Şimdi Ara

Hz.Nuh oğluyla cep telefonuyla görüşmüş! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
0
Favori
8.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Video silinmiş.Üşenmedim youtube dan buldum.Ekrana dumur oldum bakıyorum.Şimdi bu kişi cidden dr değilmi? Ülkemizde zaten üniversite olmadığını biliyoruz ama böyle kişilerin bile dr ünvanı aldığını gördükçe vahh vahh diyorum.Dinle bozmuş kendini.Beyni erimiş gitmiş.Kendince mantıklı birşeyler bulmaya çalışırken nasıl error verdiğini gördünüz.Çok merak ediyorum zamanında nuh tufanı gibi bu mitolojik saçmalıkları uyduran şahışlar bunları görse nasıl gülerdi kimbilir : ))
  • Lan lastikçi yine burda mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sred

quote:

Orijinalden alıntı: AnotherPlanet

Ayın ikiye yarıldığına inanan adam bunu nasıl saçma buluyor, gerçekten çok saçma

Bu tiplerden memlekette kum gibi. En meşhur örneği Caner Taslaman.

Uçan ata inanan, ayın ikiye bölündüğünü savunan adamlar bilim yapıyor bu ülkede.

Gerçi onlar da haklı. "Öyle bir şey yok!" dese kim programına çağırır? Hepsi aç kalır. Uçan at, nuh, isa, musa, mucize anlatınca devlet televizyonu başta olmak üzere tüm iktidar yalakası medya kanalları programına çağırıp program başı binlerce lira para veriyor.

Bilimin bile içine tüküren bir milletiz.

Mucizeleri inkar ettiğin zaman peygamberileride inkar etmiş oluyorsun,
    Büyük Mucizeleler müminler için değil, inanmayan inkarcılar için özel gösterildi, inanmalarını sağlamk içindi, amacına ulaştı, çoğu gördükden sonra inandı.
    Ayın yarılması: ay bazen dünayaya daha fazla yaklaşır, iki gün öncede üsküdarda ay en büyük haliyle gözlemlenip resmi çekildi, yıllardır görünenden daha büyüktü, buna benzer ay yaklaştı belki daha fazla yaklaştı, Peygamberimiz Hz Muhammed, bu ayı ikiye bölersem inanacakmısınız dedi, iman etmemiş büyük bir gurup evet dediler, ay yaklaştı, Rasul işaret parmağını kaldırdı Bismillah dedi ileri kesme hareketi yaptı, ayın bir yasızı sağa diğer yarısı sola ayrıldı, ara çok açıldı, bunu görenlerin çoğu Alahdan başka ilah yok, Muhammed Allahın elçisi dediler, Ebu cehil gene inanmadı, büyücümüdür nedir diyerek ordan kaçtı.

Hz Muhammedin Mucizeleri kitabında detaylı yüzlerce mücize anlatılmaktadır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• E tabi o zamanlar normalmiş böyle şeyler
  • Diğer öğretim görevlileri harika da bir bu mu manyak zannediyorsunuz? (Bazılarını tenzih ederek yazıyorum)

-Millet popüler olma derdinde yemin ederim. Bir deprem oluyor ardından 2 haftaya kalmaz İstanbul yıkılacak diyenler mi dersin (19 yıldır İstanbul da yıkıcı deprem olmadı)

-Bir kar yağıyor arkasından donacaz, buz pateni yapacaz diyenler mi dersin.
    -Yazın hava 35derece oluyor, susuzluktan geberecez diyenler mi dersin.
    -Antalya da bir hortum görüyorlar, hepimiz dönüp uçacaz diyenler mi dersin.
    -2 bomba patlasa, bunlar hep amariganın işidir diyenler mi dersin.

Hey anam hey, ula oğlum halaa anlayamadınızsa diyim size. Biz toplum olarak mağaradan çıkamadık halaa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gatetrans -- 6 Ocak 2018; 17:21:33 >
  • bilim adamı diye şarlatan çıkartıp onun üzerinden bilimi karalamaya çalışmak kadar talihsiz ve seviyesiz bir yayın yapan ve bunu senin benim paralarımla yapan devletin kanalı.. yazıklar olsun rezillik diz boyu.
  • Siyasi tavrını İslam düşmanlığı olarak yansıtan, dinsizliği modernlik sanan veya dini sorumluluklarından kurtulmak için 5 kuruşluk aklıyla 5 liralık hesaplar yapmaya kalkan zihniyet yüzünden şu foruma giresim gelmiyor artık..

Her benzer konuda aynı isimler.. bi bitin la

• 0z0z 0 kullanıcısına yanıt
    Ne Vodafone ne Avea ne Turkcell
    En iyisi Nuhcell...

• Bu devirde böyle seylere inanmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: alonso35

Siyasi tavrını İslam düşmanlığı olarak yansıtan, dinsizliği modernlik sanan veya dini sorumluluklarından kurtulmak için 5 kuruşluk aklıyla 5 liralık hesaplar yapmaya kalkan zihniyet yüzünden şu foruma giresim gelmiyor artık..

