Şimdi Ara

i3 550 hız aşırtma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar başlıktan da anlayacağınız üzere i3 550 işlemcime hız aşırtma yaptım ilk deneyimim olduğundan voltaj arttırmadan gidebildiğim kadar gitmek istedim yavaş yavaş 24x133(3.20ghz)den 24x145(3.50ghz)'ye kadar çıktım daha fazlada yükselmek istemedim sorun çıkmasın diye şimdi sorularıma geliyim:

1-Bu işlemciyi ne kadara kadar arttırabilirim ?
    2-Voltaj vermeden kaça kadar çıkartabilirim?(mavi ekran alana kadar yükseltmelimiyim yoksa anlamanın bir yolu var mı?)
    3-Voltaj vermediğim sürece güç kaynağına ekstradan bir yük binme durumu olur mu? (güç kaynağım 300W)
    4-Okuduğum kadarıyla ramlerde kendini işlemciyle beraber hız aşırtıyormuş benim ramler 666mhz(maksimum) hıza sahip sorun çıkarır mı belli bir ayarı kapamama gerek varmı?

Şimdiden çok teşekkürler biraz çok soru sordum ama sistem eski olduğundan okuduklarım yetersiz kaldı

• Bize ekran kartını ve diğer parçalarını yazarsan daha iyi cevap veririz 300w demişsin hız aşırtma yaparsan işlemcinin woltajı daha da artacak bu yüzden hız aşırtmaya fazla takmamalısın sen hız aşırtmayı eğer oyunlarda saha iyi performans almak için yapıyorsan yapma bunu ekran kartını yap ve bir önemli husus daha ise işlemcinin üzerindeki soğutucu bloğu iyimi kaç fanlı veya fanı kaç cm yoksa sıvı soğutmalımı hız aşırtmada işlemci işlemci gerektiğinden daha fazla enerji alacağı için buda ısınmasına neden olacak bu yüzdende iyi bir işlemci soğutucusuna ihtiyacın var ekran kartına nasıl hız aşırtma yapa bilirim dersen bunun için gerekli olan ekran kartının markasının yaptığı kendi uygulamasıyla bunu yapa bilirsin mesela ekran kartının markası MSİ bunun için msi yaptığı msi afterburner kullanarak bunu yapabilirsin veya ekran kartının markası sapphıre diyelim onun içinde bir uygulama indirmene gerek yok ekran kartının kendisiyle gelen uygulamada bunu yapa bilirsin buda örneği

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Anladım aslında biraz da öğrenmek için yapıyorum Soğutucum hava soğutma ama stok fan değil evercool diye bi marka sistemimi yazıyım

Anakart:İntel h55

Ekran kartı:Atı radeon hd 4600

Bellekler:2x2 666mhz

Msı afterburnerla ekran kartını hız aşırttım ama zaten limiti az olduğundan core frekansını 650den 720ye bellek frekansımıda 400den 500e cıkardım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.