Şimdi Ara

i3 performansı yeter mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elimde Pentium G4400 mevcut. Her oyunda donmalardan anlık takılmalardan usandım artık. İşlemciyi 4.6 GHz ye overclock ettiğimde bile anlık donmalar azalsa bile devam ediyor. Oynadığım en ağır multiplayer oyunlar GTA5 ve BF3.

i3 6100 yada 7100 arasında fiyat farkı yok, ama elimdeki GB Z170-HD3P anakartın biosu modlu olduğundan skylake işlemcilerde overclock'a izin veriyor. i3 6100 alırsam OC imkanım da var.

Ama i3 7100 alırsam işlemcinin çalışması için biosu güncelleyeceğimden dolayı overclock imkanım olmayacak, zaten kaby lake işlemcileri desteklemediği yazılmış.

Overclocksuz i3 7100 yeter mi, yoksa i3 6100 alıp overclock mu yapayım? Ne dersiniz?

Ucuza kaçmak için birde G4560 ihtimali var tabikide. Ama çalışma frekansı düşük olduğundan kafamda soru işretleri oluşturuyor.

• g4560 3.5 ghz. i3 7100 ise 3.9 ghz. g4560da düzgün çalışmayan oyun 400mhz hızlı diye i3 7100de sorunsuz olmaz. Şuanda i3 almanın hiçbir anlamı yok. Ya g4560 yada i5 almalısın.
  • ilacın i5 6400 garantili 2 . el bulabilirsen 4.3 ghz en az oc yapıp çalıştırabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: merdas

ilacın i5 6400 garantili 2 . el bulabilirsen 4.3 ghz en az oc yapıp çalıştırabilirsin

malesef 500 liraya kimse i5 varmiyor. Bende isterdim ama nerede o günler.
  • hocam pentium islemciler online oyunlarda cachle dusuk oldugundan bodusluyor malesef en dusuk i5 yada i7 almalisiniz online oyunlarda rahat etmeniz icin ve ayrica ekrannkartiniza darbogaz yapiyorda olabilir islemciniz ona gore erkan karti secilmeli sizin max kullanabileceniz gtx 1050ti yada rx460 onun ustu kartlar icin darbogaz yapar!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran kartınız ne? g4400'ın bf3'e darboğaz yapmasını beklemem açıkçası. Hdtune indirip benchmark yapıp sonuçları buraya gönderir misiniz?
  • nacker kullanıcısına yanıt
    860K 4.3 Ghz'da conquest 64 luk maplerde BF3'de R7 370'e yapıyordu. Yapması gayet normal.
  • sangreal_1905 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın kartını bilmiyorum ama ben q9400 ile gtx650ti boost kullanmış ve sıkıntı yaşamamıştım o yüzden sordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

hocam pentium islemciler online oyunlarda cachle dusuk oldugundan bodusluyor malesef en dusuk i5 yada i7 almalisiniz online oyunlarda rahat etmeniz icin ve ayrica ekrannkartiniza darbogaz yapiyorda olabilir islemciniz ona gore erkan karti secilmeli sizin max kullanabileceniz gtx 1050ti yada rx460 onun ustu kartlar icin darbogaz yapar!

Ekran kartım GTX1050 Ti deil gibi de darboğaz yapıyor. R7 260 falan kullanılır anca bu işlemci ile. Ben zaten ileride değiştiririm diye bu işlemciyi aldım.

Ayrıca online oyun oynamak değil esas amacım. Esas amacım Assassin's Creed Syndicate, Mafia 3 gibi oyunları oynamak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulobey10 -- 25 Mart 2017; 22:56:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Ekran kartınız ne? g4400'ın bf3'e darboğaz yapmasını beklemem açıkçası. Hdtune indirip benchmark yapıp sonuçları buraya gönderir misiniz?

GTX1050 Ti ekran kartım. Valla cayır cayır darboğaz yapıyor. Ama 4.20 GHz yada daha yukarı bir frekansa overclock yaptığımda sıkıntı yapmıyor BF3 te.

Ayrıca GTX 650 Ti boost ile 1050 Ti arasında 2 kattan fazla performans farkı var.
  • sulobey10 kullanıcısına yanıt
    9400 de 4400'dan yavaş bir işlemci Üstelik ddr2.

Sizin durumunuzda overclock'u köklemekten başka yapacak bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sulobey10

quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Ekran kartınız ne? g4400'ın bf3'e darboğaz yapmasını beklemem açıkçası. Hdtune indirip benchmark yapıp sonuçları buraya gönderir misiniz?

GTX1050 Ti ekran kartım. Valla cayır cayır darboğaz yapıyor. Ama 4.20 GHz yada daha yukarı bir frekansa overclock yaptığımda sıkıntı yapmıyor BF3 te.

