Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: warmhearted Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
56.069
Cevap
1.322
Favori
2.233.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bu hepsiburada da satisa sunulan 980 ve 966 modelinin arasinda ne fark var acaba net bilgi bulamadim..
    birde en iyi f/p modeli hangisidir sizce?
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    966da carpet boost özelliği yok yani halıya çıktığı zaman vakum gücünü arttırmıyor.
  • Ali bey farklı sektörlerde bulundum ithalat yapan firmalarda bulundum inanın vergili üründe yurtdışıyla aynı fiyat yapan görmedim. Şu anda bulunduğum firma da farklı ürünler ithal eden global bir firma ve fiyatlarımız yurtdışıyla farklı vergi dolayısıyla.

Miele aynı fiyatı yapıyor demişsiniz ama konu süpürge diye baktım şu anda sattıkları 2500TL fiyatlı bir model ingilterede 250-300 pound? yani % olarak bakarsanız yine %50 kadar daha pahalı burada? Paralel ithal edilen ürünler varsa uygun fiyatlı bilemiyorum.

ilife demişsiniz baktım bir kaç modeline kesinlikle birebir değil fiyat yine Türkiye'de daha yüksek, ayrıca zaten kendini kanıtlamış bir markadan ziyade fiyat performans markası böyle olunca tabi ki satıcısına daha az marj bırakıyordur ve Türkiye fiyatları yurtdışına daha yakındır. Servis ağı ve satış sonrası yeterlilik belgesi olmayan bir markanın satışı da yasaktır aslında ve bilirsiniz bunların maliyeti de yüksektir ileride yansıtırlarsa onların fiyatı da artabilir.

Özetle bu iş yabancıların malını ucuza satarak olacak bir iş değil, umarım yerli üreticiler artar kaliteli ürünler yaparlar da o şekilde uygun fiyatlı ürün alınır diyeceğim ama yerli üreticilerin de vergili olduğu için ithal muadili pahalı olan herhangi bir ürünü uyguna sattığını görmedim.

iyi çalışmalar

• exposion E kullanıcısına yanıt
    Fiyat konusunu geçelim, anlaşamayacağız, ama yerli üreticiler için yazdıklarınıza tamamen katılıyorum. Belki de bu sektöre de bi "babayiğit" lazım!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 16 Mayıs 2018; 19:31:9 >
  • Merhabalar,

Roomba 980'de carpet boost özelliği mevcut, halıya çıktığını otomatik algılar ve vakum gücünü artırır. Ayrıca ürün paketinde ek olarak 2 adet sanal duvar çıkar. Diğer modellere göre de daha yüksek kapasiteli olan 3300 mAh bataryaya sahiptir.

Ali Bey size de ilginiz için teşekkürler.
    İyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan_koyun

Selamlar,

A8 i nereden ve kaça aldınız acaba?

Alıntıları Göster
    Ben Aliexpress kuruluş yıldönümü kampanyasından almıştım, kuponlar ile birlikte yaklaşık 235 USD'ye gelmişti. Kampanya takip etmekte fayda var.

iLife A8 için çok iyi, çok süper vs. gibi birşey söylemek zor ancak ortaya koyduğu performansa göre bu fiyat çok iyi. Üstelik birçok robota göre oldukça ince bir yapıya sahip, mobilyaların altına çok kolay grip çıkıyor. Kameralılar karanlıkta çalışmaz gibi bir algı var, ancak bu robot çalışıyor, hem de heryeri gayet iyi görüyormuş gibi davranıyor (bizzat test ettim). Nasıl yapıyor bilmiyorum (sadece biraz yavaşlatıyor kendini ama yine duvarlara ve sabit eşyalara - yerini bildiklerine - çarpmıyor).

Kameralılar ile evinizi gözetlerler gibi bir algı da var ama bu model o kadar akıllı değil, telefona veya internete bağlanmıyor, nasıl evi gözetlesinler.

• quote:

Orijinalden alıntı: deepkurt

Ben Aliexpress kuruluş yıldönümü kampanyasından almıştım, kuponlar ile birlikte yaklaşık 235 USD'ye gelmişti. Kampanya takip etmekte fayda var.

iLife A8 için çok iyi, çok süper vs. gibi birşey söylemek zor ancak ortaya koyduğu performansa göre bu fiyat çok iyi. Üstelik birçok robota göre oldukça ince bir yapıya sahip, mobilyaların altına çok kolay grip çıkıyor. Kameralılar karanlıkta çalışmaz gibi bir algı var, ancak bu robot çalışıyor, hem de heryeri gayet iyi görüyormuş gibi davranıyor (bizzat test ettim). Nasıl yapıyor bilmiyorum (sadece biraz yavaşlatıyor kendini ama yine duvarlara ve sabit eşyalara - yerini bildiklerine - çarpmıyor).

Kameralılar ile evinizi gözetlerler gibi bir algı da var ama bu model o kadar akıllı değil, telefona veya internete bağlanmıyor, nasıl evi gözetlesinler.

Alıntıları Göster
    Bilgiler için teşekkürler. Benim evimde eşya sayısı çok az , yerlerde de tek bir halı kilim vesaire yok :) bu yüzden benim evde gayet iyi iş yapar diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Herkese merhaba

Fiyat max. 1500 Tl yi geçmeyecek şekilde 2 adet robot süpürge almayı düşünüyorum.

