Şimdi Ara

i tunes iphone'mu görmüyor... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
4
Favori
140.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dediklerinizi yaptım ama bi türlü usb şeklinde göremiyorum bende :S i tunesten şarkı atmaya çalışıyorum onu nasıl yapıyoruz ?
  • benimde ipod shuffleumda aynı sorun vardı. laptop görüyor desktop görmüyordu sorun ne yazılım nede başka bişe sorunun kaynagı kasanın çin malı olmasıymıs:) PSU yeterli gücü sağlayamadıgından ki ipod ve iphonelar usbden şarj oluyor bu nedenle itunes görmüyor. kasa deişti sorun çözüldü:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: abstruseozgur

arkadaşlar 5 saatlik uğraştan sonra sonunda hallettim. yapmadığım şey kalmadı en sonunda bi sitede "usbaapl" dosyasıyla ilgili bir işlemi denedim ondan da sonuç alamadım. rastlantı sonucu tam bıkmışken itunes in içindeki dosyaları gezerken
    "C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers" klasörünün içindeki driver dosyalarına rastladım. eğer benimle aynı sorunu yaşıyorsanız yani iphonunuz u windows fotoğraf makinası şeklinde vs.. görüyorsa yapmanız gereken önce yukarda verdiğim dizin adresini kopyalayın. ardıkdan bilgisayarıma sağ tuş özellikler , donanım ve arkasından aygıt yöneticisine giriyioyoruz. burada görüntü aygılarında olan apple iphone umuzu görüyoruz ve sağ tuş tıklayıp özelliklerine giriyoruz. sürücü sekmesinden "sürücüyü güncelleştir" i seçiyoruz .çıkan seçeneklerden "evet yanlızca bu kez " i seçip ileri ye basıyoruz. Çıkan pencerede "listeden yada belirli bir konumdan yükle" yi seçiyoruz ve ileri ye basıyoruz. ardından çıkan sayfada " bu konumlarda en iyis sürücüyü ara" yı seçip sadece "arama şu konumuda içersin" i işaretliyoruz ve aşşağıdaki boşluğa yukarda verdiğim
    "C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers" (sizde farklı olabilir eğer farklıysa bilgisayarınızda "usbaapl" yi aratın)
    klasör adresini girip ileri ye basıyoruz. bundan sonra iphone umuz artık kamera olarak değil usb aygıtı olarak gözükmelidir ve işlem tamamlanmıştır.
    bu kadar uğraşıp delirip çözümün bu kadar kolay olmasıda ayrı bi sinir krizine yol açıyor. az kaslın formatlıyordum pc yi :D

Saygılar

bende itunes u en güncel versiyonuna yükselttikten sonra itunes, iphone' u görmemeye başladı. yukarıda yazdıklarınızı uyguladım işe yaradı. itunes artık iphone u görüyor.

teşekkür ederim...

• arkadaslar bende şarj adaptorune taktıgımda sorunsuz sekılde ıphone sarj oluyor fakat aynı sekılde herhangı bır bılgısayara veya baska bır laptop a bagladıgımda bılgısayarlar ıphoneu gormuyor,hıc bır tık yok. tum ayarları sıfırladım aygıt uzerınden ama bır degısıklık olmadı.servıse vermeyı dusunuyorum onerınız nedır? bırde suan 3.0 +JB yuklu telefona JB ı bılgısayara baglamadan kaldırma gıbı bır sansımda yok sanırsam ne yapabılırız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vdemirci

arkadaşlar 5 saatlik uğraştan sonra sonunda hallettim. yapmadığım şey kalmadı en sonunda bi sitede "usbaapl" dosyasıyla ilgili bir işlemi denedim ondan da sonuç alamadım. rastlantı sonucu tam bıkmışken itunes in içindeki dosyaları gezerken
    "C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers" klasörünün içindeki driver dosyalarına rastladım. eğer benimle aynı sorunu yaşıyorsanız yani iphonunuz u windows fotoğraf makinası şeklinde vs.. görüyorsa yapmanız gereken önce yukarda verdiğim dizin adresini kopyalayın. ardıkdan bilgisayarıma sağ tuş özellikler , donanım ve arkasından aygıt yöneticisine giriyioyoruz. burada görüntü aygılarında olan apple iphone umuzu görüyoruz ve sağ tuş tıklayıp özelliklerine giriyoruz. sürücü sekmesinden "sürücüyü güncelleştir" i seçiyoruz .çıkan seçeneklerden "evet yanlızca bu kez " i seçip ileri ye basıyoruz. Çıkan pencerede "listeden yada belirli bir konumdan yükle" yi seçiyoruz ve ileri ye basıyoruz. ardından çıkan sayfada " bu konumlarda en iyis sürücüyü ara" yı seçip sadece "arama şu konumuda içersin" i işaretliyoruz ve aşşağıdaki boşluğa yukarda verdiğim
    "C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers" (sizde farklı olabilir eğer farklıysa bilgisayarınızda "usbaapl" yi aratın)
    klasör adresini girip ileri ye basıyoruz. bundan sonra iphone umuz artık kamera olarak değil usb aygıtı olarak gözükmelidir ve işlem tamamlanmıştır.
    bu kadar uğraşıp delirip çözümün bu kadar kolay olmasıda ayrı bi sinir krizine yol açıyor. az kaslın formatlıyordum pc yi :D

Saygılar

Çok Teşekkür Ederim Kardeşim Benimde Aynı Sorunum Vardı Çözüldü...

