Şimdi Ara

Hyundai ve Kia'dan 'yakıt' itirafı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
1
Favori
8.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dermeister01

çok saçma hangi araba fabrika verisini tutturuyorki...birde ezikler bu haberle saldırmaya başlamış çok komik durumdasınız

Kullandığım için söylüyorum. 1.5 DCI motorlar bir çok kere fabrika verisinin altına inebiliyorlar. Ben 100 km'de 4 litrenin bile altına düşürdüm uzun yolda. fabrika verisi 100 km'de 4,5 ile 5 litre asasında.

Ezik sözünüzden dolayı da sizi kınıyorum. Hakaret etmeden fikrinizi yazabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topaz42 -- 5 Kasım 2012; 11:27:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Orijinalden alıntı: nihilist76

Acaba fabrika verilerini tutturabilen kaç marka var diye de bi sormak gerek bence.

Kullandığım için söylüyorum. 1.5 DCI motorlar bir çok kere fabrika verisinin altına inebiliyorlar. Ben 100 km'de 4 litrenin bile altına düşürdüm uzun yolda. fabrika verisi 100 km'de 4,5 ile 5 litre asasında.

Hocam bu tip örnekler var tabi ki.
    Ama fabrika verisini tutturamamak diyince benim aklıma mesela Opel ve Chevrolet gibi GM markaları geliyor.
    Çok yakan sütçü beygirleri veya ne biliyim Cruze'un 10+ lt tüketimleri vs ..
    Onları da incelemeye alır mı acaba Amerikalı yetkililer.

Hyundai veya Kia'yı savunmak için söylemiyorum ama bu markaların, özellikle Hyundai'nin Amerika'daki başarısı birilerinin canını sıkmış olabilir..

• Geçmiş olsun..
  • tüm araçlarında bu geçerli midir acaba? yoksa işte şu tarihlerdeki araçlarda mı?
    bende zaten hangisi tutuyor diye düşünüyordum ama, bu kabul başka şeylerin kapısını açabilir sanırım.
    gerçi güzel ülkemde amerikadaki yasalar olmadığından sıkıntı yok...
    orda adam sigara beni kanser etti deyip tazminat alıyor...
  • Bu marka araçlar emsallerinden daha ağır olduğu için tüketimleri fazla herhalde. Ama fabrika verisi sahte ise ayıp etmişler.
  • quote:

quote:

quote:

Acaba fabrika verilerini tutturabilen kaç marka var diye de bi sormak gerek bence.

Hocam bu tip örnekler var tabi ki.
    Ama fabrika verisini tutturamamak diyince benim aklıma mesela Opel ve Chevrolet gibi GM markaları geliyor.
    Çok yakan sütçü beygirleri veya ne biliyim Cruze'un 10+ lt tüketimleri vs ..
    Onları da incelemeye alır mı acaba Amerikalı yetkililer.

Hyundai veya Kia'yı savunmak için söylemiyorum ama bu markaların, özellikle Hyundai'nin Amerika'daki başarısı birilerinin canını sıkmış olabilir..

Haklısınız da, ABD adalet sistemi bu konularda çok hassas. Mesela A sınıfı bir buzdolabı alın. Fabrika verisi saatte 50 Watt elektrik tüketir şeklinde olsun. Eğer o buzdolabı normal şartlar altında sıkıysa 51 Watt tüketsin. bak o zaman üreticinin başına ne dertler açıyorlar.

Beyaz eşya bayisi bize dedi ki: Türk malı beyaz eşya veya elektronik eşya almayın. Avrupa veya ABD'den ithal edilenleri alın. Onların elektrik sarfiyatları fabrika verilerini tam tutuyor. Hatta altında bile kalıyor demişti. yabancılar büyük yaptırımlar uyguluyor ufak tefek kandırmacalara dedi.

Hyundai çok yakıyor dedilerse gerçekten çok yakıyordur. başka markalar da vardır yakan. Araştırılması lazım tabii.

• amerikan eyaletleri kore markasına biraz saldırmış gibime geldi. Avrupa amerika markaları tam tutturuyor da sanki. Biraz kendi ekonomilerini düşünmüşler anlaşılan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anchorman

Opa Gangnam style

• bence yakıt tüketimi gibi beygirleri de çakma...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cemalnalga30

Bi vatandas geçen sene i 30 un golfü sollayacağından bahsediyordu, geçerse çıplak gezerim demiştim gülüyordu.

! Das Auto !

Aferin doğuşa ben olsam 9 ay değil 3 senede bekletirim bu haberin üzerine

Golf'ta bir şey mi. Bu forumda bir arkadaş İ30 ile deneme sürüşüne çıktığını VW scirocco ile kapıştığını, Scirocco'nun dikiz aynasında kaybolduğunu anlatmıştı.

Konuyu bulursam buraya editlerim.

Konuyu bulursan gerçekden merak ediyorum arkadaş nasıl Scirocco'yu aynada kaybetmiş birde beraber deneyelim.

