Şimdi Ara

Hyundai ve Kia'dan 'yakıt' itirafı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
1
Favori
8.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: VgrooveR

quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Orijinalden alıntı: cemalnalga30

Bi vatandas geçen sene i 30 un golfü sollayacağından bahsediyordu, geçerse çıplak gezerim demiştim gülüyordu.

! Das Auto !

Aferin doğuşa ben olsam 9 ay değil 3 senede bekletirim bu haberin üzerine

Golf'ta bir şey mi. Bu forumda bir arkadaş İ30 ile deneme sürüşüne çıktığını VW scirocco ile kapıştığını, Scirocco'nun dikiz aynasında kaybolduğunu anlatmıştı.

Konuyu bulursam buraya editlerim.

hocam o makarasina açılmış bir konuydu ciddi algılamayın lütfen :)

Zaten bulamadım. Aramaktan vazgeçtim. Ama adam çok harika bir dille anlatmıştı. Okutturuyordu. Sürükleyiciydi yani. Bulsam bir daha okurdum.

• quote:

Orijinalden alıntı: fullflavor1977

quote:

Orijinalden alıntı: baboker

bence yakıt tüketimi gibi beygirleri de çakma...

beygir gucu dogrudurda, bir yerde tekerlerge kadar gelen aksamlarda bir sorun var, ve guc kayboluyor. 90 beygirlik araca donusuyor.

adamlar 21.yuzyil satis taktigini bulmus, disi ve ici guzel olsun, yuruyen aksamlar ne olursa olsun satariz prensipi.

manuel test aracı olmadığı için kullanamadım ama otomatiğini kullandım. performans ve tüketim açısından beş kuruş etmez. yazık verilen paraya bence..
    benzinliden farkı yok otomatik i30'un...
    edit: beygir gücünde bir kolpalık seziyorum. neden dersen; 105 lik meganenın torku 240 nm, 130 luğun 320 nm, 120 lik bravonun 300 nm..
    ama 128 lik kia/hyundainin torku 260 nm.. bence güce oranla torku çok dengesiz kalmış..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-75E81FD3D -- 5 Kasım 2012; 12:13:26 >

• Peki o zaman 450 km lik yolu 98 TL lik benzin ile aldik i20 troy! Hiz 110-120 idi, cok mu yakmis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçenlerde Otohaber dergisinde 308, C4, i30 ve Golf'ün karşılaştırması vardı. Tüm araçlar dizel otomatik ve test Türkiye'de yapılmış. 4 aracın da test tüketimleri neredeyse aynıydı. Aralarında 0,1 litre oynamış sadece. Ayrıca performans olarak i30 hepsini tokatlıyordu. Sadece 0-100 değil, diğer hızlanma testlerinde de i30'un üstünlüğü vardı.

Hyundai ve Kia marka araçların abartılı yaktığını düşünmüyorum. Kendi kardeşimin dizel manuel Focus 3'ü 8 küsürlerde geziyor mesela. Olay sürüşte biter.

• quote:

quote:

quote:

Bi vatandas geçen sene i 30 un golfü sollayacağından bahsediyordu, geçerse çıplak gezerim demiştim gülüyordu.

! Das Auto !

Golf'ta bir şey mi. Bu forumda bir arkadaş İ30 ile deneme sürüşüne çıktığını VW scirocco ile kapıştığını, Scirocco'nun dikiz aynasında kaybolduğunu anlatmıştı.

Bırak hacı ya

Bi kisi daha evet bende sciroccdan hızlı gördüm deseydi , emin ol şu an i30 sc den hızlıydı forumu bizemi anlatıyorsun

• quote:

quote:

quote:

! Das Auto !

Bırak hacı ya

o konuda birisi evet bende denedim sciroccdan hızlı gidiyor diyeydi , ertesi gün başlıkları görürdün i30 hakikaten hızlıymış, fişekledim uçtu gitti vb vb

• Benim benzin canavarı 1.6 paliom bunların yanında çok masum kalıyor.Keşke satmasaydım.
  • siradaki aciklamayi opelden bekliyoruz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fullflavor1977

quote:

bence yakıt tüketimi gibi beygirleri de çakma...

beygir gucu dogrudurda, bir yerde tekerlerge kadar gelen aksamlarda bir sorun var, ve guc kayboluyor. 90 beygirlik araca donusuyor.

adamlar 21.yuzyil satis taktigini bulmus, disi ve ici guzel olsun, yuruyen aksamlar ne olursa olsun satariz prensipi.