• ben denilenleri yaptım ama olmadı...format çekmeyi düşünüyorum ama onunda çözümolacağından şüphem var
  • Arkadaşlar merhaba kafayı yemek üzereyim lütfen bana yardımcı olun,

Öcelikle hayırlı akşamlar arkadaşlar benim şöyle bir şikayetim var. hemen hemen 3 gün önce iphone 3g telim servisten geldi yenisi ile değişti telimi itunese bağlayıp müzik atmak istedim bağladım ve telim itunes menüsünde "Devices" kısmının altında "iphone" yazısı ve işareti çıktı yalnız üzerine gelindigi zaman hiçbir tepki vermiyor yani öyle kalıyor birde teli bağlayıp itunesi açtığımda şu yazı ile karşılaşıyorum
    "itunes was unable to load dataclass information from Sync Services. Reconnect or try again later." bu ne demek ?
  • benimde itunes mde sorun var ya !
    Bu uyarıyı veriyor:
     i tunes iphone'mu görmüyor...

9.0.2 nin güncelleştirmesini yaptım düzelsn die bu seferde güncelleştirme yaparken sorun çıkıyor hata veriyor !
    Kafayı yemek üzereyim..
    Yemin ediyorum bu neden ıphonu satıp mp4 falan alabilirim yani.. Ben zaten müzk dinlemek için falan aldm bu telefonu ! Ne lanet olasıca bir şey bu ya..
    Resmen bir ÇİN işkencesi !
  • beyler dediğiniz çözümü yaptım ama bu seferde sadece i tunes gördü kesinlikle bilgisayar görmüyor ne usb olarak nede tarayıcı olarak...kafayı yicem yaaa...
  • arkadaşlar bende de aynı sorun var.iphone dijital kamera olarak görünüyo.abstruseozgur un dediği gibi yaptım tekrar tarayıcı sihirbazına hoşgeldiniz diyo :)ve tekrar dijital kamera olarak görüyo.çıldırıcam yapmadığım şey kalmadı.ACİL YARDIM...
  • quote:

Saygılar

bu yöntem çalışıyor teşşekkürler
    zaten aygıt yöneticisinde telefonunuzun bilinmeyen aygıt olarak göründüğünü göreceksiniz

• windows7 ve iphone3G kullanıyorum..itunes görüyor fakat laptop kamera olarak görmüyor. driveri update etmek istedim..manual olarak driver file gösterdim..zaten sor sürüm yüklü diyerek update etmedi...ne yapmalı??
  • bu yöntem bende de çalıştı..

ama bu işlemi takiben hem bilgisayarı hem de Iphone'u kapatıp açtıktan sonra...

quote:

Orijinalden alıntı: mustafacoban

quote:

Saygılar

bu yöntem çalışıyor teşşekkürler
    zaten aygıt yöneticisinde telefonunuzun bilinmeyen aygıt olarak göründüğünü göreceksiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wm1tr -- 3 Ocak 2010; 21:27:31 >

• http://support.apple.com/kb/HT1852?viewlocale=en_US

ingilizceniz varsa tüm sorun çözümleri burada yazıyor
  • hocam ordaki heryeyi yapıyoruz zatne gene de görmüyor

bu arada,yine aynı problemi yapmaya devam ediyorsa herşeyi başka bir bilgisayra taşımayı deneyin.
    zira bende enteresan bir şekilde herşeyi farklı bir bilgisayara taşıyınca problem çözülmüş oldu...
  • Maalesef herkesin ayrı bi pc si olamıyor...
    Bende herşeyi deneyen ama sonuç alamayanlardanım...
  • Arkadaşlar bugün başka pcden itunes'a bağlanmayı denedim ama yine itunes iphonumu görmüyor...
    Gerçekten sinirlerimi fena halde gerdi bu iş..
    Tüm önerileri denedim bir bir.. olmuyor olmuyor olmuyor !
    Pc iphone'u görüyor ama itunes zımbırtısı görmüyor işte !

yardım edin arkadaşlar yok mu bu işin çözümü ?
  • arkadaşlar itunese baglanıyodum ama şarkı atamıyodum atmak için bir ayar da degisişlik yaptım şimdi baglanmıyo benden restore ıstıyo ama restoreye basınca updatede yapmak ıstıyo o yuzden yapmak ıste mıyorum anlıycagınız ıtunese baglaamıyom

i tunes iphone'mu görmüyor...
  • arkadasım iphone pc ye baglıyken i tunesi yüklesen olurmu acaba bi de öyle dene
  • ayarlardan auto sync ve auto update gibi autoları kaldır. manual yap.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.