DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
i-robot süpürgeler hakkında
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
801
Cevap
32
Favori
126.086
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 sonraki >>>
Giriş
      6622 Mesaj
      16 Ocak 2008 02:51:22
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      cihaz robot teknolojisinin ev kullanımı icin gelistirilmesi ile oluşmustur. İrobot dunya robot piyasasında %75 hakimiyete sahiptir. Amerikan ordusu ve Nasa için calışmalar yapmaktadır. Yani firma bugün var yarın yok degıldır.

En önemlisi bu güne kadar Türkiyede satılan cihazlar garantili degildi. Artık bu güvenceye sahipsiniz. İrobot urunleri 2 yıl garantilidir. İnternette acık artırma sitelerinde satılan cihazlar garantili degildir. Bu konuya dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Irobot tüm zeminlerde ilerler ve tüm zeminlerde temizlik yapabilir. 8cm yüksekligi 33 cm capı ile esyaların altına girebilir. Rastlantısal olarak ilerler ve calıştıgı alanı uzerindeki kir sensorleri ile analiz eder. Yükseklik sensoru sayesinde merdiven gibi yerlerden dusmez. Tek bir şarj ile 100 ila 200 m2 lik temizlik yapabilir. Herhangi bir sekilde kablo ve halı sacaklarına sarılmaz. Haftanın 7 günü 24 saatine programlanabilir. Programlanan saatte ev ussunden harakete gecer. Boylece siz evde yokken temizliigi tamamlar. İşi bittiginde şarj olmak için ev unitesine geri doner ve kendini şarj eder. Esas olarak temizligi vakum ile degıl fırca ile yapar. Bu nedenle en kücük toz zerreleri dahi ondan kacamaz. Yuvarlak formuna ragmen koselerı takıp eder ve yan fırcası ile kose ve kenarları temizler.

Bir nefeste aklıma gelenler bunlar. ankara ve eskisehirde isterseniz evinizde gosterebilirim. Baska firmalar boyle yaptıgı ıcın zaman zaman talep ediliyor. Gercektende evinizde bir deneme yapınca inanabilirsiniz ne kadar iyi temizlik yaptıgına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocaballi -- 4 Aralık 2012; 10:47:51 >||:||

Bazı insanlar söyleyeceği çok şey varken susar. Çünkü anlayanı yoktur. Bilir.
      Kötülük yaptın mı kork , çünkü o bir tohumdur , ALLAH yeşertir karşına çıkartır..
      Varlığı birşey kazandırmayan insanın yokluğu bir şey kaybettirmez...

• Kurmay Yarbay
      12078 Mesaj
      22 Ocak 2008 00:34:56
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Electrolux un "yok artık daha neler" dedirtecek modeline onda biri fiyata rakip çıkması iyi olmuş çünkü fiyatlarıda aynı tepkiyi ikinci kez verdiriyordu!

Ama geceleri yatağımızın dibinde gezecek olan bu ürünler "sabah kayınvalidem gelecek ortalık leş gibi ama üşeniyorum amaaaaan!" dememek için ideal olsalarda gerçek manada temizlik sağlayacaklarıda şüpheli bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 22 Ocak 2008; 0:36:00 >
    • Yarbay
      10395 Mesaj
      27 Ocak 2008 14:52:08
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      guzel urun ama gece ses felan yapmıyor mu? odanın haritasını kendi hafızasına alana kadar en 10 kere duvara çarpan kanımca.

• Binbaşı
      1695 Mesaj
      27 Ocak 2008 15:00:48
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Electrolux marka olanı bayağı sessiz. Mediamarkt'ta görmüştüm.

