Şimdi Ara

i3 8100 için sağlam anakart tavsiyesi !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar araştırmam sonrası H sersi almaktan vazgeçtim çünkü ne de olsa anakart en önemli bileşen sayılır.

H serisi giriş olduğundan B360 ya da z370 düşünüyorum. uzun süre işlemci veya ekran kartı değiştirmeyeceğim bu arada. anakart için 500tl nin üstüne çıkamam.

hangi kartları tavsiye edersiniz arkadaslar?

Bir de atx ile matx arasındaki tek fark atx in fiziksel olarak sağlam olması mı? ikisi arasında neye göre karar vereceğim?

teşekkürler.

• Hocam işlemci K serisi olmadığı yani çarpan kilidi kapalı olduğu için Z370 anakart alman son derece gereksiz olur. ATX ve Mciro ATX anakartlar, boyutları hariç tüm özellikleri birebir aynıdır. Tavsiye model:

https://www.hepsiburada.com/msi-b360m-pro-vdh-ddr4-2666-vga-dvi-hdmi-sata-6gb-s-usb3-1-matx-p-HBV00000BYL0L?magaza=Tekramarket
  • http://www.vatanbilgisayar.com/msi-z370-a-pro-intel-z370-soket-1151-ddr4-4000mhz-o-c-vga-dvi-anakart.html

arkadaşlar şu kartı ucuza yurt dışından alabiliyorum. bana uygun bir kart gibi geldi. kullananlar var mı aranızda düşünceleriniz?
  • pinkoenk kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler dostum.

şunun hakkında görüşlerin neler?

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-b360-gaming-plus-intel-b360-socket-1151-ddr4-2666mhz-usb3-1-anakart.html
  • Lull_82 kullanıcısına yanıt
    http://www.vatanbilgisayar.com/msi-h310m-pro-vd-intel-h310m-socket-1151-ddr4-2666mhz-usb3-1-anakart.html

Fazlasına gerek yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus Rog Strix B360-G

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • H serisinin giriş olması kötü olması anlamına gelmiyor. h310, b360 veya z370 ile de aynı performansı alacaksın. i3 8100 çarpan kilidi kapalı bir işlemci o yüzden z370 en anlamsız seçim olacaktır. 8100 düşük bütçe işlemcisi olduğundan düşük bütçeye göre anakart seçersin bunun da ideali h310 dur. Ama anakarta verebileceğin para artabiliyorsa neden i5-8400 'e çıkmıyorsun mesela...

Yazdığın cümleler bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor gibi duruyor.

Fiziksel sağlamlıkla alakası yoktur. Boyut farkı vardır. Atx ekran kartları genelde birden fazla pcı express bağlantısı bulundurur çoklu ekran kartı vs için. ama i3-8100 ile zaten bu seviyeleri düşünmemelisin.

h310 mAtx fazlasıyla yeterli olacaktır. Yok ben z370 alacam diyorsan aldıkdan ve sistemi topladıktan sora buraya fotolarını at biraz eğlensin arkadaşlar gülmeye ihtiyaç var ne de olsa
  • yuksek anakrata gerek yok giriş seviyesi yeterli ama anakarta ssd yeri istiyorsanız yada usb 3.1 fazla giriş isterseniz daha yuksek anakrt almanız gerekir size bu dediklerim lazımsa ona gore anakart secin
  • İ3 8100 + z370 anakart kullanmak bugatti veyron satın alıp lpg taktırıp 180 e hız limitörü takdırmak gibi birşey oluyor i3 alıyorsun o.c yapma şansın yok h370 anakart alabiliyorsan i3 yerine i5 işlemci alınır performansını anakart artırmıyor uzun yıllar dayansın anlamında ben çok bir sorun olacagını düşünmüyorum yeni nesil anakartların

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • H310m pro vd kullanıyorum kara Cuma da hb de 305 tl idi i3 8100 ile kullanıyorum çok memnunum hocam hemde minicik bi anakart

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • g3nj kullanıcısına yanıt
    özellikle bu tarz konuları içeren forumlarda senin gibi agresif kişiler olabiliyor. benim çin z370 ne kadar gereksizse senin şu yaptığın ''fotosunu paylaş da insanlar gülsün'' demen bir o kadar gereksiz ayıp ve ardında psikolojik bir tatminsizliği ya da eksikliği barındırdığını düşündüren sözcükler.

bilgi verirken bir yandan gömmek nasıl bir tutarsızlıktır? benim rasyonel adam smith arkadaşım ''yazdıkların bilgi eksikliğinden..'' demişsin. e be arkadaş sence ben neden bu foruma bu konuyu açtım? zaten bilgi almak için, güncel parçalar hakkında bilgimin az olduğu için ve bakarsan mesajlarıma hepsi saygılı ve canayakın yazılmış. sen forumun mantelitesini anlamamışsın! forum bir konuda insanlara bir yandan bilgi verip bir yandan komik bir şekilde aşağılamaya çalışmak değildir. paylaşım güzeldir. gereklidir. sen bu mentaliyeyi anlamadığın için değil bu forum hiçbir platforma ait değilsin. ait olamazsın da.

neyse tek zevkin bu olsun işte bildiğin en ufak konuda bilmeyen insanları kek sanmaz sazan sanmak alay etmeye çalışmak. varsın tek zevkin bu olsun. ne güzel bir uğraş işte senin için.

her neyse işte :).

