Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Hepsirobot Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 5 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
55.891
Cevap
1.318
Favori
2.219.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    🙏🏻 teşekkür ederim, teveccühünüz.
    Ben sadece bildiklerimi aktarıyorum.
    Saygılarımla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sayın hepsirobot hocam tekrardan merhaba, sizi yine rahatsız ediyorum ama kusuruma bakmayın lütfen :)
    İlife A8 almaya niyetlendim ama güvenli ve garanti açısından güzel bir yer bulamadım açıkçası Türkiye'de. Onun için Irobot firmasına yöneldim. Bütçem kısıtlı olduğu için 606 ve ya 605 modelinde karar kıldım. Stabil bir şekilde işini yapsa yeter. O kadar üstün bir beklentim yok açıkçası. Tabi ki bildiğim kadarı ile ilife a8'de navigasyon var. İrobot 606'da ise navigasyon yazıyor ama neye göre yapıyor tam olarak bilemiyorum. Açıkçası bir daha size danışmak istedim. İrobot 606 ve ya 605 farketmez, alırsam beni üzer mi? Verdiğiniz değerli bilgiler için tekrardan çok teşekkür ediyorum :)
  • crukosu C kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    İrobot’un herhangi bir modeli, cebiniz dışında, kimseyi üzmez. Gayet sağlam, dayanıklı ürünlerdir, hele R6XX serileri milyonlarca satmış bir platformdur.
    Uzun yıllar kullanırsınız.
    İRobot modellerinde iAdapt adını verdikleri bir çarpma/yön değiştirme algoritması var, odanın içinde üçgenler çizerek temizlik yapar.
    Memnun kalırsınız, ama fiyatı benzer ürünlere göre yüksek tabii ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Merhaba
    İrobot’un herhangi bir modeli, cebiniz dışında, kimseyi üzmez. Gayet sağlam, dayanıklı ürünlerdir, hele R6XX serileri milyonlarca satmış bir platformdur.
    İRobot modellerinde iAdapt adını verdikleri bir çarpma/yön değiştirme algoritması var, odanın içinde üçgenler çizerek temizlik yapar.
    Anladım çok teşekkür ediyorum. Sizin sayenizde çok şey öğreniyoruz sağ olun var olun :)
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim.
  • quote:

Merhaba
    Merhaba. https://www.teknosa.com/irobot-roomba-696-robot-supurge-p-115040952

Linketi ürün Bahsettiğiniz model gurubuna giriyor mu? Bir de Xiaomi s50 ile kıyaslama da artı eksileri nediir acaba?
  • _EFE_ _ kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    R696 denenmiş bir serinin üst modelidir, sorunsuz ve kapasiteli bir cihazdır.

Ancak hiçbir yönü ile S50 ile karşılaştırmayın, ayrı dünyaların robotu onlar. Navigasyon, haritalama ve app, emiş ve batarya gücü vs tamamen farklı.

Saygılarımla

• Sabırla verdiğiniz tüm cevaplar için teşekkür ederim.
    Sayın Efe,
    Eksik olmayın ama sabırla ilgisi yok gerçekten. Ben 2005 yılından bu yana bu işi yapıyorum, robotik mühendisiyim, bildiklerimi aktarmak görevimdir bi anlamda.
    Elimden geldiğince sorularınıza cevap vermeye devam edeceğim.
    Saygılarımla

• Forumda eski yıllarda teknik düzeyde gerçekten kaliteli ve üst düzey paylaşımlar oluyordu. Dönemin şartlarında aklıma gelen bir çok teknik konuda, belli bir seviyede bilgiye ulaşabiliyordum. Malesef günümüze kadar olan süreçte, yüksek birikimli bu paylaşımlar azalarak devam etti. Bu kalitede paylaşımların iyice azaldığı forumumuzda eskiyi aratmayacak şekilde devam ettirdiğiniz paylaşımlar için adıma teşekkür ederim.
    Çok teşekkür ederim.
    Aslında mobil robotlar hakkında aklınıza takılan her türlü soruya cevap vermeye gayret ederim.

Geçen sene yatırım imkansızlığı sebebiyle sonlandırdığımız yerli temizlik robotu projesinde dünyadaki önde gelen komponent üreticileri hakkında da çok bilgi sahibi oldum, parça bazında detaylı bilgiye ihtiyacı olan forum üyelerine memnuniyetle yardımcı olurum.

Saygılarımla

• quote:

Merhaba
    S50 üzerindeki sensörler halı veya emici yüzeyleri algılamazlar. Dolayısı ile emici yüzeylerde su akışını kesemez
    Harita üzerinden halının bulunduğu yaklaşık alanı işaretleyip oraya girmemesini sağlayabilirsiniz
    Saygılarımla
    Merhaba.

Roborock için manyetik bantlar varmış. Sanırım bu bantlar Robot için yasaklı bölge gibi bir uygulamada kullanılıyormuş. Bu bantları halının etrafında kullansak sadece mop ile temizlikte aktif edip, ıslak temizlikte halıdan uzak durmasını sağlayabilir miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _EFE_ -- 28 Temmuz 2019; 15:49:21 >
    Merhaba
    Bendeki Roborock serisinin uygulamasında manyetik bant sensörü seçimi/açıp kapatma yok, belki modeller/seriler arasında farklılık vardır.
    Normal şartlarda halının altına konulan bantları aşmayacak ve istediğiniz gibi sınırlama yapacaktır.
    Saygılarımla

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Ama hem ıslak temizleme de, Hemde kuru temizleme de sınırlama yapacağından hiçbir şekilde o bölgeyi temizlemeyecek. Halbuki Basit yazılımsal çözümler ile üstesinden gelinecek konular.
    Haklısınız, belki de yeni versiyonlarda eklemişlerdir.
    Ben bir süredir Xiaomi incelemedim, yeni S6 geldi ama şimdilik rafta bekliyor sırasını.

• Selamlar Hepsirobot 😊 Sizden en iyi robot süpürge hangisi desem , cevabınız ne olurdu . Eşime Doğum gününde hediye almak istiyorum. Maddi durumum elverişli , hangisini tercih etmeliyim lütfen geri dönüş yapın . SAYGILAR🙏

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Haklısınız, belki de yeni versiyonlarda eklemişlerdir.
    Ben bir süredir Xiaomi incelemedim, yeni S6 geldi ama şimdilik rafta bekliyor sırasını.
    Üstad, sabırsızlıkla sırasının gelip, incelemesini bekliyoruz :)
    Şimdi bir Xinsu test ediyorum. Çok başarılı duruyor.

• Atahan menekse A kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Ben de size en iyi otomobil hangisi desem? Asfaltta, dağda tepede, deniz kenarında, kalabalık ailede? Cevabı zor, değil mi?
    Gelin şöyle yapalım: siz bana evinizin büyüklüğünü, zemin yapısını, yerleri silmek isteyip istemediğinizi yazın, ben size alternatifler yazayım.
    Saygılarımla

• 200 m2 düz zemin parke , 2 halı var evde sadece , evcil hayvan besliyoruz tüyleri sıkıntı oluyor bazen . Eşim temizlik hastası hergün ev süpürüyor . En azından biraz daha rahatlatıcak bir robot olsun diyorum .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.