Şimdi Ara

i4790k - Asus z97 pro-gamer overclock hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

sistemimde işlemci olarak i4790K, anakart olarak ise Asus Z97 Pro gamer kullanıyorum. işlemci mi tek fanlı kule soğutucu ile soğutuyorum.
    elimdeki işlemciye overclock yapıp performansını birazcık daha artırabilir miyim?
    youtube üzerinde bir video buldum benim anakartım ile işlemcime sahip birisi tarafından yapılıyor. ben bu şekilde değerleri ayarlar isem sistemimde bir sıkıntı olur mu?
    bu işten anlayan arkadaşların yardımlarını rica ederim.

ilgili video :https://www.youtube.com/watch?v=w-oAf2tVDcg&t=60s

sistem bilgilerim :

i4790k - Asus z97 pro-gamer overclock hk.i4790k - Asus z97 pro-gamer overclock hk.

• Arkadaşlar sistemi overclok yaptım. sistem boşta ve yük altındaki değerlerini paylaştım. lütfen bilgili arkadaşların aşağıdaki test hakkında görüşlerini alabilir miyim. sistemim bu durumda risk altında mı?

Overclock Sonrası Boştaki Değerler :

Overclock Sonrası Yük Altındaki değerler :

• Bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım. Değerler gayet normal gözüküyor. Eğer ekran kartı da yük altındaki haliyle sisteminiz bu şekilde stabilse voltajı ufak ufak düşürerek ya da biraz daha kırbaçlayarak o tatlı noktaya gelmeyi sağlayabilirsiniz. O.C yaptığınız değerleri de belirtirseniz sonradan bakan arkadaşlara yardımcı olabilir ya da konuya daha hakim biri nerede eksik olduğunu söyleyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mysa -- 14 Ekim 2018; 22:20:27 >
  • Aynı işlemciye sahibim.

Voltaj, çarpan değerlerini paylaşırsanız menun olurum.

Ram ile alakalı herhangi bir şey yaptınız mı ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.