• onr1818 kullanıcısına yanıt
    ben bu kartı ileride nesil değiştiğinde de başka işlemcilerle kullanmak için almayı düşünüyordum ama vazgeçtim zaten. ileride bütün sistemi değiştiririm.

msi h310 pro vh ile karar kıldım. tek soru aklımda şu: kampanya tuturabilirsem ssd de düşünüyorum .. ssd takamıyorum herhalde buna. bir arkadaş öyle yorum yapmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lull_82

ben bu kartı ileride nesil değiştiğinde de başka işlemcilerle kullanmak için almayı düşünüyordum ama vazgeçtim zaten. ileride bütün sistemi değiştiririm.

msi h310 pro vh ile karar kıldım. tek soru aklımda şu: kampanya tuturabilirsem ssd de düşünüyorum .. ssd takamıyorum herhalde buna. bir arkadaş öyle yorum yapmış.
    intel o konuda 2 nesilde bir yeni anakart ihtiyacı doğurtuyor 8. 9. nesili verdi 10.nesil işlemciler için yeni anakart aldırtacak çok yüksek ihtimal o yüzden yeni anakart+işlemci+ram alırsınız sata ssd takabilirsiiz m2 ssd takamassınız onu kast etmiş olabilir arkadaş m2 ssdler daha hızlılar okey , lakin şuan sata ssdlerin 2 katı fiyatında m2 ssd ler m2 ssd yerine 2 katı kapasiteli sata ssd tercih etmiş olursunuz
    dostum çok teşekkürler detaylı açıklaman için.

o zaman bütçe el verirse bir tane sata ssd alırım. m2 ye gerek yok.

marka önemi ön planda mı bu arada ? wd ya da kingston alsam birşey kaybeder miyim?

mesela bunlar,

http://www.vatanbilgisayar.com/wd-240gb-green-sata-3-0-545mb-s-3d-nand-ssd-disk.html

http://www.vatanbilgisayar.com/kingston-240gb-a400-serisi-sata-3-0-cache-ssd-okuma-500mb-yazma-350mb-.html

bu arada benim hard disk alakalı görünende en büyük sorunum pc nin geç açılması ve açıldıktan sonra veya oyun çıkışından sonra pc nin an 3 ila 4 dakika programdan çıksa bile yükleme yapması ve beni işlem yapmaktan alıkoyması. bir makalede bu tür sorunlar ssd ile çözülür diye okudum. sizce de doğru mudur?

• Lull_82 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar araştırmam sonrası H sersi almaktan vazgeçtim çünkü ne de olsa anakart en önemli bileşen sayılır.

Bir de "ilerideki nesillerde de kullanirim" demişin.

Bunlarin yazan birisi bu forumu bilgi alma danışma amaciyla kullanmiyordur. Sen zaten yanlis.bilgi ile bazi kararlar vermisin zaten sole zaten boyle diye konuya giris yapiyorsun. Ben kotu niyetli olsam senin butceni dusunup daha mantikli oneriler uretmem. Evet kullandigim uslup dalga gecer gibiydi ama.bu senin yazdiklarina gore bir tavirdi.

Benden sana ufak bir tavsiye. Yarim yamalak arastirip bazi sonuclara ulassan bile bilgi almak istiyorsan bir seyleri.one surmeden soru sormalisin ilk asamada. Sonrasinda bildiklerinle onerileri karsilastirirsin.

H serisi giristir almaktan vazgectim diyerek konuya baslarsan tepki alabilirsin. Cunku bu forumda senin cebini senden daha cok dusunebilen insanlar var

• quote:

Orijinalden alıntı: Lull_82

dostum çok teşekkürler detaylı açıklaman için.

o zaman bütçe el verirse bir tane sata ssd alırım. m2 ye gerek yok.

marka önemi ön planda mı bu arada ? wd ya da kingston alsam birşey kaybeder miyim?

mesela bunlar,

http://www.vatanbilgisayar.com/wd-240gb-green-sata-3-0-545mb-s-3d-nand-ssd-disk.html

http://www.vatanbilgisayar.com/kingston-240gb-a400-serisi-sata-3-0-cache-ssd-okuma-500mb-yazma-350mb-.html

bu arada benim hard disk alakalı görünende en büyük sorunum pc nin geç açılması ve açıldıktan sonra veya oyun çıkışından sonra pc nin an 3 ila 4 dakika programdan çıksa bile yükleme yapması ve beni işlem yapmaktan alıkoyması. bir makalede bu tür sorunlar ssd ile çözülür diye okudum. sizce de doğru mudur?
    sorunlarınızın hepsini ssd çözecekdir 3d nand kullanan samsung-sandisk-adata markalarından bir ürün alabilirsiniz

teşekkürler. söylediklerini dikkate alacağım.
  • İ3 8100 işlemcim var h310m Pro vd kullanıyorum 16gb ddr4 3000mhz RAM kullanıyorum PC nin performansı Harika z370a alsamıydım dedim sonra vazgeçtim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.