Şimdi Ara

i3 8100 ve gtx 1050 ti darboğaz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba iyi günler. Sistem bilgilerim aşağıdaki gibi herkese sordum bu işlemci ve bu ekran kartının darboğaz yapması imkansız dedi ama nedense yapıyor. 3-4 ay önce başladı bu darboğaz. Fotoğraftaki daha normal hali işlemci kullanımı bazen %99'a kadar çıkıyor. Bilgisayarcıya sordum SSD alman gerekiyor dedi aldım taktım gene düzelmedi lütfen yardım edebilir misiniz? Fotoğrafı eklemedigi için buraya yazıyorum. Normal bi oyunda %41 gpu kullanımı oluyor ama işlemci kullanımı %70-99 arasında değişiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• yapması imkansız, oyun / grafik ayarları ve çözünürlüğünü yazarsanız daha net anlayabliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forza horizon 4 de Gta 5 de denedim ekran Kartı kullanımı %60-70 işlemci kullanımı %99 oluyor

• Melihcan Çevik FYANH M kullanıcısına yanıt
    aldığın fps değerleri neler yani ayarları ultra low yapıp 200fps alırsın gt 1030a bile darboğaz yapar o işlemci fps 60 üzeriyse bir sorun yok
  • Böyle oluyor cs go da

• darboğaz yapmaz o işlemci ile ekran kartı arkadaşların dediği gibi low ayarlara çektiğinde daha çok işlemciye yük biniceği için darboğaz algılıyor olabilirsin ayarları biraz arttırmayı deniceksin aynı zamanda yer yer gpu kullanımı düşebilir normal karşılanıcak bir durumdur ssd ile darboğaz neymiş öyle bişey yok harddiskin rpm değeri düşüktür anlık takılma yapar o ayrı ama genelde oyunları ssd değilde depolamaya kuruluyor hiç karşılaşılan bir durum değil , csgo konusuna gelirsek csgo işlemci bazlı bir oyundur değerleriniz normaldir , yinede sıcaklıklarınızı kontrol etmenizde fayda var gerçi 8100 stok fanla gayet serin çalışır
  • 1-Ram tek 16gb mi? 8+8 mi?
    2-Masa üstünde oyun oynamadığınız zaman işlemci kullanımı nasıl?
  • i3 8100 1050ti için yeterli bir işlemci değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.