Şimdi Ara

i5 2.nesil (Laptop) UPGRADE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
1.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bilgisayarımı upgrade yapmak istiyorum başlıkta belirttiğim gibi...
    HM65 intel chipset
    Laptop i5 2450m 2.5ghz 4gb ram 1gb gt630m 500gb hdd 15.6'' 1366x768 hd led Lenovo z570 (vatanbilgisayardan almıştım google a yazarsanız 2.sırada zaten)
    Şuan çok uzun araştırmalar sonucu bilgisayarım 12gb ram takılı tamımınıda görüyor . HDD değiştirdim 256gb Ultra 2 Sandisk Takılı.

İşlemcisini değiştirmek istiyorumhttps://ark.intel.com/tr/products/52808/Mobile-Intel-HM65-Express-Chipset bu linkte
    uyumlu işlemciler gözüküyor ama i7 3610qm istiyorum (Nedenini söyliyeyim dahili ekran kartı çok iyi ve performans farkıda yok denecek kadar az fiyatıda
    ebay da oldukça uygun 70$ seviyelerinde bulunabiliyor)
    Ekranınıda duruma göre full hd ips bir ekran takabilirim ileride...

İşlemciyi kesinlikle ama kesinlikle değiştirmek istiyorum ama zaten işlemcim performansı yüksek olduğu için(upgrade yapılabilicekler arasında) parasına değmeli , dahili ekran kartı i7 ninkinden oldukça daha iyi ama destekleyip desteklememesi en büyük sorun yoksa 70-100$ civarında i7 3840qm de var mesela.

Merak ettiğim bir soruda 4+8gb (bizde bu laptop tan 2 tane var maksimum 8gb desteklediğini bildiğimiz için normalde ben 8gb getirttim eğer 12 görmez ise
    diğer 4 ü diğer laptopa takarız diye ama uzun araştırmalar sonucu uyum sağlayacağına inanarak getirttiğimiz ramler 12gb gördü windows 7 de görmedi format
    attım windows 10 olarak o zaman gördü zaten orjinal upgrade ücretsiz olduğu için)
    4-4 8-8 olmadığı için 4 - 8 gb ram şeklinde olduğu için ramlerin kanalları performans nasıl olur ? yani 8 gb ram yapıp 4 ünü diğer pc ye mi takmalıyım
    aşırı bir fark olmuyorsa 8 ile 12 arasında yoksada dursun yani bu pc de...

• rPGA988B uyumuna sahip tüm işlemcileri takabilirsin.

2. nesil pentiumdan 3. nesil i5 takmıştım zamanında

Biosunu güncellemeyi unutma, aşağıda destekelenen işlemciler.

http://www.cpu-world.com/Sockets/Socket%20G2%20(rPGA988B).html
  • Hann- H kullanıcısına yanıt
    Hocam bu gönderdiğiniz kim için ? Bana açıklama yapar mısınız ya detaylı bir şekilde rica etsem ,
    i7 3610qm , i7 3840qm de oluyor mu ben uyuşacağını bile düşünmüyordum gerçi o kadar yüksek işlemci ? sonuçta 250tl gibi bir rakam vericem hocam iade şansım yok yurtdışından alıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Donanım Rehberi -- 16 Temmuz 2017; 15:38:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donanım Rehberi

Hocam bu gönderdiğiniz kim için ? Bana açıklama yapar mısınız ya detaylı bir şekilde rica etsem ,
    i7 3610qm , i7 3840qm de oluyor mu ben uyuşacağını bile düşünmüyordum gerçi o kadar yüksek işlemci ? sonuçta 250tl gibi bir rakam vericem hocam iade şansım yok yurtdışından alıcam.

hocam aşağıda verdiğim linkte senin anakartına uyan işlemcilerin listesi yer alıyor.Diğer modeller uymaz

http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Core_i5_Mobile/i5-2450M_(PGA).html

• Hann- H kullanıcısına yanıt
    şimdi 1. ile 2. arasında kafam karıştı hocam 3.nesil i7 ler olmuyor mu ben onların ekran kartından dolayı onları istiyordum ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.