Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: BestSupTR Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 5 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
56.068
Cevap
1.322
Favori
2.233.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merhaba,

Eufy 11s cihazında max modu olmadığı için kendisi alanı tam olarak dolaştığına kanaat getirince yuvasına geri dönecektir.
    İyi günlerde kullanınız.
  • Teşekkür ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba,
    linkteki sitede a9s bulamadım. amazon de de ürünü bulamadım. artık üretilmiyor mu? yoksa ürün çok iyi de yok mu satıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • forever eagle kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

A9s çok iyi satıyor, kendi ürün sayfasını buraya bırakıyorum.
    https://www.iliferobot.com/prod_a9s_view.aspx?TypeId=10&id=186&fid=t3:10:3

Tedarikte sıkıntıları olduğunu ve fiyatı ezmemek için Amazon ve benzeri platformlarda şimdilik satmadıklarını biliyorum.
    Saygılarımla
    link ve cevap için teşekkürler hocam. iyi günler.
  • forever eagle kullanıcısına yanıt
    Her zaman, elimden ne gelirse.
    İyi pazarlar dilerim.
    Saygılarımla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Her zaman, elimden ne gelirse.
    İyi pazarlar dilerim.
    Saygılarımla
    Hocam merhaba, 4+1 genişce bir evimiz var arkadaşım aynı ev tipine irobot 960 aldı ve memnunlar.

Beklentim evde yokken çalışssın, evi düzgün gezsin,her gün belli saatte çalış denebilsin wifi vb.

Moba gerek yok.

İrobotları inceliyorum

614 690 890 960

614 de telefon yada wifi desteği yok diğerlerinde var gördüğüm.

Örneğin 690 ve 960 arasındaki fark nedir?

irobot dışındaki markaları da alabilirim.

amazondan almayı düşünüyorum, bana çekiş gücü/yedek parça fiyatı/ kullanım ömrü bakımından f/p en ucuz ürün tavsiyeniz ne olur?

Birde merak ettiğim robot süpürgelerde bir süre sonra çekiş düşüyor mu?

• Merhaba

Sanırım bir tek iRobot modellerini incelemişsiniz.

R6XX ile R9XX serilerinin en büyük iki farkı navigasyon ve temizleme modülüdür.

R9XX serileri görerek ortamı dolaşır, diğer tüm seriler hissederek.

Temizlik modülleri de farklı fırça ve güçten ayrışmaktadırlar.

Aradaki 3-5bin liralık farka değer mi derseniz.. o sizin bütçenizle ilgili ama 20milyon R500/600/700/800 serisi hala dünyadaki evleri pek güzel temizliyor.

İLife, Ecovacs, Xiaomi daha uygun fiyatlara çok benzer çözümler sunuyor, onlara da bakınız.

Metrekarenizi yazmamışsınız ama 130-140m2 üstündeyseniz, şarjı azalınca geri dönüp kendi başına şarj olduktan sonra işine devam eden haritalama yetenekli bir robot daha çok işinize yarayabilir.

Amazon robot konusunda bu aralar çok güncel değil, Trump herşeye karıştığı gibi UzakDoğu menşeili ürünlerin de ABD pazarına girişinde sıkıntılar var bu aralar. Ecovacs Deebot 930, Xiaomi S50/55 hatta bulabilirseniz S6, iLife A9s, sadece kuru süpürmesine rağmen Neato D3 çok uygun fiyatlı ve her şekilde iRobot modellerinden üstün ürünlerdir. Xinhua yeni bir seri ile çok ciddi bir atak yapacak ama henüz be zaman çıkacağı belli değil. Tabii ki, hiçbirinin ülkemizde garantisi henüz yok...

İllaki iRobot derseniz, bence R serilerine yatırım yapmayın, üstüne iki yeni seri çıkardı, artık o platformu geri plana atacaktır yakında.

Robot performanslarını emiş gücü ile ölçmek yanılgıya sebep olur, hep yazıyorum. Robotlar, klasik süpürelerin aksine vakum gücünü sadece fırçalarının dönerek zeminden söktüğü pisliği haznelerine taşımakta kullanırlar. Bu yüzden fırçalarınız düzgün döndüğü sürece emiş gücü çok da önemli değil.

Temiz tutun, sık sık fırça yuvalarını temizleyin, 6 ayda bir de hava çıkışına hava tutun, yeter.

Başka soru/sorununuz olursa elimden gelen desteği vermeye hazırım her zaman.

İyi günlerde kullanınız.

Saygılarımla

• ABD’den yeni robot süpürge getirtmek isteyenlere:
    Xiaomi S6 - Global version

https://www.ebay.com/itm/Roborock-Newest-S6-Smart-Robot-White-Vacuum-Cleaner-2KPa-APP-Control-US-Version-/283491806571?_ul=TR

Saolun hocam

• quote:

ABD’den yeni robot süpürge getirtmek isteyenlere:
    Xiaomi S6 - Global version

https://www.ebay.com/itm/Roborock-Newest-S6-Smart-Robot-White-Vacuum-Cleaner-2KPa-APP-Control-US-Version-/283491806571?_ul=TR
    Hocam Almanyadan arkadasım benim için fiyat arastırması yapıyor. Alarm kurup belirli zmnlardaki indirimleri kacırmamıs oluyor.
    Evim 100 metrekare. Kedi köpek vs yok. Sadece 1 halı var. Telefondan sorunsuz basit şekilde yönetillebilsin , navigasyon özelligi olsun istiyorum. Bir de arıza vs durumlarında sorunsuz tamir , yedek parça vs şansım olmalı.