• Onbaşı
      16 Mesaj
      14 Şubat 2008 00:39:04
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Yaklaşık 10 gündür hepsiburada dan aldığım roomba se robot süpürgeyi kullanıyoruz ve çok ama çok memnunuz.1 gün önce süpürülmüş halılardan inanılmaz toz topladı,sürekli dönen fırçalar sayesinde normal süpürgenin alamadığı derindeki tozları ve saçları çok rahat alıyor.Normal süpürgeler kadar sesli çalışmasa da,gece çalıştırılabilecek kadar sessiz olduğu söylenemez.Halı püsküllerinden ve kalın kablolardan kurtulabilmesine rağmen açıkta kalan telefon şarjı vb. araçların kablosunu fırçalara sarıp devre dışı kalabiliyor.Uzaktan kumandanın kullanımı kolay ama TV ve diğer elektronik cihazlara yakınsa frekans karmaşasından dolayı verdiğiniz komutları algılamıyor.Ürünün en büyük dezavantajı bu.Toz bölmesi iki kademeli ve rahat temizlenebiliyor.Kısacası günlük temizlik için işleri çok kolaylaştıran,fiyatı performans oranı çok yüksek bir ürün

• Yüzbaşı
      322 Mesaj
      01 Eylül 2009 04:42:09
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Daisy diye bir markada benzer bir ürün çıkartmış.

HER DEM YENİ DOĞARIZ! BİZDEN KİM USANASI

____gRuP AnKaRa____
    • Yarbay
      3143 Mesaj
      01 Eylül 2009 11:57:55
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      quote:

Orijinalden alıntı: PAŞA****

Daisy diye bir markada benzer bir ürün çıkartmış.

Onu Migros'da ben de gördüm ama pek içime sinmedi açıkçası.Electroluxun kendisini görmedim hiç ama arkadaşımda Roomba vardı,kalite farkı (en azından görünüşte) bariz.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk
    • Binbaşı
      1309 Mesaj
      18 Nisan 2010 12:48:10
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Bu konuyu hortlartmak gibi olucak ama bu tarz kendi kendine temizlik yapan bir ürüne ihtiyaç hasıl oldu. Evde libellenin sulu sistemli makinası var. Fakat eşim hamile ben de bel fıtığı çıkınca yeni bir arayış doğdu. Roomba bir ara satılmış piyasada. Kullananlar halen vardır ama pek satan kalmamış . Electroluxun zaten fiyatından dolayı yanına yanaşamam.
      Bir de daisy marka bu tarz bir ürün varmış. O ürün şu an satılıyor piyasada ama onu da yukardaki bir kaç yoruma bakarak pas geçtim. Bu konuda önerisi olan var mı ?

• Yarbay
      6872 Mesaj
      18 Nisan 2010 14:12:55
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      bunlar oyuncak yaptığı temizlikten bir şey beklemiyorum çok pahalı.

• Yarbay
      21606 Mesaj
      18 Nisan 2010 22:41:56
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Halısı olanlara ideal değil bunlar. Takılıyorlar.
      Evimde hiç hali yok heryer taş mermer derseniz iyi seçim.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...
    • Binbaşı
      1309 Mesaj
      19 Nisan 2010 10:43:34
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Antalya sıcak memleket olduğu için halıları 8 ay katlayıp kenara koyma imkanımız var. Odalar parke ıslak zeminlerde karo döşeli. Bu i robot roomba bir ara türkiyede satılmış ama şu an bulamadım. Avrupa ve amerikada ise oldukça yaygın görünüyor. Bir çok modeli var. İnternette videosunu izledim ama ses yoktu videoda ve kafamı kurcaladı. Çok mu motor sesi var? Ayrıca bu aletden kullanıp temizliği komple çözmesini beklemek abes olur. Ama sert zeminlerin temizliği için alternatif çözüm olabilir. Bir de bu batarya ömrü nasıl ? 1 sene de ölüyorsa bataryası yaramaz.

• Er
      3 Mesaj
      30 Nisan 2010 15:10:41
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      irobot turkiyenin temsilcisiyim. merak ettiginiz her seyi cevaplayabilirim. mail ile ulaşmak isteyenler icin ozgur4624@hotmail.com

• Yüzbaşı
      530 Mesaj
      30 Nisan 2010 22:53:54
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet

quote:

Orijinalden alıntı: draker12

irobot turkiyenin temsilcisiyim. merak ettiginiz her seyi cevaplayabilirim. mail ile ulaşmak isteyenler icin ozgur4624@hotmail.com

bence soru beklemek yerine burada tanıtımını yapsan, nereden nasıl ulaşılabilir bilgi versen daha yararlı olur.