Ayrıca GTX 650 Ti boost ile 1050 Ti arasında 2 kattan fazla performans farkı var.

bende 1050ti kullaniyorum fakat ramlerim 2133mhz over lokclu ve islemcim ustelik g3258 4.4ghzde stok fanla kullaniyorum overcloclu sadece battlefield1 de gpu kulkanimi %80 ile 90 arasi geziyor cok az bi darbogaz sizkonusu fullhd çözünürlükte 100yakin oyun var bilgisayarimda digerlerinde full grafikler ultraya aldigimda darbogaz olmuyor hic benden size ipucu ne kadar gpu yuk bindirirseniz darbogaz okadar azalir ornek gta5 online 4x msaa actigimda gram darbogaz olmuyor yag gibi 50 ila 60fps arasi oynuyorum

2000mhz ustu gpu overclockladigimda oyununa gore biras darbogaz oluyor onu ise oyun grafiklerini ultra cekerek aşıyorum

tv var 1080p ona baglayip kullaniyirum pc onun disinda 2560x1080 cozunurluklu monitorvar o monitorde use cozunurluk arttigi icin cpu binen yuk azaliyor hicbir oyun darbogaz olmuyor bence 2k ustu monitor icin i5 uzeri islemci gereksiz cunku gpu asiliyor o zaman monitorler
    size tavsiyem bf4 oynamaniz yonunde olur ultrada 60fos yag gibi oynarsiniz fakat bf3 grafikleri dusuk oldugunda ultrada bile 140fpslere cikar grafik kartiniz fakat bu sefer islemci abanacagi icin herturlu darbogaz yasarsiniz
    aslinda g4560 bi deneyin bence yeticektir.Bu islemciyle 1060 rx 480bile kulla.anlar var!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 25 Mart 2017; 23:28:41 >

• Daha üstüne bütçem yetmiyor ne yapabilirim ki? İşlemci gidebildiğim yere kadar overclocklu(4.62GHz)daha da fazla çıkmıyor, çok voltaj istiyor.

Para biriktir demeyin, birikmiyor. i3 alırsam da kardeşime yada babama kilitlemeye çalışacağım zaten.

Aslında en iyisi G4560 almak galiba. Zaten ileride elden kolay çıkartılır. Bendeki G4400'ı da 150 liradan satsam, G4560 bana 130 liraya falan gelmiş olur. Ama ozaman da elveda overclock. Başka bir skylake i5 falan da alırsam stok halde kullanmak zorunda kalıcam. Son bios güncellemesinden geri dönüş yapılmıyor sanırım.
  • quote:

ilacın i5 6400 garantili 2 . el bulabilirsen 4.3 ghz en az oc yapıp çalıştırabilirsin

Artık bi tarafınızdan olmayan şeyleri oluyormuş gibi uydurup milleti yanlış yönlendirmeyin.

Kabylake özellikle de G4560'da BCLK OC yapılamıyor.
  • Kararımı verdim G4560 alıcam. i3 6100, 7100 çok farketmez diyorsunuz. G4560 ile en azından anlık takılmalardan kurtulurum. İntel yeni seri işlemci çıkartınca da artık 2. elden skylake ve kabylake i5, i7 kovalarım arıtk :)
  • keyifle oynamak için i5 ve yukarısı lazım. Beklentiler ve ekran kartı da önemli tabi
  • sulobey10 kullanıcısına yanıt
    Aslinda iyi o.c yapabilirseniz i3 6100a 4.4ghz ve ustu olursa i5 lerle hemen hemen ayni performans alabilirsiniz!....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 27 Mart 2017; 14:20:41 >
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    ben adama i5 6400 önermişim zaten modlu bios ile kullanıyorum şu anda diyor sen diyorsun kabylake bclk oc olmuyor "acilen tineri bırakmalısın"
  • quote:

ben adama i5 6400 önermişim zaten modlu bios ile kullanıyorum şu anda diyor sen diyorsun kabylake bclk oc olmuyor "acilen tineri bırakmalısın"

O mesajı yazdığım gün deli gibi I5 7400 bakıyordum ondan olabilir hocam dalgınlığıma gelmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

Aslinda iyi o.c yapabilirseniz i3 6100a 4.4ghz ve ustu olursa i5 lerle hemen hemen ayni performans alabilirsiniz!....

https://www.youtube.com/watch?v=ZbyGapxiGLQ&feature=youtube_gdata_player

2. el i3 6100 yada sıfır g4560 alacağım kısmetse.

İ3 olursa ne ala. Gönül isterdi ki i5 6400 falan alıp OC nin dibine vurayım ama maalesef bütçe yok.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.