Her benzer konuda aynı isimler.. bi bitin la

dedi ve ejderya hikayelerini okumaya devam etti...
  • Geçen bu haberi Zaytung'ta gördüğümde vallahi billahi trol sanmıştım
  • quote:

“Yâ Rasülallah! Vallahi bana öyle geliyor ki, Rabb'in (kadınların değil) ancak senin arzunu/rızanı, hoşnutluğunu tahakkuk ettirmek için böyle çabuk davranıyor.” dediğini belirtmiştir.(Buharî, Nikah, 29; Müslim, Reda’ 49).

Karısı ayşenin bu sözleri neden söylediğini bir araştırın bakalım.

• Peygamberimiz Hz Muhammede okadar bayan hizmet ettiyse oda Mucizedir, cariyeler hizmetçi sadece, kime bu kadar hizmet edilmiş ?

bir bayan bulup anlaşamıyosun burda sen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: k2fg9

quote:

“Yâ Rasülallah! Vallahi bana öyle geliyor ki, Rabb'in (kadınların değil) ancak senin arzunu/rızanı, hoşnutluğunu tahakkuk ettirmek için böyle çabuk davranıyor.” dediğini belirtmiştir.(Buharî, Nikah, 29; Müslim, Reda’ 49).

Karısı ayşenin bu sözleri neden söylediğini bir araştırın bakalım.

Buhari den baska bir sey gosterdiginiz yok ki.

• Bazi insanlarda içilen su midede alkole dönüşüyormuş.

• yalnız kendisinin telefon numarasını bilen var mı?

Arayıp bir selam söyleyeyim.
  • Yıllar evvel bir Cevizkabuğu programında Azeri yada kazak profesör de Hz. Adem için benzer iddialarda bulunmuştu. Tanrıların arabaları ve marduk gezegeni açıklayan bir prof da yine benzer iddiaları vardı.

Tanrılar yada uzaylılar dediklerimiz marduk gezeninde yaşayan ırk ile ilkel insan ırkının çocukları olduğumuz her sanırım 500 yıldı tam hatırlamıyorum Marduk bize yaklaşıyor ve oradaki atalarımız bize yardım için geliyorlar teknolojide atılımlarımız açıklanamayan medeniyet ve çizimler hep onların sayesinde.

BSG dizisi finaline benziyor anlatılanlar. Mu, Atlantis, Antik Mısır, İnkalalar, Sümerler, Peru'daki çizimler gibi. Bilimin açıklayamadığı bir çok gizem var. Savaşlar, kıtlıklar, buzul çağı vs gibi olaylar ile unutuldu herşey. İskenderiye kütüphanesinden kalan 3 eser ile insanlık atomu parçaladı kalan onca eser ile neleri yapardık.Roma eserlerinden bile geriye bir şey kalmadı. 150 - 200 yıllık birikim ile uzaya çıktık düşünün bir kere ya on bin yıllık birikim ile neleri başarabilirdik.

Kur'anda insanı pıhtıdan yarattık diye tercüme edildi bugün Sperm ve Yumurta olduğunu biliyoruz. Nuh'un gemisi de neden bir uzay gemisi olmadığını düşünüyoruz nesi garip geliyor. İnsanlara o çağda bir uzay gemisini nasıl açıklarsın ki? Hz. Süleyman'ında bir uçan aracı vardı.

Ben sana anlatırım ama sen ancak algılarının açıklığı kadar anlarsın. Tıpkı Üniversite doktora derslerinin ilkokul 1. sınıf çocuklarının anladığı kadar anlarsın. Aynısı Kur'an ve dini hikayelerde de geçerli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu seviye saçmalayan insanlar çok nadir oluyor. Keşke yüzyüze olabilsek. Ben böyle durumlarda kahkaha atıyorum. Karşımdaki konuştukça daha da katılıyorum.

Örnek kahkaha

• quote:

Orijinalden alıntı: TheAlucard

Sen

milyonlarca canlının çiftler halinde bir gemiye bildirildiğine

Genetik olarak imkansız olmasına rağmen tüm canlıların bu çiftlerden geldiğine

Tüm bu canlıların yırtıcı- av çeşitliliğinde kardeş kardeş yaşadıklarına

Tüm bu canlıların değişen çevre koşullarında muazzam uyum sağlayıp hayatta kalmasına

Penguenlerin kutuplardan tın tın ortadoğuya sırf bir gemiye binmek için yürüdüklerine

Tanrının inanmayanları kalp krizi geçirtmek gibi basit bir çözüm üretmeyip, bu gemidekiler dışında bebek, yaşlı, demeden herkesi öldürdüğüne

...

İnanıyorsun da nuh'un telefonla konuştuğuna mı inanmıyorsun?

Küçücük bir spermden kocaman ve bir sürü uzuv haline gelip kıllarının çıkması- o da her yerde değil mesela yanaklar avuç içi- sence mucize değil mi yoksa sen direk maymundan mı geldin yoksa hop diye var mı oldun? :D gözünün önündeki buna inanıyorsun da yukarıdakilere mi inanmıyorsun... O çok güvendiğiniz her şeyi açıklar dediğiniz bilim -ki bilime önem veririz mesele o değil- Evrenin varoluşunu açıklayamıyor nedense tıkanıp kalıyor

• Quadh kullanıcısına yanıt
    hocam çok güzel açıklamışsın da bunların kalpleri kör.
    anca dünya dünya dünya düşünüyorlar
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.