Şimdi Ara

= i20 1.248 cc. Benzinli = sayfası (54. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.104
Cevap
19
Favori
117.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erden72

Arkadaşlar 2012 i20 sense aracı 1 yıldır kullanıyorum.aracı aldıgımda 7100 km de idi şuan 14 000 km de.her ay 150 tl yakıt aldıgım aracımda yol bilgisayarı yakıtı aldıktan sonra 560 570 km arası yol gidecegini gösteriken.araç en falazla 415 km-435 km arasında yol gidebildi.kullanım şehir içi kullanım ve yol bilgisayarı 6,1-6,8 arasında gösterdi hep.bu yaklasık 6-7 aydır hep aynı oldu.20 yıldan fazla aktif araç kullanan biri olarak hemde aracın dilinden anlayan biri olarak bu verilerin altına inemedim. anlıyacagınız araç benzinle en az 0,35 kuruş yakar km de şehir içinde.kim derseki daha az yakar buna inanmam münkün olmaz.2 kere uzun yol yaptım araçla git gel 1000 km civarı her seferde 4 kişi yükle yol bilgisayarı en az 4,8 gösterdi.unutmadan araca ilk binen herkes yol sesinden rahatsız olup mutlaka dile getirdi bunu.

Aracın uzun yol performansı pek iyi değil. İnsanı yorabiliyor. Bunun büyük sebebi de dediğiniz ses yalıtımı. Uğultu uzun süre devam edince psikolojik olarak yorgunluk yapıyor. Bunun dışında motor performansı seviyesine göre normal.

• 16trali kullanıcısına yanıt
    aynen araç 80 i geçtimi rahatsız edici bir hal alıyor. ama tam şehir içi işe git akrabaya git aracı
  • quote:

Arkadaşlar 2012 i20 sense aracı 1 yıldır kullanıyorum.aracı aldıgımda 7100 km de idi şuan 14 000 km de.her ay 150 tl yakıt aldıgım aracımda yol bilgisayarı yakıtı aldıktan sonra 560 570 km arası yol gidecegini gösteriken.araç en falazla 415 km-435 km arasında yol gidebildi.kullanım şehir içi kullanım ve yol bilgisayarı 6,1-6,8 arasında gösterdi hep.bu yaklasık 6-7 aydır hep aynı oldu.20 yıldan fazla aktif araç kullanan biri olarak hemde aracın dilinden anlayan biri olarak bu verilerin altına inemedim. anlıyacagınız araç benzinle en az 0,35 kuruş yakar km de şehir içinde.kim derseki daha az yakar buna inanmam münkün olmaz.2 kere uzun yol yaptım araçla git gel 1000 km civarı her seferde 4 kişi yükle yol bilgisayarı en az 4,8 gösterdi.unutmadan araca ilk binen herkes yol sesinden rahatsız olup mutlaka dile getirdi bunu.

Üstadım 2011 i20 1.2 ilk arabam 1 haziran 2016 da aldım. Acemi bir şoförüm. En son araç kullanmam 2010 da ehliyetimi aldığımda idi. Allah'a şükür kazasız yavaş bir şekilde ögreniyorum. Yakıt konusunda bir acemi olarak fazla yaktıgımı düşünüyorum. yolum sabah 5 km yokuş var akşam 5 km yokuş var. Bol trafik ışıklı bir yol. Şuan saydım aklıma gelen 8 trafik ışıgı var. ilk depo fulleyip ölçümümde 0.37 krş hesapladım. Biraz daha ögrendigimi düşünüyorum aracı ve yolları ikinci fullememde depoyu hesabımda 0.32 krş çıktı. Aldığım arkadaş aracın ilk sahibi genç bir arkadaş seri kullandığını söyledi. Yakıt olarakda 0,30 krş ile 0,33 krş arası yakıyorum dedi. Benim gibi acemi bir sürücü için bu yolda 0,32 krş çok iyi bir sonuç bunu belirtmek istedim.

• Merhabalar bende 2011 ikinci el almayı düşünüyordum .
    Hyundai i20 1.2 MPI Team modelden fiyatı uygun birtane denk geldi ama bunların birde 1.2 D-CVVT veleri mevcut aralarında nasıl bir fark var acaba ?
  • 2011 MODEL i20 de pi search ı nasıl kapatıyoruz yani af yi bilgisi olan paylaşabilir mi acaba?
  • MetalWave kullanıcısına yanıt
    aynı yolu yeni aracım yaris hybrid 1.5 motor cvt otomatik sanzıman: 30 lt ile 475 km gittim ve kış şartlarında motoru ısıtmak için zorunlu çalışması dahil buna. yazın bu mesafe 550 ye çıkıcaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jarkaman

Merhabalar bende 2011 ikinci el almayı düşünüyordum .
    Hyundai i20 1.2 MPI Team modelden fiyatı uygun birtane denk geldi ama bunların birde 1.2 D-CVVT veleri mevcut aralarında nasıl bir fark var acaba ?

