Şimdi Ara

Hz.Muhammed'in Babasının İsmi Abdullah İse

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1)Hz.Muhammed'in Babasının İsmi Abdullah İse Allah ismi daha önceden de vardı.

Çünkü Abd+Allah = Allah'ın kölesi demek.

2)Keşke kamera daha erken icat edilseydi de; Hz.Musa'nın denizden geçişini, Tur dağında Tanrıyı görmesini, Hz.Muhammed'in ayı ikiye yarmasını görebilseydik. Sizin fikirleriniz neler?

3)Hz.Musa'nın asıl isminin Osarsif olduğu Mouse-Musa'nın ise denizi ikiye yaran anlamında kullanıldığı söyleniyor ne kadar doğru?
    Ayrıca Arapça ise Musa ismi, Asası olan anlamına da gelebilir meful veznine göre asa-Musa gibi.

• KARDEŞ MÜSLÜMANLAR ALLAH MUHAMMEDDEN ÖNCE YOK MUYDU DİYO SAÇMALAMIŞSIN ALLAH HEP VARDI O EZELİDİR KARDEŞ CEVABINI ALDIN UZA
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutatio

KARDEŞ MÜSLÜMANLAR ALLAH MUHAMMEDDEN ÖNCE YOK MUYDU DİYO SAÇMALAMIŞSIN ALLAH HEP VARDI O EZELİDİR KARDEŞ CEVABINI ALDIN UZA

ÜSLUBA BAK USLUBA

Burası benim konum hadi güle güle kalbini kırmiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-55913A58C -- 4 Mayıs 2017; 18:33:55 >
  • "Ben karıncayı bile incitmem" derkenki o "bile" sözcüğü, karıncayı incitir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Güneyli Kitapkolik

quote:

KARDEŞ MÜSLÜMANLAR ALLAH MUHAMMEDDEN ÖNCE YOK MUYDU DİYO SAÇMALAMIŞSIN ALLAH HEP VARDI O EZELİDİR KARDEŞ CEVABINI ALDIN UZA

ÜSLUBA BAK USLUBA

ALLAH-Ü TEALA BUYURUYOR Kİ BEN HEP VARDIM HZ.MUHAMMED(SAV)DAN ÖNCE DE VARDIM BUYURUYOR SEN KARDEŞ GELMİŞSİN ALLAH MUHAMMEDDEN ÖNCE YOKTU FALAN KARDEŞ O ZAMAN MUHAMMEDİ KİM YARATTI BOŞ BOŞ KONUŞMA HADİ CEĞABINI ALDIN İKİLE

• quote:

Orijinalden alıntı: ricoeu

"Ben karıncayı bile incitmem" derkenki o "bile" sözcüğü, karıncayı incitir.

Anlamadım.
  • quote:

quote:

quote:

ÜSLUBA BAK USLUBA

ALLAH-Ü TEALA BUYURUYOR Kİ BEN HEP VARDIM HZ.MUHAMMED(SAV)DAN ÖNCE DE VARDIM BUYURUYOR SEN KARDEŞ GELMİŞSİN ALLAH MUHAMMEDDEN ÖNCE YOKTU FALAN KARDEŞ O ZAMAN MUHAMMEDİ KİM YARATTI BOŞ BOŞ KONUŞMA HADİ CEĞABINI ALDIN İKİLE

Bari İkile, Uza deme Mutasyon kardeş.Kalp kırıyorsun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

ÜSLUBA BAK USLUBA

Bari İkile, Uza deme Mutasyon kardeş.Kalp kırıyorsun.

Hâlbuki güzel gidiyordum

• Bu konuyu Araplar hiç tartışma konusu yapmaz. Bir arapla bu konuyu tartisamazsiniz hemen tozolur o ortamdan. Bir çok kez başıma geldi. Neyse ayrıntıya geçelim.

Kâbede 360 tane put vardı. Bunlardan 3ü en önemlileriydi ve tanrıçaları temsil ediyorlardı. Al Lat, Uzza, Al Menat isimli bu tanrıçalar tanrının kızları idiler ve bu tanrının ismi Allah idi.

Muhammedin dedesinin ismi Haşim Bin Abdumenah (Menah'ın kulu),

Muhammedin babasının ismi Abdullah (Allah'ın kulu) dır.

Menah=Menat

Olay gayet açık ve net.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allaha update gelmiştir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • acaba üslubu bozuk kişiye güle güle dedikten sonra neden gülmekten yarılan bi gülücük koydunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: montevo

acaba üslubu bozuk kişiye güle güle dedikten sonra neden gülmekten yarılan bi gülücük koydunuz?