• Washington Post'tan alıntı yapıyorum. isteyen icin haberin link'i:http://www.washingtonpost.com/blogs/ezra-klein/wp/2012/11/02/hyundai-kia-overstated-their-fuel-economy-numbers-how-common-is-this/

Hyundai and Kia said they would not contest the EPA’s finding and will compensate about 900,000 customers who have bought cars with misleading mileage stickers, a cost that could run to hundreds of millions of dollars. The companies, which are both owned by Hyundai Motor Group, said that the errors were unintentional.

kısaca Hyundai itiraz etmeyecek ve farkı ödeyecek, bu da 900.000 kullanıcı için yüzmilyonlarca dolar ödeme demek.

The latest models of the Hyundai Elantra, Accent, and Veloster, as well as the Kia Rio, will no longer be able to claim 40 miles per gallon on the highway. The EPA will redo the mileage stickers for most of the companies’ 2012 and 2013 models, knocking Hyundai’s average fuel economy in 2012 down from 27 miles per gallon to 26 miles per gallon.

yanlışım varsa düzeltin lütfen: 3.8 litre ile 65 km gider dedikleri araçlar, 3.8 litre 41 km ancak gidebilmiş. söylediklerinden yaklaşık %37 daha fazla! kısaca o ha! diyorum...

bizde otomotiv firmalarının hemen hepsi, haksız oldukları durumlarda, 1 tl bile ödememek icin 1000 takla atarken ABD'de çat diye yüzmilyonlarca doları ödeyebiliyorlar. ah benim güzel ülkem...

• quote:

Orijinalden alıntı: of dead

quote:

quote:

Bi vatandas geçen sene i 30 un golfü sollayacağından bahsediyordu, geçerse çıplak gezerim demiştim gülüyordu.

! Das Auto !

Golf'ta bir şey mi. Bu forumda bir arkadaş İ30 ile deneme sürüşüne çıktığını VW scirocco ile kapıştığını, Scirocco'nun dikiz aynasında kaybolduğunu anlatmıştı.

Konuyu bulursan gerçekden merak ediyorum arkadaş nasıl Scirocco'yu aynada kaybetmiş birde beraber deneyelim.

Doğru diyor bizde o başlıkta tartıştık sanırım.

Hatta gidip incelemiş bizzat övdüğünüz i30 bumu diye başlık açmıştım tepki almıştım.

Daha aracın içine binmeyen vatandaşlar test yaptım diye sallıyordu.

Yine söylüyorum Golfün G si olamaz

• quote:

quote:

quote:

quote:

! Das Auto !

Doğru diyor bizde o başlıkta tartıştık sanırım.

Hatta gidip incelemiş bizzat övdüğünüz i30 bumu diye başlık açmıştım tepki almıştım.

Daha aracın içine binmeyen vatandaşlar test yaptım diye sallıyordu.

Yine söylüyorum Golfün G si olamaz

Malesef sallamasyon çok zatende birazda sallarken dikkat etseler çamları deviriyorlar.

• quote:

quote:

quote:

! Das Auto !

Yarım saattir arıyorum ama bulamadım. Vallahi böyle bir konu vardı. Scirocco'ya nal toplatmış filan. Sayfalarca sürmüştü tartışması. Hatta yanlış hatırlamıyorsam kapışmayı Ataşehir istikametinden FSM köprüsüne gelen otoban bağlantı yolu üzerinde yaptığını söylüyordu.

Hatta o akşam hayatımda ilk defa Scirocco gördüm. Vay anasını. Bu arabaya nal toplattıysa İ30 gerçekten iyi demiştim kendi kendime.

• quote:

Orijinalden alıntı: volkman

Hadi ya...

Bir tek ben mi fabrika verilerinin altında yakıyorum? Vay canına....

O zaman sen borçlu oluyorsun, Hyundai'a farkını ödemen gerekiyor.
  • 122 lik şirokko yok mu? 122 liğe nal toplatabilir normal yani.. eğer 128 hp çakma değilse..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

quote:

Orijinalden alıntı: volkman

Hadi ya...

Bir tek ben mi fabrika verilerinin altında yakıyorum? Vay canına....

O zaman sen borçlu oluyorsun, Hyundai'a farkını ödemen gerekiyor.

Bu iyiydi.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

! Das Auto !

Yarım saattir arıyorum ama bulamadım. Vallahi böyle bir konu vardı. Scirocco'ya nal toplatmış filan. Sayfalarca sürmüştü tartışması. Hatta yanlış hatırlamıyorsam kapışmayı Ataşehir istikametinden FSM köprüsüne gelen otoban bağlantı yolu üzerinde yaptığını söylüyordu.

Hatta o akşam hayatımda ilk defa Scirocco gördüm. Vay anasını. Bu arabaya nal toplattıysa İ30 gerçekten iyi demiştim kendi kendime.

Evet malesef öyle rüyasında scirocco tokatlayan arkadaşlar var ama tabi burda arabanın ne olduğuda önemli 1.4TSİ 122 bg ise belki ama tabi birde uzun mesafede denemek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: baboker

bence yakıt tüketimi gibi beygirleri de çakma...

beygir gucu dogrudurda, bir yerde tekerlerge kadar gelen aksamlarda bir sorun var, ve guc kayboluyor. 90 beygirlik araca donusuyor.

adamlar 21.yuzyil satis taktigini bulmus, disi ve ici guzel olsun, yuruyen aksamlar ne olursa olsun satariz prensipi.
  • quote:

quote:

! Das Auto !

hocam o makarasina açılmış bir konuydu ciddi algılamayın lütfen :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.