Şimdi Ara

i20 Rektefiye mi ? Çıkma Motor Mu ? [VIDEO GELDI] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
1
Favori
10.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hangi şehirdesiniz aracın videosunu çekin koyun inceleyelim motor üflüyor nedir be kardeşim bu ustalar gerçekten dangalak ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: un momento

nasil yer anlatayim, LPGLi demis arkadas. burdan lpg fetislerine kotu haberim var, lpg belki yakit alirken egonuzu, cebinizi oksar sever amma velakin bi rektifiye zamani geldiginde aglanacak hale gelir cuzdaniniz. he simdi gelip alintilayip "benim 1 milyon km de lpgli arabam var kime diyonn" demeyin. lpg derttir. lpg arizadir. rezalettir. bu benim sahsi gorusumdur. kusmeye alinmaya gerek yoktur.

senin görüşünü önemsemeyen kaç milyon araç sahibi var biliyor musun ? hatta kaç mühendis var haberin var mı ? evet sana göreymiş

ukalalığın lüzumu yok.
  • HoLY.oNE kullanıcısına yanıt
    Kilometre sayacı sıfırlanırsa yer. Ankara da taksici 400 binde motoru yaptırdığından bahsetmişti. Hadi kötü kullanıldı diyelim 250-300 olsun. Wenkel motoru mu 100 binde değişsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TSY

quote:

nasil yer anlatayim, LPGLi demis arkadas. burdan lpg fetislerine kotu haberim var, lpg belki yakit alirken egonuzu, cebinizi oksar sever amma velakin bi rektifiye zamani geldiginde aglanacak hale gelir cuzdaniniz. he simdi gelip alintilayip "benim 1 milyon km de lpgli arabam var kime diyonn" demeyin. lpg derttir. lpg arizadir. rezalettir. bu benim sahsi gorusumdur. kusmeye alinmaya gerek yoktur.

senin görüşünü önemsemeyen kaç milyon araç sahibi var biliyor musun ? hatta kaç mühendis var haberin var mı ? evet sana göreymiş

ukalalığın lüzumu yok.

ben benim gorusumu onemseyin gibi bi cumle kurdum mu? ukalanin tillahi sensin asil akli evvel. cumlemde bin kere demisim bana gore diye onlari gore gore gelip alintilayip boyle sacma bi mesaj yazmak ancak sizin gibi akli evellere gore rezil.

• Lpg motorun omrunu en az % 50 arttirir. 120binde biten bir motor lpgsiz en fazla 80 bin km giderdi demek. Uflemeyle motor omru anlasilmaz. Usta oglanin sunnetini size fatura edecek anlasilan. Rektifiye falan da yapmaz. Ust kapagi cikarir contayi subaplari degistirir kapatir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 120 binde yağsız susuz çalıştırmadıktan sonra motor falan bitmez. Hele lpg kaynaklı hiç bitmez. En fazla subap eritir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _mp_

Lpg motorun omrunu en az % 50 arttirir. 120binde biten bir motor lpgsiz en fazla 80 bin km giderdi demek. Uflemeyle motor omru anlasilmaz. Usta oglanin sunnetini size fatura edecek anlasilan. Rektifiye falan da yapmaz. Ust kapagi cikarir contayi subaplari degistirir kapatir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• TSY kullanıcısına yanıt
    Milyonlarca LPG li arac var doğrudur ama bu LPG li motorun sorunsuz tıkır tıkır çalıştığı anlamına gelmiyor elbette, Benzinli yada Dizel bir ünite gibi asla olmaz LPG uygulanmış motor. Ha LPG li motor sorunsuzdur canavar gibidir yorum yapanlara mutluluklar dilerim.
  • Hyundai motoru 120 binde motor yemezki. Ustan nitelikli dolandirici galiba gevmis olsun. O dedifin motorlar yillarca amerikada 10 yil garantili satildi kalitedir yani. Senin ustan kendi elleriyle bozup enayi nasilse geri gelcek diye seni opuyor. Git adam gibi usta bul. Gecmis olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: parker48

Milyonlarca LPG li arac var doğrudur ama bu LPG li motorun sorunsuz tıkır tıkır çalıştığı anlamına gelmiyor elbette, Benzinli yada Dizel bir ünite gibi asla olmaz LPG uygulanmış motor. Ha LPG li motor sorunsuzdur canavar gibidir yorum yapanlara mutluluklar dilerim.

