Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
56.033
Cevap
1.322
Favori
2.230.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba,
    R680 Kuzey Amerika için yapılmış modeldir, muhtemelen ABD'den satın aldınız.
    Bu modelde WLan bağlantısı yoktur, güncellemesi ise OSMO tabir edilen ve sadece servislerin kullandığı bir Eprom programlayıcısı ile yapılır.
    EvÜssü'nü her zaman bulamaması cihazın rastlantısal navigasyon sisteminden kaynaklanmaktadır, harita çıkarmadan geniş üçgenler çizerek ortamda gezinir ve bataryası azaldığında şarj istasyonunun civarında ise bulabilir sadece.
    Bu soruna engel olmak için evin içinde sanal duvar kullanmanızı öneririz. Paketinden çıkmaz, extra satın almanız gerekecektir.
    Saygılarımızla,
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Çok da soru sorulmuş; okudukça da kafam karışıyor. Açıkcası mümkün olan en ucuz ve işe yarar modeli almak istiyorum. Evde 15'te 1 yoğun temizlik oluyor. Aradaki zamanlarda yere dökülen saç teli ve tozu alması için iyi çekişli bir model tavsiye eder misiniz? Ev 130m2, genelde boş, hayvan yok, halılar var, öyle çok batırdığımız bir ev değil. Evde çalıştırıp kendi haline bırakasım var, yani ben evde yokken çalışsın veya ben başka iş yaparken. Arkadaşım 1 sene önce sanırım ilifei 700lere almıştı. Öyle bir fiyat kalmamış tabi ki. Eskiden en iyisi olsun derdim ama artık öyle bakmıyorum açıkcası. İş görecek bir ürün ne tavsiye edersiniz? 2. el almam.
    https://tr.gearbest.com/warehouse?odr=low2high&wid=1435467 https://www.hepsiburada.com/ara?q=robot%20s%C3%BCp%C3%BCrge&siralama=artanfiyat&markalar=irobot-ilife-anker
    burada listeledim.

Gearbest veya hepsiburadadan almak arasında fark var mı? Fiyatları farklı.

Sorumu herkese soruyorum. Bu aralar bir promosyon vs duyarsanız lütfen yazınız.
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamgam -- 5 Kasım 2018; 13:58:44 >

• iyi günler ben de 1500-2000 aralığında robot süpürgelere bakıyorum ve eufry ,i-life , i-robot, fakir , xiaomi derken kafam çok karıştı. genel olarak farklarını ve üstünlüklerini paylaşabilir misiniz acaba?
  • bilgisi olan tüm arkadaşlara soruyorum cn plug yani çin prizi özellikli mesela xiaomi robot süpürgeleri Türkiye'de kullanmamız için priz çevirici yeterlimidir?
  • 1 hafta sonra kesin cevap veririm deneyip, ama sorun olacagini sanmiyorum. onceden aldigim sarjli aletlerde sorun cikmamisti.
    220v 50hz sonucta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Merhaba,
    R680 Kuzey Amerika için yapılmış modeldir, muhtemelen ABD'den satın aldınız.
    Bu modelde WLan bağlantısı yoktur, güncellemesi ise OSMO tabir edilen ve sadece servislerin kullandığı bir Eprom programlayıcısı ile yapılır.
    EvÜssü'nü her zaman bulamaması cihazın rastlantısal navigasyon sisteminden kaynaklanmaktadır, harita çıkarmadan geniş üçgenler çizerek ortamda gezinir ve bataryası azaldığında şarj istasyonunun civarında ise bulabilir sadece.
    Bu soruna engel olmak için evin içinde sanal duvar kullanmanızı öneririz. Paketinden çıkmaz, extra satın almanız gerekecektir.
    Saygılarımızla,
    Cevap için teşekkürler. Ürünü Almanya’da Metro’dan almıştım. İçinden sanal duvar çıkıyor ama evin haritasını çıkarmamasını anlayamadım! Zira birçok eşyaya yaklaşırken yavaşlayıp, çarpmadan temas ediyor. Ama eğer anlattığınız gibiyse direk söyleyebilirim ki: bu modeli kimseye önermiyorum.

Genel anlamda bu tür araçlar (en azından bu modeller) ufak ve fazla odası bulunmayan evler yada oldukça büyük bir oturma odası olup da, yalnızca bu odanın temizliğini düşünenler için ideal. Komple bir ev temizliği asla beklenmemeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Xiaomi uzun süredir stoklarda yok. Satan da yok.

Bu ürünün gümrüğünde son zamanlarda sanırım sorun olmaya başladı.

Bilgisi olan var mı?

Şimdi sipariş edeceğim ama gümrükte patlamasın.
  • İ-life modellerde A8 ile v8s arasındaki fark nedir??? A8 kullanan arkadaş var mı acaba bu haritalama modu yeterince iyi mi???2000₺ civarında sıfır ürünler arasında garantisi olduğu için sizce i-life modelleri almak mantıklı mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ali® kullanıcısına yanıt
    Bende aynı durumdayım gearbest ten sipariş verme/vermeme kararsızlığındayım gümrükte sıkıntı yaşamaktan korkuyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gamgam G kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Ucuz modellerin hepsinde 500-700Pa arası çeken Delta motoru var, keza bataryaları da küçük kapasiteli dolayısı ile çok bi şey temizleyemiyorlar. Piyasanın anlamadığı bir şey var: çok ucuz ürüne kaydığınızda sadece sağlamlık değil, parça yetenekleri de iyice düşüyor. Mesela ucuz iLife modelleri 130-140 USD distribütör fiyatı, bizde %70 vergi olduğu için resmi getirmeye kalksanız 2000 TL civarına satmanız lazım ama doğru dürüst emiş yapamıyor. Eufy de aynı şekilde, Fakir de, Severin de.

