Şimdi Ara

i30 Geyik Testi-FAIL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Cherokeenin esc,esp sorununu ortaya çıkaran ekibin yaptığı test.Manevra anında i30un servo direksiyon sistemi kontrolden çıkmış.

Testi yapanın açıklaması:
    Videoda da izlediğiniz gibi i30 geyik test parkurunun dışına düz olarak devam ediyor çünkü servo direksiyon sistemi kendini kapatıyor. Kadranda küçük kırmızı bir ışık bana direksiyon ile ilgili birşeylerin ters gittiğini söylüyor ama buna gerek yok, direksiyonu çevirmeye çalışırken bunu zaten anlıyorsunuz."

"Evet, servo kapanınca bu kadar kötü oluyor. Böyle bir durumu seyir halindeyken kontrol edebileceğinizi düşünmeyin bile. Son derece tehlikeli. Rezalet!

*i30 sahibi olarak bunun gibi 1-2 durumla karşılaştım,çok rahat da topladım ama yinede böyle bir durumun ortaya çıkmasını siz nasıl yorumluyosunuz.Ncap esc,esp testinde sorun yokdu.Karalama mı,şansızlık mı testdeki durum bilemedim.

• Opellerde elektro servo kullanıyor hafta sonu boş biyerde deneyim bakayım merak ettim
  • kimse kusura bakmasın hyundai kia gibi markalara nasıl bu kadar para veriyor millet anlamış değilim
  • Iihs gibi kurumlar videodaki gibi surucunun etki edebilecegi durumlari ortadan kaldirmak icin direksiyonun kontrolunu de test sistemine birakiyor (direksiyon surucu tarafindan degil de motor ile tahrik edilerek donduruluyor). Dolayisiyla ben bu testin objecktif oldugunu dusunmuyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • elektronik hep tehlikeli ama yapıcak bişey yok hidroliği çoğu firma kullanmıyo artık.
  • Abimde i30 bende de kia cee'd var defalarca benzer durumda kalmışımdır hiç böyle birşeyle karşılaşmadım abim de hiç benzer bir sorunla karşılaşmamış test aracında bir problem olabilir ya da herkesin yaptığı gibi bir karalama kampanyası da olabilir.
  • O degilde 58binden baslayan fiyatlarla satiliyor. Ne var bu arabada bukadar? Degermi sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nasıl ya normal değil bu durum, testte mi bir tuhaflık var normalde mutlaka tepki vermesi gerekir aracın.
  • Abs problemine bir de servo mu eklenmiş
    Serviste , esp guncellemesi yapiyorlar ilk parti araclara; bu amcamlari da gonderelim servise

• arkadaşlar iç kameradan izlendiğinde araç esp yi devreye sokarak kontra yapıyor sürücü haricinde ama sertlik gitmiyor bende aynı şeyi yaşadım aracımla savruldum ama o sertlik hemen gitti burda kullanılan araçta da sorun olabilir ama esp nin devreye girmesi sorun olmadığını gösteriyor direksiyon servosu gerçekten sorunlu olabilir.
  • Hyundai ile pek uyuşmayız ama testi yapanları görünce pek inandırıcı gelmedi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

O degilde 58binden baslayan fiyatlarla satiliyor. Ne var bu arabada bukadar? Degermi sizce?

Arac donanım olarak ağzına kadar dolu, tasarım güzel, 5 yıl garanti, bir de çok yakmasa...

• quote:

Orijinalden alıntı: weycell1905

quote:

O degilde 58binden baslayan fiyatlarla satiliyor. Ne var bu arabada bukadar? Degermi sizce?

Arac donanım olarak ağzına kadar dolu, tasarım güzel, 5 yıl garanti, bir de çok yakmasa...

Dogrudur ama nebileyim genede 58bin cok yav

• quote:

quote:

quote:

Öyle ama bütün araçlar pahali

• quote:

quote:

quote:

hocam şu 5 yıl garanti işini biraz abartmıyormuyuz ülkece 5 yıl içinde büyük problem çıksa zaten kullanıcı hatası diyerek yine kullanıcıya yüklüyorlar üstüne 5 yıl servise gidiyorsun dünya para ödüyorsun bence 5 yıl gereksiz yani.

• quote:

quote:

quote:

Hocam şuan içinde bulunduğumuz piyasada maalesef çok değil 1.6 GDI Style Fiyat/performans olarak en yüksek araçlardan biri.Bu yaz allah kısmet ederse bende düşünüyorum.Bu arada bu fiyatlara bundan daha iyi bir araç aklınızda var ise sizden fikir alabilirmiyim?

• Bu otomobilin yeni kasası ve ek donanım özellikleri ile çıktığı yıl yılın arabası seçildi,
    Amerika'dan Avrupaya kadar bir çok ülkeden çok sayıda ödül aldı,
    Ncap çarpışma testlerinden segmentindeki Golf dahil tüm arabalardan daha yüksek puan aldı,
    Dünyanın değişik ülkelerinde çok çeşitli kurum ve otoritelerce çok çeşitli testlerden geçti ve övgüye değer bulundu,
    Bu kadar çok test sonuçlarında arabada böyle bir problem bulunmamışken neden bu testte böyle bir şey belirtiliyor tam anlamadım.
  • çoğu elektrohidrolik direksiyonlar (mercedes dahil, Fiat, hyundai, opel v.s.) bu gibi ani manevralarda sertleşme yaparlar ancak videoda tatbik edilen güce karşı istikamette güç uyguluyor gibi geldi.
  • Testte hile olduğunu zannetmiyorum sadece o araçta bir sorun oluşmuş olabilir bence. Bu adamlar Jeep Grand Cherokee geyik testini yapıp ortalığı ayağa kaldıran adamlar.

• valla bugun corsa dan indim i30 a bindim kullandımda. Yaklaşık 80-90 km yol yaptım. segment farkı var ancak gerçekten maşallah güzel araç. herhangi bir problemle karşılaşmadım. ayrıca videoyuda izleyemedim netimde bir sıkıntı var resim ve videolar tam yüklenmiyor şuanda . Kullandığım araç düz dizeldi. Aynı zamanda bir ara benzinli otomatikte kullandım abimin aracı. Ankara daki Ata yetkili serviside gayet iyi hele opelin servisleriyle kıyaslarsak kat kat iyi bence
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.