Karburatorlu 90 model arabaya 150 binde lpg taktik 400 binde sattik japon araciydi motor flnda yapilmadi siz neyin kafasini yasiyisunuz acba

• Hocam ustanin adini adresini verde o sokaktan bile gecmeyelim aklimizda bulunsun vatana millete bi yarariniz olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: mkdkutalmış

hangi şehirdesiniz aracın videosunu çekin koyun inceleyelim motor üflüyor nedir be kardeşim bu ustalar gerçekten dangalak ya

Ne ustasi arkadasim ya nitelikli dolandiricilarin bir numarali meslegi oldu. Tabelayi koy al sana ustayim. Bide su servislerde caliatim diye dedikodu yayiyorlar ondan sinra arabanin mitorunu sanzimanini cal cikma tak vs vs milleti opuyorlar. Hepsi nitelikli dokandirici hapiste birbirleriyle fikirmi uretiyorlar napiyirlar hepsi bu islere girmis tek seferde herkesi 4-5 opuyorlar paraya bak adamlardaki. Bmw mercedes binen usta goruyirsan kosarak kacacan. Gerci araba gorunmesin diye 3 sokka ileri parkediyorlar bide

• quote:

Ciddi değilsin dimi?

• mesut1221 M kullanıcısına yanıt
    Ben LPG li motorlar belirli bir zaman sonra rektifiye edilir demedim zaten, sorun çıkarırlar dedim. Ayarı kaçar hortumu patlar çatlar kışın sıkıntı çıkarır vb, ayrıca arkadaşımın Insignia da yetkili serviste takılan LPG yüzünden motor yemişliği de vardır, ne LPG savundunuz hani gören eden de çevremizde hiç LPG li araç yok gibi konuşuyormuşum sanacak, 20 yıldır LPG li araçları bir şekilde kullanıyoruz görüyoruz bizde, neyse LPG sorunsuzdur siz çok biliyorsunuz eyvallah.
  • Eğer gerçekten motor rektefiye/değişim gibi işlemler yapılması gerekiyorsa,

hiç bu işlere bulaşmadan arabanı sat , yeni araba için üzerine koyacağın para,

tamir masrafından daha az ve daha az stresli olacaktır, daha önce arabası için

motor rektefiye ve çıkma motor işlemleri için sanayinin eline düşmüş biri olarak

söylüyorum,
  • quote:

Orijinalden alıntı: parker48

Ben LPG li motorlar belirli bir zaman sonra rektifiye edilir demedim zaten, sorun çıkarırlar dedim. Ayarı kaçar hortumu patlar çatlar kışın sıkıntı çıkarır vb, ayrıca arkadaşımın Insignia da yetkili serviste takılan LPG yüzünden motor yemişliği de vardır, ne LPG savundunuz hani gören eden de çevremizde hiç LPG li araç yok gibi konuşuyormuşum sanacak, 20 yıldır LPG li araçları bir şekilde kullanıyoruz görüyoruz bizde, neyse LPG sorunsuzdur siz çok biliyorsunuz eyvallah.

Valla 250 bin km boyunca eski model aracimda lpg kullaninca biliyorum oyle arkadasimdan esten dosttan diymus degil yasamis biri olarak konusuyorum. Serviste adamin unrunda degilki bi yeri gevsek birakmistir araba motoru yemistir. Para tuzagi bunlar. 2 bin tl maasla serviste isci calistirirsan adamin zaten beklentisi yok saglam arabanida bozarlar sende arabadan anlamiyirsan logden olmus derler tabiki yanlislik yapip bozduk size yeni motor verelik.demezler. sen hangi ulkede yasiyosun haberin yokmu kendi ulkenden

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TSY

quote:

ukalalığın lüzumu yok.

ben benim gorusumu onemseyin gibi bi cumle kurdum mu? ukalanin tillahi sensin asil akli evvel. cumlemde bin kere demisim bana gore diye onlari gore gore gelip alintilayip boyle sacma bi mesaj yazmak ancak sizin gibi akli evellere gore rezil.

Un momento tabiki senin goruslerini onemsemiyorum, otomotiv muhendisleri lpgnin daha saglikli oldugunu belirtmesi ve daha cevreci oldugunu belirtmesinden dolayi onlari onemsiyirum. Arizanin tamamen ustadan kaynklinokdugunu dusunuyorum. Bugun hyundai motoru kendini iapatlamis bir mitor lpglide olsa yag su koy 1 milyon km garanti gider. Ama bizde usta diye gecinenler araci bilerek bozuyorlar sizede bahane lpg fln diyorlar sizlerde inaniyorsunuz mlsf bu nitelikli dolandiricilara

• Cestova C kullanıcısına yanıt
    Hocam arabayi ikinci el aldik benden once ne oldugunu bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: TrMaSter

Hocam arabayi ikinci el aldik benden once ne oldugunu bilmiyorum.

Arabayı devir siz kullandın mı çok ve şuanda senin araba çalışıyor mu ?

• Dostum videoyu izledim motorunda bişey yok

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.