O anki duygumu en iyi yansıtan emoji olduğu için.
  • king solomonun babasının ismide david idi ... bu isimlerde müslümandı ..

noah ta müslümandı

http://www.kuranmeali.org/10/yunus_suresi/71.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

وَأُمِرْتُ أَنْ أَكُونَ مِنَ الْمُسْلِمِينَ

kendi si bizzat bunu söylüyor .. minel müslimin

ben müslümanlardanım diyor
  • tevrat incil furkan gibi 3 ayrı kitaptan bahsedelim.

incilin belki ancak tevratın ALLAHU tealanın ismi üzerine vurgu yapmadığını düşünüyorum. aynı şekilde furkanda da ALLAHU tealanın ismine bi vurgu yok.

teıorik olarak ALLAHU tealayı ismeden kavmin yahudi toplumu olduğu düşünülmekte. ancak bunların bunu incile neazaran yaptıkları anlaşılıyor.

yani yahudiler incili temel alarak ALLAHU tealanın ismini insanlara vermiş gibi gözükmektedirler. bana göre incilde ALLAHU tealanın ismi bulunmalı idi.

atesitforumdan alıntı
    Isanin dilinde yazilan pesittada aloho veya alaha geçiyor. Bu da Allah teriminin aramicesi.

yukarıdaki alıntıyı delil olarak kabul edersek gerçekten de ALLAHU tealanın ismi bi şekilde bilinen bi isim olarak isevilerde de mevcuta benziyor.

bu açıdan islam öncesi arap yarımadasında yahudi putperest ve kısmen de isevi var kabul edelim, bu toplumda isim kültüründe önemli olan şey bakımından abdullah isminin iseviliğe yakın bi anlayışın ürünü olduğu söylenebilir.

zaten rasulullah aleyhisselam ile hz. isa aleyhisselatu vesselam arasında bi takım benzerlikler ve hadis bazlı murafalar var. bu açıdan islamın yakın diyni gibi görülen diyn isevilik gibi olmuşa benziyor.

benim kişisel düşünceme göre gerek yahudilik gerek isevilik gerekse putperest kavimlerde önceden gelen rasullerin aleyhisselam yahudi kültüne tabi rasuller olduğu yönünde bi inanç var. bu açıdan isevi de olsa aslında köken olarak yahudi kökenli( o döenmeki arap halkaları arasındaki kitabi dinler manasında yahudi) bi anlayış mevcuttur da denebilir.

• bazı yazdıkların uydurma .. bilmiyorsun demekki .. önce bir oku kuranı hani güneyli bir kitapkoliksin ya .. sonra fikir üret

tur dagında musa Allah tealayı mı görmüş .. hayır görmemiş uydurmuşun

veya musa as mı denizi 2 ye bölmüş ? bir insan bunu yapabilir mi Allah emretmiş deniz bölünmüş yarılmış yol açılmış

denizin rabbi de Allah degil mi ? emrettiğinde pek tabikide yol vermiş musa as ve birlikte olan lara ..

ne kadan sacma sapalak okumalarınız var .. yani

bu şekilde yazmayayım diyorum olmuyor

ayın 2 ye bölünmesi yarım ay evresi al eline bir kamera çek bu evreyi zor degil

• allah adı tanrı gibi yaratıcı gibi
    hatta bir zamanlar araştırdığıma göre o dönemde putlardan birinin veya bir kaçının adıymış
    yani allah ismi müslümanlıktan sonra ortaya çıkmamış
  • İncilde şimdi Allah'ın ismi yok mu? Varsa tam olarak ne diye geçiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadence1

bazı yazdıkların uydurma .. bilmiyorsun demekki .. önce bir oku kuranı hani güneyli bir kitapkoliksin ya .. sonra fikir üret

tur dagında musa Allah tealayı mı görmüş .. hayır görmemiş uydurmuşun

veya musa as mı denizi 2 ye bölmüş ? bir insan bunu yapabilir mi Allah emretmiş deniz bölünmüş yarılmış yol açılmış

denizin rabbi de Allah degil mi ? emrettiğinde pek tabikide yol vermiş musa as ve birlikte olan lara ..

ne kadan sacma sapalak okumalarınız var .. yani

bu şekilde yazmayayım diyorum olmuyor

ayın 2 ye bölünmesi yarım ay evresi al eline bir kamera çek bu evreyi zor degil

Musa neden bayıldı o zaman?

• göremediği için bayıldı !!! dağa bakarken bayıldı ..

ay ile ilgili yarım ay evresi deyince millet bir şaşırıyor okudugunda !!!

hadi yaff !! ben böyle bilmiyordum . zannediyordum ki muhammed as ayı bir parmağı ile 2 ye böldü yarısı bir tarafa yarısı diger taraf gitti karpuz gibi

fruit oyunu var ya android .. kesiyorsun meyveleri

halbiki ayın evrelerinden biri yarım ay ve bu bir mucize veya ayet görüyorsunuz sizde ... bu sebeple gözlem yapın diyoruz
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.