manuel test aracı olmadığı için kullanamadım ama otomatiğini kullandım. performans ve tüketim açısından beş kuruş etmez. yazık verilen paraya bence..
    benzinliden farkı yok otomatik i30'un...
    edit: beygir gücünde bir kolpalık seziyorum. neden dersen; 105 lik meganenın torku 240 nm, 130 luğun 320 nm, 120 lik bravonun 300 nm..
    ama 128 lik kia/hyundainin torku 260 nm.. bence güce oranla torku çok dengesiz kalmış..

dayim almis bir kac ay once test ettik, otomatik dizel versiyonlusunu. istanbul sehir ici, ama cok dur kalk olmadi, caddebostan sahili tarafinda bilirsiniz orada yol hep acik olur. 9 litreye gelmisti.

icini cok begendim, ses sistemide fena degildi, bluetooth falan filan hepsi guzel calisiyordu, ben koltuklarinida pek begenmedim, ama simdi kendime gore ayarlamamistim hakkini yemeyim..

aractan cikinca, oh be demistim. tabi dayima oyle birsey soylemedim kendisi mutlu, zaten 11 litrelere alistigi icin ona 9 bile harika gorunuyor.

• yeni bir samsung vakası bu kore'liler de çok oluyor canım

dikkat ettim konuyu hyundai kullanıcıları değil SS subayları doldumuş...
  • vw fanatiklerine gun dogdu.bu durustlugu diger markalrdanda bekliyoruz.

• nasıl yaktığını bilmem ama i30 u geçen hafta test sürüşü yaptım araba gitmiyor,gaz yemiyor,o nasıl 128 beygir hayret ettim vallaha, birde manuel haa
  • quote:

quote:

quote:

quote:

! Das Auto !

Bırak hacı ya

o konuda birisi evet bende denedim sciroccdan hızlı gidiyor diyeydi , ertesi gün başlıkları görürdün i30 hakikaten hızlıymış, fişekledim uçtu gitti vb vb

konuyu arayanlara linki vereyim. Bende bu ne diye okumuştum.

http://forum.donanimhaber.com/m_59090920/mpage_5/tm.htm

den inceleyebilirsinz. Harika bir roman tadında bir test yazısı.

Yalnız değerlendirme yaparken Golf veya i30 kullanan arkadaşlar , karşılıklı birbirinizin araçlarını kullanmadan yorum yapmayın derim.
    dikizde görme mevzusunda ciddi bir şekilde 0-100 test i yapan ve youtube da videosunu bulabileceğiniz test ler var.

Bunlardan açın görün golf mü daha hızlı, i30 mu. buradan (araçları o şekilde test etmeniz de imkansız) denemeden laf atmayın.
    Bu üretimlerin hepsi emek isteyen ciddi işlerdir. Daha bizim doğru düzgün bir markamız bile yok.

Bu arada benim izlediğim testlerde i30 dizel otomatik ve golf dizel otomatik arasında pek fark yoktu. Rocco'yu izlemedim bilmiyorum.

i30 dizel - otomatik 0-100 testi:
    http://www.youtube.com/watch?v=f5Nzlm-Hex8

buda golf dizel dsg 0-100 testi:
    http://www.youtube.com/watch?v=WGcCs-HsCAU

buyurun izleyin. araçları abartmayalım çok fazla. Ağır başlı araçlar bunlar.
    kendimde golf 'ün fiyat politikalarından dolayı i30 otomatik dizel elite kullanıyorum.

Şu ana kadar memnun olmadığım bir konu olmadı.

• şirket arabası kullanan bir arkadaşım var.2006 getz crdi kullanıyor.aldığı ilk günden beri arabanın çok yaptığını söyleyip duruyordu.sürekli eski arabası palio yu arıyordu yakıt olarak
  • bi yaşıma daha girdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

Tabii ki her zaman olduğu gibi "türkiye'deki araçlarda böyle bir soruna rastlanmadı"

ohhh! neyse ki bizde yokmuş.
    bir kia kullanıcısı olarak sevindim.
    çok şanslı bir ülkeyiz .
  • Rezillik dizboyu gene...

Hyundai, Avrupalı üreticileri zorlamaya başlamış hakkaten
  • Herkes kendi aracının ne yaktığını biliyor. İstanbulda aracın fabrika verisi 5.2 iken 8 yakıyorda şikayet eden var mı? Benzin bugün 3 liraya inse benzin istasyonlarında aylarca kuyruk olur ve kimsede ne yaktığına bakmaz. Çok yakma muhabbeti yalnızca Kia-hyundai için değil tüm markalar için geçerlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ^^chicken_translate^^

nasıl yaktığını bilmem ama i30 u geçen hafta test sürüşü yaptım araba gitmiyor,gaz yemiyor,o nasıl 128 beygir hayret ettim vallaha, birde manuel haa

manuel test aracı yokkine.. nerede yaptın bu testi?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.