• Er
      3 Mesaj
      02 Mayıs 2010 22:37:47
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      iRobot distribitöri Korur Robot teknolojileridir. Ankara menşeli firmamız 2009 yılında irobot firması ile gorusmelere baslamıs ve titiz calısmalar neticesinde ditribitör olmustur.

İletişim

Korur Robot Teknolojileri İthalat İhracat ve Ticaret Limited Şirketi
      Adres 616. Sk. No: 3 İlkbahar Mahallesi Pk: 06580 Çankaya ANKARA
      Telefon +90 312 492 09 42
      E-Posta c3po@irobot.com.tr

Öncelikle sunu soylemeliyim cihaz robot teknolojisinin ev kullanımı icin gelistirilmesi ile oluşmustur. İrobot dunya robot piyasasında %75 hakimiyete sahiptir. Amerikan ordusu ve Nasa için calışmalar yapmaktadır. Yani firma bugün var yarın yok degıldır.

En önemlisi bu güne kadar Türkiyede satılan cihazlar garantili degildi. Artık bu güvenceye sahipsiniz. İrobot urunleri 2 yıl garantilidir. İnternette acık artırma sitelerinde satılan cihazlar garantili degildir. Bu konuya dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Irobot tüm zeminlerde ilerler ve tüm zeminlerde temizlik yapabilir. 8cm yüksekligi 33 cm capı ile esyaların altına girebilir. Rastlantısal olarak ilerler ve calıştıgı alanı uzerindeki kir sensorleri ile analiz eder. Yükseklik sensoru sayesinde merdiven gibi yerlerden dusmez. Tek bir şarj ile 100 ila 200 m2 lik temizlik yapabilir. Herhangi bir sekilde kablo ve halı sacaklarına sarılmaz. Haftanın 7 günü 24 saatine programlanabilir. Programlanan saatte ev ussunden harakete gecer. Boylece siz evde yokken temizliigi tamamlar. İşi bittiginde şarj olmak için ev unitesine geri doner ve kendini şarj eder. Esas olarak temizligi vakum ile degıl fırca ile yapar. Bu nedenle en kücük toz zerreleri dahi ondan kacamaz. Yuvarlak formuna ragmen koselerı takıp eder ve yan fırcası ile kose ve kenarları temizler.

Bir nefeste aklıma gelenler bunlar. ankara ve eskisehirde isterseniz evinizde gosterebilirim. Baska firmalar boyle yaptıgı ıcın zaman zaman talep ediliyor. Gercektende evinizde bir deneme yapınca inanabilirsiniz ne kadar iyi temizlik yaptıgına.

• Binbaşı
      1309 Mesaj
      02 Mayıs 2010 23:02:54
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Öncelikle distribütörlüğünüz hayırlı olsun. Bu ürünün daha önceki ithalatçısının neden bıraktığını biliyorsanız paylaşır mısınız?
      Ayrıca bu ürünü getiren firmanın bir temsilcisinin foruma üye olup yazması hem firma için hem de bizim gibi son kullanıcılar için iyi olur.
      Açıkcası ben de üründen Türkiyede bulunmasına sevindim. Eğer tabiri caizse uygun fiyatla piyasaya sürecekseniz ilk müşterilerinizden biri olabilirim. Zaten az kalsın yurt dışından getirtiyordum. Bir süredir zaten araştırdığım bir üründü. Kendi ürün gamında nerdeyse rakipsiz zaten. Yurt dışında bir çok modeli mevcut. Bütün modelleri ithal etmeyi düşünüyor musunuz ? Şu an hali hazırda hangi modeller getirilmiş durumda ? Fiyatlar nasıl ? Forum üyelerine özel fiyatınız olucak mı ? Bunlar ilk başta aklıma gelen sorularım.

Bu forumu eskiden beri takip ediyorsanız görmüşsünüzdür ki en donanımlı tüketicilerden oluşmuş ve alım yeteneği çok gelişmiş bir grubuz. Bu potansiyeli de doğru yönde değerlendireceğinizi umarak detaylı bilgilendirmelerinizi bekliyoruz.

