Şimdi Ara

i3-8100 + 1050 Ti olan sistemi yükseltme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2018 Mayıs ayında bu ikiliyi almıştım. Dönemin şartlarına göre üst seviye zordu toplaması. Memleketten 1000km uzakta ve tek başıma eşyasız eve çıkıp eşya almakla uğraştığım için ucuz yollu idarelik sistem toplamıştım.

Şimdi bu sistemi 1080P oyunlar için en azından 2-3 sene gönül rahatlığıyla oynamak amacıyla yükseltmek istiyorum. Bileşenler imzamda mevcut. Sadece işlemci ve ekran kartı güncelleyeceğim. BIOS güncellemesi yaptım bu arada.

Düşündüğüm işlemci : i5 9400F
    ekran kartı : GTX 1660 Ti

işlemciyi 1-2 hafta içerisinde almayı düşünüyorum. Ekran kartını da Black Friday indiriminde veya bu aradaki süreçte iyi bir indirime denk gelirsem alacağım.

Sorum şu:

Bu parçalar işimi görür mü? Görüş ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

• Ikisi de 1080p 60 fps icin cok rahat isini gorur hocam. Imzan gozukmuyor bu arada. Islemciyi de indirimden alma sansin olabilir ayrica, erken almanin sana bir getirisi olacagini zannetmiyorum.

Alternatif olarak 2. el RTX 2060 bakma sansin olur mu acaba? Eli yuzu duzgun bir GTX 1660 Ti'a 300 -330 EUR verecegine cok rahat 2. el RTX 2060 alabiliyosun bu fiyata. Imzamdaki karti 4 ay once 320 EUR fiyatla almistim, su an satmak istesem yine cok rahat 320 ye satarim, deger kaybi yasamadan upgrade yapabilirim bu sayede. Degerlendirmeni oneririm.
  • makul fiyatlar içersinde alırsan fp olarak platform değiştirmeden yapılacak en doğru şey olabilir. psu nedir. orasi önemli
  • Rx5700 8gb - 1660ti ve 2060 6gb dan daha iyi değil mi?
  • Incehesap gecen cuma 9400f i 875 e satti daha ne kadar dusebilir keske alsaydin
  • 16gb ram şart 1080p 60 fps için gtx 1060 rx 580 üstü ne kadar gerekli tartışılır. 1080p 144hz e geçerim diyorsanız olabilir
  • İmzam neden gözükmüyor anlamadım. Gözüküyor olması lazımdı..

i3-8100 işlemci
    H310m anakart
    1050 Ti ekran kartı
    2x8 GB RAM
    600W PSU
    Dark N10 Kasa.

2 adet 75 Hzmonitöre sahibim.

@CCaaNN ;

2. el piyasasına güvenemiyorum. Bu arada 2. alternatifim de 1100-1200 lira civarına 2. el 1060 6GB almak. eğer güvenebilirsem tabi.

@Kanaat34 ;

PSU 600W , ben de en iyi şekilde F/P yükseltme yapmak istiyorum.

@Timeguard ;

AMD ekran kartları isterse 1000 liraya 1000 FPS versin yine almam. Çok çektim zamanında, saçlarım ağardı uğraşmaktan. Her güncelleme geldiğinde strese giriyordum. Aldığım R9 380 kartı 4. ayında satıp yerine Nvidia aldım inanılmaz rahatladım.

@i Am Not Dead ;

Demeseydiniz iyiydi En kötü Black Friday bekleyeceğim. O zamana kadar iyi indirim denk gelirse kaçırmam tabi.

@hib.96 ;

Monitör 75 Hz. 1060 60Hz için yeterli tabi. ama takılma hissi veriyor 60 Hz'de.
  • Ülkemizde 1660ti 6GB ile benzer paralara bulunabilen Rx5700 - 2060 8GB SUPER ve RTX 2070 ile (bu iki kart benzer perfomans verir oc yapılırsa 2070 tabiki biraz daha iyidir) herneyse benzer performans veriyor bunun yanı sıra XT biosu ile modlanarak bios mod + oc ile xt ile hemen hemen aynı perfomansı almakta mümkün.

Oynadığınız oyunlar nvidia seviyorsa bilemem ama RX 5700 deki problemler sürücü problemleriymiş ve şuan herkes neredeyse tamamen sorunsuz kullanıyor.

https://www.techspot.com/review/1931-radeon-5700-xt-vs-geforce-2060-super/
  • torkema61 kullanıcısına yanıt
    Bugun yine olacak aksam 20:00 de bak bakalim belki lazim bir sey denk gelir
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    i Am Not Dead kullanıcısına yanıt
    Hocam tabii ki sorunsuzdur. Saygı duyuyorum. Rekabetin artması güzel bir şey ancak yine de önyargımdan kurtulamadım. kurtulmam için birin al senin olsun demesi lazım :D yoksa paraya kıyamam.

Aynı şey Ryzen için de geçerliydi ama işlemci tarafında çok başarılı ilerleme kaydetti AMD. Sonraki komple değişikliğim olursa zaten Ryzen alacağım. Ekran kartı konusunda Nvidia'dan vazgeçmem zor bu dönemde. Şu an ryzen e geçemiyorsam sebebi RAM frekansımın düşük olması ve anakarta sahip olmam. Bu yüzden intel ile götürdüğü yere kadar gitmek istiyorum.

@i Am Not Dead

Hocam incehesapta Garanti Bonus'a taksit sunulmuyor mu ödeme seçeneklerinde tek taksit diyor. 3 taksitle rahat öderim ama tekte faiz binecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torkema61 -- 25 Ekim 2019; 15:48:37 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.