Motor, aynı motor... Sadece yazılım ile ayar güncellemesi yapıldı, %1-2 civarında performans artışı sağlandı. Kafaya takılacak bir şey değil.
    D-CVVT vs alengirli takılar kafanızı karıştırmasın. Dediğim gibi; motor, aynı motor...
  • quote:

bende 1.2 benzin jump var. Bende tam depo 220tl ye dolduruyorum. kışın 620 civarı km yaptı. yazın ise 700 küsür yapıyor. Ş.iç dış karışık kullanıyorum. Fazla ışıklı bir yer değil Merzifon. 700km nin ortalaması 5.5lt oluyor hep.

Kıştan yaza geçerken gösterge 500 küsür yapacak dedi. ama yine 660km falan yaptım. uzun süre total den aldım benzini. bir kere opet ten aldım gösterge böyle sapıttı. bundan mı oldu yaza geçiyor diye mi sapıttı anlayamadım. sonra tekrar totalden aldım yine 500 küsür km yapacak gösteriyor yol bilg. bakalım ne yakcaz.

• Aynı motoru kullanan 2014 Rio aracımla Istanbul - İzmir arası 4.8lt / 100km yakmıştım. Yol bilgisayarı değil, kendi ölçümümdür. Şehir içinde ise genelde 6.5 - 7.0lt / 100km civarı tüketiyordum. Sakin kullanırım, ani gaz - fren olayına girmem.

Benim aslında öğrenmek istediğim i20 ve Rio arasında aracın atikliği konusunda fark var mıdır? Genel olarak çekişinden ve atikliğinden memnundum Rio'nun. Hatta o motora göre atak bile sayılabilirdi. Siz de i20'lerin performansından memnun musunuz arkadaşlar? Onu sormak istiyorum?
  • 1'inci viteste gaza asılırsan gayet seri. 2'inci viteste de 2500 devirden sonra seri. Ama seninkine kıyasla nedir bilemem
  • 2010 Model 1.2 MPI Team motor çekiş gücü vs nasıldır ? yeni almayı düşünüyorum
  • Lythari kullanıcısına yanıt
    O araca özel bir problem yoksa çekiş iyidir
  • Motoru zaten test etmişsiniz, bildiğiniz bir motor... Rio ile i20 aynı segment, aynı elden çıkma kardeş arabalar. (Muhtemelen şanzıman oranları da aynıdır diye düşünüyorum) Bariz bir ağırlık farkı ya da farklı şanzıman oranları yoksa performanslarının hemen hemen aynı olması beklenir.
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-aktas-otomotiv-den-2010-model-hyundai-i-20-1.2-team-abs-li-432152077/detay

Arkadaşlar bu araç için ne düşünürsünüz hasar kaydı bulunuyor ama km düşük tabi gerçek kmsi ise alınır mı km düşük diye almak istiyorum ama hasar kaydına göre fiyatı çok geliyor araç 1.2 team bu arada ilanı girerken yanlış girmişler yazıyla 1.2 yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goqhan22 -- 10 Mayıs 2017; 8:29:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • goqhan22 kullanıcısına yanıt
    Hasar bedeli çok yüksek değil. Sigortacılardan soruşturun, pert kaydı yoksa fiyat iyi bence. (Olduğunu sanmıyorum ama siz yine de soruşturun.)

Bilmeyenler için not: Siciline pert kaydı işlenen araca kasko yapılamıyor. Bu nedenle pert kaydı olan araçlar -emsallerine göre- daha düşük fiyattan alınıp satılıyor.
  • Cevap için teşekkürler sigortacıda baktırdım kasko yapılabiliyor bugün aracı alarak aranıza katıldım

• Hayırlı olsun. Gayet güzel fiyat. Üzmez.

• Sağolun fiyatı da 27500 e çektik tanıdık vasıtasıyla

• Bu motora LPG uygulayan tasarruf meraklıları var mıdır aramızda arkadaşlar?.. 1-2 konu danışmak istiyorum..

• bugrahan18 B kullanıcısına yanıt
    Eski kullanıcılardan bugrahan18 rumuzlu arkadaşımız LPG taktırmıştı. Onunla iletişime geçebilirsiniz.@bugrahan18
  • 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.