Şimdi Ara

Hz Muhammed’e hayranım. Allah en doğru insanı seçmiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
6.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hz Muhammed’e hayranım. Bu nasıl bir ikna kabiliyetidir. Kendini düşün, çıkacaksın milletin karşısına, bir tanrı var, günde 5 vakit namaz kılacaksın, yılda 1 ay oruç tutacaksın diyeceksin. Kim yapar ki bunları. Hz Muhammed gerçekten büyük bir insan. Allah en doğru insanı seçmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sen beni guldurdun zeusta senl guldursun emi

• Evet nasıl bir ikna kabiliyetidir eleştireni anında öldürtüyorsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Insanlar nasil yapar nasil takip eder diye sormusun, cevabini ben vereyim.

1. Namaz kilmayanlar, Islami terk edenler öldürülür deyip, korku ile insanlari bu dine baglayacaksin.
    2. Insanlara Müslüman oluyorlar diye maddi faydalar saglayacaksin, örnegin Müslümanlar vergi ödemezken gayrimüslümanlar cizreyi ödeyecek.

Mafya tarzi bir sistem kurman gerekiyor yani.

Bu ara, Islama göre Muhammed secilmedi , tüm kainat onun icin yaratildi.
  • 3 kişi vurmuş..
    allahın hakkıda 3 tü zaten..

bende vurup hem allahın hudutunu aşmiyim hemde sen ölme..
  • türk filmi gibi yaw

• Bunun yanıtı o dönemdeki Arabistan'da yaşanılan toplumsal durumların içinde yattığını düşünüyorum. O dönemlerde bölgenin siyasi ve kültürel durumu bu dinsel yaklaşıma ve öğretiye zaten aç idi.

O dönemde insanlar kökenlerinden uzaklaşmış ve yitiklik duygusu içindeydi. Hz Muhammed'de bunu görüyordu ve yeni koşullara uyum sağlayabilmesi için bir ideoloji bulması gerekti. Fakat bu siyasal çözümün dinsel olması işleri daha hızlandıracaktır. Çünkü iyiliğe giden yolda doğaüstü harita gerekir.
    Yaşamın sürdürebilmesi için zorunlu olan toplumsal ruhun halk arasında gelişmesine yardımcı olarak Araplar mürüvvet adıyla anılan bir ideoloji zaten geliştirmişlerdi fakat bunlar pagan putlarına tapardı ve tanrıların ve kutsal yerlerin yaşamdaki yerlerini açıklayan bir mitoloji geliştirilmemişti. Ölümden sonra yaşam inancı yoktu.
    Bu arada Araplar, Allahın anımsanmayan bir zamandan beri putu aralarında bulunmakla birlikte, kendilerine bir peygamber göndermemiş olduğunun üzüntüyle farkındaydılar. Tanrı onlara İbrahim, Musa, İsa gibi peygamber göndermemişti ve Arapların kendi dillerinde kutsal kitapları yoktu. Bu nedenle yaygın bir ruhsal aşağılık duygusu vardı. Arapların temasa geçtikleri Yahudi ve Hristiyanlar onlara Tanrıdan vahiy almamış barbar halk diye meydan okuyordu.

Siyasal yönde ise Araplar, iki güçlü imparatorluk, İran ve Bizans tarafından kuşatılmışlardı. Ama Araplarda aşiretler sürekli savaş halindeydi ve bu durum onları yetersiz kaynaklarını birleştirmelerini olanaksız kılıyordu. İran ve Bizans'ın Yahudilik ve Hristiyanlığı bölgedeki tasarılarını uygulamak için kullandıklarının farkındaydılar. Gereksindikleri son şey yabancı bir dil ve kültür içinde gelişmiş, yabancı bir ideolojiydi. Hz Muhammed zeki olmalı ki öldüğünde Arabistanın neredeyse bütün aşiretlerini yeni bir birlik, ümmet içinde toplamış. Araplar kendi geleneklerine uyan özgün bir maneviyat getirmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acepi

Insanlar nasil yapar nasil takip eder diye sormusun, cevabini ben vereyim.

1. Namaz kilmayanlar, Islami terk edenler öldürülür deyip, korku ile insanlari bu dine baglayacaksin.
    2. Insanlara Müslüman oluyorlar diye maddi faydalar saglayacaksin, örnegin Müslümanlar vergi ödemezken gayrimüslümanlar cizreyi ödeyecek.

Mafya tarzi bir sistem kurman gerekiyor yani.