Xiaomi s6 600 dolar
    s50 375 euro dedi.
    Ecovacs 930 460 euro.

300-350 euro bandında xiaomi s50 düşünüyorum. Gercekten aradaki fiyat farkına değcekse s6 veya ecovacs 930 da alabilirim sizden tavsiye rica ediyorum bu konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi udinese -- 30 Haziran 2019; 23:47:7 >

• Merhaba
    Aradaki fiyat farkı halen oldukça fazla.
    Tabii ki S6 teknolojik olarak daha gelişmiş bir model, özellikle uzun kenar navigasyon algoritması ile oda temizliğinde %20 civarında zaman tasarrufu sağlıyor diğer robotlara göre. Ama bu farklar bence halen aradaki fiyat farkını tam olarak açıklayamıyor.
    Ecovacs 930 daha kaliteli bir cihaz tabii ki, maddi imkanınız varsa düşünebilirsiniz ama yukarda saydığınız tüm cihazların hemen hemen aynı temizliği yaptıklarını söylemeliyim.

Arıza durumları başka bir konu. S50 için ülkemizde resmi ithalatçıdan destek alabilir misiniz bilemiyorum ama S6 ve Ecovacs için zaten öyle nir imkanınız yok çünkü ithal edilmiyorlar.
    Ben yardımcı olabiliyorum arıza türüne göre ancak tabii garanti kapsamında değil ve her zaman ideal sürelerde olamayabiliyor.
    Saygılarımla

• Çok teşekkürler. Ecovacs ve s50 yükseklik olarak aynı boyutlarda mı ? Kullanım kolaylıgı pratiklik olarak eşdeğer mi ?

• @Hepsirobot Üstadım hayırlı günler dilerim. Ilife a8 aldım .Gayet güzel çalışıyor .Filitre temizliği,toz haznesi,Fırçalar ve tekerleği söküp temizliğini yapıyorum.Bunlardan başka bakılması ve bakımı yapılması gereken neler var ?
    2.sorum da Ilife w400 için düşünceleriniz nelerdir?
    Şimdiden teşekkür eder Hayırlı günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dermanerdem -- 1 Temmuz 2019; 13:8:7 >
  • Merhaba
    @Hepsirobot yardimci olabilirseniz sevinirim
    Evimizde olan irobot roomba 652 kod numaralı cihazımız error 5 hatası vermeye başladı. Sanıyorum Batarya ömrü bitti. Bunun için batarya mi temin etmeliyim yoksa artık elden çıkarmamı tavsiye edermisiniz ,şimdiden tesekkurler

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU]
    Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU]

• quote:

Merhaba
    Çok gelişmiş haritalamalı ve kendinden boşaltmalı bir modelin prototip dahil her türlü mühendislik
    işlemini tamamladım ancak üretime geçmek için gerekli yatırım bulunamadı. Devlet zaten ilgilenmedi bile, prototipi bitmiş projeye üniversite hocaları onay vermedi vs vs.
    Bu ülke için daha fazlası gereksiz.

Ürün tavsiyesini mekan ve zemin tanımı akabinde bütçeniz ve aksesuar/özellik taleplerinizle birlikte değerlendirmek gerekir.

Saygılarımla
    Allah yardımcınız olsun hocam, nacizane fikrim pes etmeyin..
    Ürüne gelince 100metrekare ev, yerler laminat parke, eşik yok sadece oval bakır görünümlü metal bir parça var kapı altlarında, bunun dışında klasik Türk evi alabildiğince halı var

• udinese U kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Her ikisi de benzer özelliklerde cihazlardır ancak Ecovacs tabii ki daha kaliteli ürünler yapar.
    Ecovacs uygulaması daha başarılı bir cihazdır.
    Saygılarımla

• dermanerdem D kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    6 ayda bir hava çıkışına basınçlı hava tutarsanız dan yuvasını tozdan arındırmış olursunuz. Bunun dışında filtrenizi de basınçlı hava ile arada sırada temizlemeniz ve her gün kullanıyorsanız en geç 6 ayda bir değiştirmenizi öneririm.
    W400 efsanedir, zaten benzeri de yok. Çok iyi temizlik yaptığını biliyorum, ilk çıktığında geçen sene test etme imkanım olmuştu.
    İyi günlerde kullanınız.
    Saygılarımla

• coldark kullanıcısına yanıt
    R500 serilerinde error 5 batarya ve/veya şarj adaptörü arızasıdır.
    Batarya değiştirmenizi öneririm.
    Cihaz çok temiz ve yıpranmamış görünüyor, daha uzun yıllar hizmet eder. Her türlü yedek parçası var ve ucuz. O seriden ölen bir Roomba görmedim henüz!
    Batarya temin etmek isterseniz yardımcı olurum, özelden yazabilirsiniz.
    Saygılarımla

• cruel_crazy C kullanıcısına yanıt
    Çok halı var ise 600 veya 800 serisi iRobot, Xiaomi Mi veya ilife A serilerini öneriyorum.
    Halı tüyleri uzun ise iRobot bir miktar yolma yapabilir, uzun püsküller var ise hemen her robot biraz sorun çıkartabilir.
    Saygılarımla

• 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.