• Binbaşı
      1309 Mesaj
      15 Mayıs 2010 12:01:26
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      @draker12 yukardaki mesajıma yanıt vermediğinizi görmekteyim. Bu suskunluğunuza söyleyecek bir laf yok. Bu aşamada bile güven erozyonu yaşatıyorsunuz.

• Yüzbaşı
      610 Mesaj
      17 Mayıs 2010 10:44:55
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet

quote:

Orijinalden alıntı: koko69

@draker12 yukardaki mesajıma yanıt vermediğinizi görmekteyim. Bu suskunluğunuza söyleyecek bir laf yok. Bu aşamada bile güven erozyonu yaşatıyorsunuz.

verdiği tel yada mail adreslerinden ulaşmayı denemedin mi??

''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her seyi de Atatürk'e...''
    • Binbaşı
      1309 Mesaj
      17 Mayıs 2010 14:20:25
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet

quote:

Orijinalden alıntı: projist

Alıntıları Göster

verdiği tel yada mail adreslerinden ulaşmayı denemedin mi??

Hocam ben kendilerine neden ulaşmaya çalışayım ki ? Zaten firma yetkilisi araştırıp bulmuş topiği. Kendisi gelip reklamını yapmış bir nevi ve ortdan kaybolmuş. Burda Türkiyenin en çok takip edilen forumuna üye olup ithal ettikleri ürünü tanıtma ve müşteri potansiyeline direkt ulaşma imkanı bulmuşken bu sessizlik hoşuma gitmedi. Ben birkaç basit soru sormuştum sadece. Burada amacım yalnızca kendi merakımı gidermek değil bu sayfaları takip eden binlerce kişiye de yardımcı olmaktır. Zamanında Toshiba AV serisini tanıtan bir topik açtım ve binlerce kişi okuyup yararlandı. Kaldı ki bu üründe piyasada bilinen ve tanınan bir ürün değil. Bizim gibi bilgili kullanıcıların sayesinde iyilerle kötüler ayrılıyor. Bu tip forumları da bilgi sahibi veya bilgi sahibi olmak isteyenler takip ediyor. Bu konuyu en iyi zenginleştirecek ilk elden malı ithal eden kişiler değil midir ? Yok amaç bir reklam yapıp kaybolmaksa onu da keyifleri bilir.Ama profesyonel olmadıklarını anlamış oluyoruz bu sayede.

Netice de ben kendi adıma sorduğum sorularımın birkısmını araştırıp öğrendim. Bu saatten sonra cevapsız kalan kısımların da pek önemi yok açıkcası.
      Muadili ürün TR de 85 tl den satılmışken bu saatten sonra ithalatçı firmaya da kolay gelsin.

http://forum.donanimhaber.com/m_37294951/tm.htm

Ben de bu 85 den piyasaya sunulmuş üründen edinmenin yoluna bakayım artık. Hiç olmazsa riske attığımız para miktarı küçük olur.

• Er
      3 Mesaj
      18 Mayıs 2010 22:28:06
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Sanırım forumu okumadıgım sure ıcerısınde bazı endıselere kapılanlar olmus. Henuz yenı calısmaya baslamıs ve urunle ilgili her turlu bılgıye ulasıp satın alma işlemını yapabılcegınız web adresi:

www.hepsirobot.com

Herhangi bir kişisel tartışmayı etik olarak dogru bulmadıgım ıcın cevap vermıyorum

• Yarbay
      3143 Mesaj
      19 Mayıs 2010 10:12:09
      • Mesaj Linkini Kopyala
      • Şikayet
      Bu ürünü dün Bimeks'te gördüm,daha önceki cevabımda da dediğim gibi arkadaşımda vardı ve ürünü (eski versiyonunu) biliyorum.Ancak fiyatını sorduğumda şaka yapıyorlar zannettim,1250 TL. böyle bir şeye verilecek para değil.İnsaf artık, o paraya millet aile geçindirip,çocuk okutuyor.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk
Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.