Eufy Robovac 11
    Severin RB7025
    Fakir Robert Robot Süpürge
    Ilife A4s

modellerinden hangisini tavsiye edersiniz?
    Bunların haricinde, bu fiyat aralığında başka markada olabilir.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Şimdiden teşekkürler
  • Merhaba,

bir süredir robot süpürge bakıyorum.

dublex evde oturuyorum dolayısıyla alt kat üst kat ayrımı olunca bu cihazlar nasıl tepki veriyor merak ediyorum?

bir gün alt kat bir gün üst katta dursa bu robot süpürge evin haritasını çıkarttığı için dengesi şaşar mı acaba? bilgisi olan var mıdır?
  • ARRDM kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bu yazdıklarınız arasında en iyisi iLife 4S modelidir. Severin veya Eufy tam anlamıyla çöp cihazlar, Fakir Robert ise eski teknoloji.
    İkinciel iRobot veya Neato da bulabilirsiniz, daha uzun ömürlü ve kesin iş gören cihazlardır.
    Bu kurlar ile artık bu fiyat aralığında doğru dürüst iş gören makina hayal gibi..
  • Onurg9 O kullanıcısına yanıt
    Eğer harita çıkartan model bakıyorsanız, her kat değiştirdiğinizde discovery mod ihtiyacı olacak ve işini bitirmesi yavaşlayacaktır. Toplam metrekareniz nedir bilemiyoruz ama bir haritalı cihaza 6000 TL civarında para verinceye kadar iki adet küçük kapasiteli robot alsanız daha ucuza getirmiş olursunuz diye önereceğiz.
    kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Eğer harita çıkartan model bakıyorsanız, her kat değiştirdiğinizde discovery mod ihtiyacı olacak ve işini bitirmesi yavaşlayacaktır. Toplam metrekareniz nedir bilemiyoruz ama bir haritalı cihaza 6000 TL civarında para verinceye kadar iki adet küçük kapasiteli robot alsanız daha ucuza getirmiş olursunuz diye önereceğiz.
    kolay gelsin.
    tekrardan merhaba,

küçük kapasiteli robot tavsiye edebilir misiniz?
    Merhabalar,

Roomba 900 serisi modeller, her süpürmede evin haritasını baştan çıkartmaktadır. Bu sebeple alt kat ve üst katı her seferinde ayrı ayrı süpürmesi navigasyon açısından herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir.

Sevgiler,
    Merhaba,
    iLife A4s veya A6 güzel cihazlardır, programlama önemli değil diyorsanız iRobot Roomba 605 de olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Merhaba,

Bu yazdıklarınız arasında en iyisi iLife 4S modelidir. Severin veya Eufy tam anlamıyla çöp cihazlar, Fakir Robert ise eski teknoloji.
    İkinciel iRobot veya Neato da bulabilirsiniz, daha uzun ömürlü ve kesin iş gören cihazlardır.
    Bu kurlar ile artık bu fiyat aralığında doğru dürüst iş gören makina hayal gibi..
    Öncelikle cevap için teşekkür ederim.

iRobot serilerinde en uygun gözüken iRobot Roomba 605 serisi.
    Fakat sanırım en işe yaramaz serisi...

Bu bağlamda iRobot Roomba 605 mi ? iLife 4S mi diye fikrinizi almak isterim.

Yada Fiyat/ performansa göre siz hangi cihazı önerirsiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARRDM -- 2 Haziran 2018; 15:12:28 >
  • ARRDM kullanıcısına yanıt
    600 serilerine İşe yaramaz demek büyük haksızlık olur, on senelik denenmiş bir fırça modülü teknolojisi var üzerinde ve şimdiye kadar aynı modülün kullanıldığı cihazlardan milyonlarca sattı iRobot.
    Dayanıklılık ve güvenilirlik olarak her şekilde bir iLife ürününden daha üstündür, servisi de çok kolaydır.
    iLife ise yeni nesil üreticilerin en iyilerindendir, modern altyapılı robotlar üretiyor.
    Doğru, iRobot 605 temizlik işi dışında herhangi başka bir özelliği olmayan modeldir.
    Fiyat/performans öğeleri birbirine çok yakın bizce.
  • ilife a8 modelini şu anda en ucuz nereden alabiliriz bilgisi olan var mı acaba?
  • Irobot roomba 616, robovac eufy 11 bunlardan hangisini önerirsiniz? Masa altlarına girip temizlik yapmadığı söyleniyor ayaklara çarpması nedeniyle. Yada yurtdışından mı almak gerek. Ilife a4s, fakir robertoda şimdi gözüme çarptı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akg58 -- 10 Haziran 2018; 12:43:38 >
  • akg58 A kullanıcısına yanıt
    Roomba tabii ki.. Eufy daha henüz start-up ve geliştirilmesi gereken çok tarafı var. Sadece fiyata aldanmayın lütfen. iRobot ülkemizde çok pahallı olsa da gerek uzun ömrü, gerekse de dayanıklılığı ile diğer küçük üreticilerden üstündür. Tek dezavantajı, yedek parçaları çok pahallıya satılıyor servisinde.
    iLife A4s de güzel bir cihazdır, düşünebilirsiniz. Servisi ve garantisi olmadığını unutmayınız.
    Saygılarımızla,
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Hocam hepsiburada da satışta bu eufy ayrıca servisi olduğu belirtilmiş, yedek parça kısmını çin den halledebilirim em azından filtre fırça gibi şeyler. Diğer modellerin üstünlüğü konusunda bişey farkedemedim, yurtdışı ve yurtiçi yorumlarda çok olumsuz bir durumada rastlamadım. Sonuçta diğer bahsettiğim modellerde de haritalama olayı yok. Ne dersiniz, giriş modeli olarak bunu alıp memnun kalırsam ilerde daha yüksek bi model almak mantıklı mı, bunuda odanın birine koyarım. Banka puanı çek derken 1100 e geliyor alet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akg58 -- 10 Haziran 2018; 21:15:3 >
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.