Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tahir81 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
56.069
Cevap
1.322
Favori
2.233.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Merhaba
    Sıralama yapayım şu şekilde:
    - S6: en iyi navigasyon şimdilik
    - 930: en başarılı temizleme performansı, orta seviye app ve kullanıcı kontrolü
    - D7: geniş fırça, en çabuk temizleme, yüksek arıza oranı
    - A9s: en fazla inovasyon, en makul fiyat

Tercihlerim de bu sıradadır efendim.

(4 ay sonra bu sıralama tamamen değişebilir, yeni markalar ortalığı kasıp kavurabilir, bilginiz olsun.)

Saygılarımla
    Bu postunuzu şimdi gördüm

ilife a9s de şuanda rusyadan 1600 liraya alabiliyorum, sizce xiaomi s5 mi (1800 lira) yoksa ilife a9s mi?(1600 lira)

Bu arada xiaomi s6 rusya pazarında t6 diye geçiyormuş ve fiyatı yüksek
  • AutoTestPilot kullanıcısına yanıt
    S552 aynı model, siyah ve Rusça menü ile geliyordur. Menü seçmelidir, değişir.

S6, T6 veya S60 olarak çıkacaktır.

Fiyatlar çok güzel, kaçırmayın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 31 Temmuz 2019; 17:4:49 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AutoTestPilot kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Bence iLife A9s daha iyi bir model, özellikleri çok daha iyi. Ama Xiaomi T6/S6 ile karşılaştır derseniz, orası biraz karışık.
    Genel anlamı ile iLife teknolojide bu sene daha ileri ve hızlı gidiyor.
    Saygılarımla

• Migros elde kala iRobat’ları yarında itibaren 599 TL’ye satışa sunuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Bende aldım S552 rusya dan. Arkadaş getirecek , bekliyorum sabırsızlıkla

• quote:

Merhaba
    Bence iLife A9s daha iyi bir model, özellikleri çok daha iyi. Ama Xiaomi T6/S6 ile karşılaştır derseniz, orası biraz karışık.
    Genel anlamı ile iLife teknolojide bu sene daha ileri ve hızlı gidiyor.
    Saygılarımla
    Teşekkürler ben ozaman ilife a9s alayım hem en azından markasını telaffuz edebiliyorum :) artı fiyatı daha uygun ve sizin söylediğinize göre daha gelişmiş.

Dediğim gibi isteyen biri olursa bir cihaz daha getirebilirim

Merhaba,
    İlife A9a için emiş gücü 1000pa olarak belirtilmiş.
    S5 e göre çok az değil mi ? S5(2000pa)

Evi haftalık okarak miele s8310 ile süpürüyorum. Çekiş gücü 31kpa. Bu güce rağmen bazen halılarda ki kılları çekemiyor. Tabi süpürge ucunda robot süpürgeler gibi döner bir fırça yok. Onunda etkisi vardır. Ama 1000pa bana çok düşük geldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az daha xiaomi gidiyordu. Kayınvalide bu tartı nasıl çalışıyor diye diğer odadan seslenince düşündüm odada tartı yok hemen fırladım ayağını nerdeyse üstüne atmıştı. Gerçekten de tartıya çok benziyor sonradan dikkat ettim. Aman bilmeyenlere dikkat dostlar. 😀

• Mechatronik M kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Cyclone motor gücü kendi teknik bültenlerinde maximum 1800Pa olarak verilmiş, farklı kaynaklarda başka değerler yanıltıcı olabilir.
    Her şekilde, bir robotun esas temizlik gücü fırça yapısı, toplama haznesi hava akış tasarımı, hazne tasarımı, filtre kayıpları gibi çok farklı parametrelere dayanmaktadır.
    Bu arada Miele S8310 için özellikle İngiliz test siteleri hiç de iyi olmayan yorumlar yapmış, çok harcadığı ama hiç de iyi süpürmediği konusunda. Toplama ağzının darlığı yüzünden çok güç kaybı olduğundan söz etmişler. 2017 yılından itibaren Avrupa ve Türkiye’de 900W üstü elektrikli süpürge üretimi yasaklandı, zaten artık o elektrik faturası canavarları tarihe gömüldü.
    Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 1 Ağustos 2019; 7:59:35 >
  • İyi günler dilerim.
    Geçmişte iRobot ithal edip satarken bu şirin sorunla çok karşılaşmıştım, çok da tekerlek hasar oluştuğunu hatırlıyorum. Hatta bir seferinde bir Bimeks mağazasında teşhirdeki cihazımız bu şekilde pert olmuştu.
    Aklınızda bulunsun, genel kabul gören maximum ağırlık 8kg şeklindedir.
    Saygılarımla

Öncelikle yardımseverliğiniz için teşekkürler.

S8310da halılar için özel fırçalı başlığı var ama almadım. Standart başlık halılar için yeterli değil.

İlife A9s için inceleme videolarını izledim.
    Düz zemin ve halı için 2 ayrı süpürge fırçası koymuşlar.
    Diğer robotlarda ( s50, D7) tek fırçada hem düz zemin hem de halı için uygun başlık kullanmışlar.

Bence önemli bir eksiklik.