Bu ara, Islama göre Muhammed secilmedi , tüm kainat onun icin yaratildi.
    Tüm kainat onun için yaratıldı cümlesi Müslümanlara ait değildir. Bilip bilmeden yorum yapmayın. Söylediğin cümleyi tarikatler, tasavvufi düşüncedeki insanlar söylemekte.

Oruç, hicretin 2.yılı farz kılınmıştır 11.yılında Nebi vefat etmiştir. Neyin peşindesin onu anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6C7EF6CED

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Özellikle şu örtünme olayı çok ilgincime gidiyor. Müslüman kadınlar yıllarca yakaları, kolları geniş gayet ferah elbiselerle ömürlerini geçirsinler; sonra Ömer bin Hattab'ın dikkat çekmesiyle Allah'ın aklına örtünme ayetlerini yollamak gelsin. Mesela neden Hatice bint Hüveylid hayattayken gelmemiş bu emir? Neden onca yıl kadınların "açık" giyinmesine izin verilmiş?
  • İçkinin yasaklanmasını unutmuşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6C7EF6CED

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bir dini, sorularlaislamiyet denen siteden araştırıyorsan bu senin zeka seviyeni gösterir. Böyle zırvalamak yerine öğrenmek istiyorsan doğru kaynaklardan araştırıp öğren. Ha umrumda bile değil amacım sizinle dalga geçmek diyosan bunu söyle ki boşuna konuşmuş olmayalım.

İbni Teymiyye (Rahmetullahi Aleyh), İbnu’l-Kayyim el-Cevziyye (Rahmetullahi Aleyh), Aliyyu’l-Kari (Rahmetullahi Aleyh), İbnu’l-Cevzî (Rahmetullahi Aleyh) ve allâme Muhammed Nâsıruddin el-Albânî (Rahmetullahi Aleyh)’in dediği gibi bu hadis uydurma olup asılsızdır!

Çünkü Allah (Azze ve Celle), cinleri ve insanları sadece kendisine kulluk etmesi için yaratmıştır! Yani Allah-u Teâlâ bu dünyayı, Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) için yaratmamıştır! Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor:

“Cinleri ve insanları ancak bana ibadet etsinler diye yarattım.”

Zariyat 56

• yaw yalan hepsii hurafe yobazlıkk..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E19076E5A

yaw yalan hepsii hurafe yobazlıkk..
    Öyle tabii de Müslümanlar'ın örtünme emrinin Ömer bin Hattab'ın baskıları sonucu ortaya çıkması hadisesindeki sessizlikleri hoşuma gidiyor.

En fazla "zaten Muhammed olmasa Ömer peygamber olurdu" diyen çıkmıştı. O dediği de neyi çözdü, hala bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F01EF196D

Öyle tabii de Müslümanlar'ın örtünme emrinin Ömer bin Hattab'ın baskıları sonucu ortaya çıkması hadisesindeki sessizlikleri hoşuma gidiyor.

En fazla "zaten Muhammed olmasa Ömer peygamber olurdu" diyen çıkmıştı. O dediği de neyi çözdü, hala bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    iyice dışkıya batırmış

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F01EF196D

Alıntıları Göster
    Öyle deme üstadım ömer Allah ile aynı düşünüyor olamaz mı? Tesadüff.
  • Hak yol yahudilik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 112600

Öyle deme üstadım ömer Allah ile aynı düşünüyor olamaz mı? Tesadüff.

Alıntıları Göster
    Tabii o da bir ihtimal. Zaten Ömer tesadüflerin adamı
  • Acepi A kullanıcısına yanıt
    Korku evet aynen. Hz Ömer gibi bir adam korktuğu için İslami seçti zaten.

Maddi fayda aynen. Karnına taş bağlayan Hz Muhammed ve ümmeti değildi zaten.

Ne kadar zekisin sen öyle ya

• quote:

Orijinalden alıntı: cowboy12

Hz Muhammed’e hayranım. Bu nasıl bir ikna kabiliyetidir. Kendini düşün, çıkacaksın milletin karşısına, bir tanrı var, günde 5 vakit namaz kılacaksın, yılda 1 ay oruç tutacaksın diyeceksin. Kim yapar ki bunları. Hz Muhammed gerçekten büyük bir insan. Allah en doğru insanı seçmiş.

E sonuçta peygamber olsun o kadar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The SATANİST

Evet nasıl bir ikna kabiliyetidir eleştireni anında öldürtüyorsun

Kesinlikle size katılmıyorum herkes özgürdü ve zorlama yoktu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.