelinde bu sıkıntılar zamanla belirdi normal tozdan korumak gerekir kısa zamanda ısınmadan şikayetler artmıştı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.