S50 fırça

A9s zemin için olan fırça

A9s halı için fırça

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechatronik -- 1 Ağustos 2019; 9:3:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Mechatronik M kullanıcısına yanıt
    Kombo fırçaların başarısı biraz göreceli.
    Plastik kısımların çapı kıl fırça çapından fazla olduğu için sert zemine denk geldiğinde ciddi bir uğuldama olmaktadır. Aynı zamanda kombo fırçaların halı püsküllerini kopartma gibi bir alışkanlıkları var.
    Pratiklik açısından bakıldığında tabii büyük kolaylık.
    Ben her zeminde kıl fırça kullanımını öneriyorum.
    Saygılarımla

• Almanya amazonda şuan ilife a8 Türkiye fiyatına göre iyi bir fiyata satılıyor. Ama Türkiye'ye gönderimi yok şans işte :)https://www.amazon.de/ILIFE-Saugroboter-automatischer-Staubsauger-Laminatboden/dp/B07D8WNNFX/ref=pd_rhf_gw_p_img_6?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=XDVAVDJYP60E6A862K9A
    merhabalar oncelikle..kombo robotlarin calisma sekli hakkinda bilginizi ve kullanim amacima uygun model onerinizi almak isterim:
    kombo olan modeller de misal veriyorum once sadece supurme yaptirip sonrasinda halilari kaldirip da sadece moplama islemi yaptirma gibi bir opsiyon mu oluyor? yoksa supurme silme ayni anda calisma sistemine mi sahip.
    benim kullanma amacim sarji uzun sure kullanimi olsun. ozellikle kenarlara erisebilsin.. cekim gucu iyi olsun.evi kendisi haritalasin ama uzaktan takip etmesem de olur.o kadar cok kafam karistiki:) kisaca ben evde bebegimle ilgilenirken o evi supursun sonra da ben halilari kaldirayim o silsin istiyorum. kenarlari cok birakmayan model olursa daha iyi. takip etmeme gerek yok ama gunluk programlayabilmem ve isgoren bir sey olursa alerjik cocugum icin hergun supurulsun istiyorum ben evde olmasam da

• Merhaba, foruma hoşgeldiniz.
    Kombo tabir edilen robotların hemen tamamında süpürme ve silme işlemi ayrı zamanlarda yapılmaktadır. Sizin de tarif ettiğiniz gibi önce süpürme, sonra da silme işlemini yaptırabilirsiniz.

Evin haritasını çıkartabilen robotların tamamı internet erişimlidir, uzaktan kontrolü kullanıp kullanmamak size kalmış ancak bir çok özelliğinin sadece app ile kullanılabildiğini belirtmem lazım.

Şarj süresi artık iyi robotların hemen hepsinde 2 saat civarındadır, 120-150m2 net temizlik alanı için yeterlidir. Ancak süpürme ve silme işlemlerinin ikisini de tek şarjda bitirmek henüz çok olası olmayabilir evin büyüklüğüne göre.
    Bazı ürünlerde halıları kaldırmanıza gerek yok, harita üzerinde işaretleyebilirsiniz.

Xiaomi S50/55, yurtdışından getirtme imkanınız var ise Xiaomi T6, iLife A9s, Ecovacs Osmo 930 veya daha da iyisi Osmo 960, ekim ayından sonra da Narwal bu konudaki en başarılı robotlar sayılabilir.

Saygılarımla

• Ali Bey tekrardan merhaba,bu sorduğum soru kaç oldu bilmiyorum ama kusura bakmayın sizi de yoruyorum :). Bu süpürge işi ne kadar zorlu oldu benim için anlatamam. Hala düşünüyorum. Bu arada düşünürken roomba 605 ve 606'nın fiyatları 1800-2000 civarı olmuş, ilife için Tr'deki tedarikçinin elinde a8'de kalmamış. Şuan bir tek a7 ellerinde var gözüküyor. A7 alsam mı diye düşünmüyor değilim açıkçası ama a8 de navigasyon vardı almadık kaçırdık fırsatı. Kısmet değilmiş diyelim. Şimdi size sormak istediğim şu a7 sizin görüşünüzle nasıl bir cihazdır. Tavsiye eder misiniz?
  • crukosu C kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Açıkçası ben 605 ve 606ya o kadar para verilmesine karşıyım. O rakamın biraz daha üstüne Xiaomi ilk seri robot var piyasada ve çok çok daha üstün bir cihaz.
    Bütçem uygun değil diyorsanız A7 de işinizi rahatlıkla görür.

Mutlaka iRobot almak istiyorum diyorsanız ve aceleniz yoksa bekleyin, R6XX fiyatları düşmek zorunda, artık sonuna geldiler ömürlerinin.
    Saygılarımla

• quote:

Merhaba
    Açıkçası ben 605 ve 606ya o kadar para verilmesine karşıyım. O rakamın biraz daha üstüne Xiaomi ilk seri robot var piyasada ve çok çok daha üstün bir cihaz.
    Bütçem uygun değil diyorsanız A7 de işinizi rahatlıkla görür.

Mutlaka iRobot almak istiyorum diyorsanız ve aceleniz yoksa bekleyin, R6XX fiyatları düşmek zorunda, artık sonuna geldiler ömürlerinin.
    Saygılarımla
    Anladım Ali bey, tekrardan teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun.
    Cok tesekkur ederim vakit ayirdiginiz icin
    bazi yorumlarda kenarlari fircasi alamiyor diye bahsedilen modeller olmus ama sanirsam son donem uretilenlerde oyle bir sıkıntı yok.

• Rica ederim. Şunu bilmenizde fayda var: bir robotun duvar kenarlarını tam olarak temizleyebilmesi için duvara paralel çalışabilmesi lazım. Yani robotun gideceği yolda engel olmaması ve duvara paralel çalışabilmesi lazım. Ev ortamında her kenarda bunu sağlayabiliyorsanız düzgün kenar temizliği yapacaktır.

• 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.