İşin içine halı girdiğinde ise durum tamamen farklı. Halıdan tozu kiri söküp almak iin hem vakum hem de fırça teknolojisi gerekiyor.

unutmamanız gereken başka bir konu da servis ve garanti konuları.. Hiçbir Çin firması servis kurmuyor ve bakıma girmiyor. Çok tantana ederseniz, uzun uğraşlardan sonra değişim alma şansınız var ama parça desteği alamazsınız. Hepsirobot olarak bize her gün en az 6-7 robot geliyor farklı markalardan, elimizden geldiğince servis vermeye ve parça bulmaya çalışıyoruz ama zaman ve maliyet yüksek.

Servise takılmıyorum derseniz Ecovacs, iLife veya Xiaomi düşünebilirsiniz.

• V serileri altına takılan bez ile nemli temizlik de yapabilir, A serileri sadece güçlü kuru temizlik yapar.
    Garanti konusunu irdelemenizi rica ederim, firma servis veriyor mu iyice sorunuz.
    iLife firması ülkemizde distribütörü olmadığını ve destek vermediğini belirtiyor ısrarla.
  • TR_001 kullanıcısına yanıt
    iRobot 500/600/700 ve 800 modellerinin tamamının tamponunda 11 adet IR sensörü bulunmaktadır. Bunlar sayesinde 2-8cm arasındaki yükseklikleri algılar, yaklaşınca yavaşlar ve dokunup dönerler. Buna Soft Touch sistemi ismini vermişler zamanında. Haritalama tamamen farklı bir konudur.
    O kadar da hakkını yemeyin, temizliği iyidir ama haritalama yapmayan her robot gibi evde ekseik yer bırakabilir. Bugün piyasadaki robotların %90ından fazlası bu şekilde çalışmaktadır, navigasyon halen çok pahallı bir teknolojidir.
    Saygılarımızla
  • Ali® kullanıcısına yanıt
    merhaba,

Ülkemize girmeye çalışan Xiaomi, Eufy gibi robot firmalarının hepsi %70 toplam gümrük ve fon maliyetine takılıyor. Yani siz bireysel olarak Banggod'dan 200 USDye bir robot almaya kalktığınızda bireysel ithalatta gümrüksüz sokma şansınız varken biz resmi ithalat yapmaya kalktığımızda kapımıza maliyeti en az 340 USD oluyor. Tabii buna bir de kurmak zorunda olduğumuz 7 bölge/30 nokta servis sistemimiz var ki bunun da yıllık maliyeti 40bin TL civarında TSE olarak.

Devletimiz de bunu bildiği için gümrükleri sıkılaştırmış durumda son krizden sonra. Yasal gümrüksüz bireysel ithalat limitlerini de iyice düşürdüler, artık takılmaması bir mucize.

Saygılarımla
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    İlife için N11 den sorduğumda linex şirketinin Türkiye distribütörü olduğunu ve 2 yıllık garanti verdiklerini belirttiler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İrobot n11 satışı var mı?

Önereceğiniz giriş seviyesi ürün nedir?

• Arkadaşlar merhaba,

iRobot Roomba 980

Model cihazı en ucuz nereden alabilirim bilgisi olan var mı acaba?

Teşekkürler.
  • iki haftada bir uğrayabildiğimiz bir ev var, biz yokken takibini yapabileceğimiz bir akıllı robot alacağım. evde laminant zemin, shaggy halı, ne ararsan var. ihtiyacı karşılayacak bir model var mıdır?

• freeheart44 F kullanıcısına yanıt
    Var efendim,
    Giriş seviyesi ürün R605 tir.
  • akrok A kullanıcısına yanıt
    Takibini yapmak istediğinize göre evinizde sürekli internet var demektir.
    iRobot, Neato, iLife veya Miele modellerinden internet bağlantılı olan herhangi birini seçebilirsiniz.
    Hiçbirisi shaggy halı üzerinde çalışmayacaktır. Uzun püsküllü halılarınız var ise takılma veya dolanma olabilir. iRobot genelde yan fırçasını, diğerleri de ana fırçayı uzun püsküllere dolarlar. Diğer zeminler, ıslak olmadıkları sürece, sorun yaratmayacaktır.
    Saygılarımızla,
  • sariduru kullanıcısına yanıt
    İmkanınız var ise yurtdışında 769USD'ye kadar düşüyor bazen.
    Yurtiçinde ise fiyatlar dönemsel olarak 7999 - 9999TL arasında değişiyor, bugüne özel 6999TL Hepsiburada üzerinde.
    Bir firmanın listebaşı ürününü 3000TL ucuzlatması da pek ilginç doğrusu. iki hafta önce 9999TLden alanlar ne düşünüyorlardır acaba şimdi?
    İyi alışverişler
  • 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.