Şimdi Ara

HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY) (384. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.385
Cevap
221
Favori
1.004.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selamlar 4x4 elite plus nakit fiyatı 326 bin TL görünüyor sitesinde.Ben 4x2 elite paketi kasım 2019 da 205 e aldım.Bence fiyat çok pahalı.Gelelim çukur meselesine 19 inç jant ve 45 yanak var lastikte dolayısıyla çukurları bayağı hissedersiniz.Ben bu durumu sevmediğim için 17 jant ve 60 yanak lastik kullanıyorum.Yani 225 60 17 ebatlarım.Süspansiyon ve konforu arttırdım biraz.Şahsi kanaatim ben o fiyata o aracı düşünmem ama beğeniyorsanız özellikleri istediğiniz gibiyse bir test sürüşü yapın derim.Benim aklımda hiç tucson yoktu ama bindim beğendim özellikleri ve donanım hoşuma gitti aldım.
    Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr112 -- 25 Nisan 2020; 23:39:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merak edenler için yakıtı depo fullleme tık alınan litre yapılan km hesabıyla bugün tekrar kontrol ettim yol bilgisayarı toplam bilgileri ile birebir aynı eksik fazla yok 6.3lt/100 km şehir içi kullanım gösteriyor.

• dr112 kullanıcısına yanıt
    Test sürüşü malesef yapılamıyor coronadan dolayı.. o yüzden buraya sormam istedim aracnın içini çok beğendim ciddi konfor var araçta ama sürüş durumu nedir bilmiyorum, fiyat konusunda 322 bin TL dendi en son cam filmleri + basamak + ön arka bantlar dahil ..

Valla fiyatlar bütün araba markalarında ciddi arttı ve artmaya devam ediyor 2019 elite paketi 205e almışsınız şuan elite paket için 277 bin TL istiyorlar .. malum dolar ve euro artmaya devam ettikçe fiyatlarda artacak ..

320 / 330 bin TL fiyat aralında şuan 3008 ( peugeot asla almam zaten araç yok piyasada ) ww tiguan ve hyundai tucson var bunlar arasında da 4x4 özellikli bir tek hyundai tucson var..

Siz olsaydınız hangi araca bakardınız bu fiyat aralığında merak ettim ??

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • consiglier27 C kullanıcısına yanıt
    2020 model mi hocam acaba ? Memnunmusunuz araçtan ? Deneyimleriniz nasıl acaba teşekkürler.

• muwat kullanıcısına yanıt
    Selamlar anladığım kadarıyla 4x4 almayı düşünüyorsunuz.Bu yazıyı yazmadan önce isteğiniz dahilindeki tüm araçları inceledim.Ben olsam 4x4 olarak 2 araç arasında karar verirdim donanımsal olarak ve beğenime göre.Bunlar hyundai tucson elite plus 4x4 diğeri Kia sportage 4x4 (ekstra donanım da eklenebiliyor).İkisinin de motorları aynı.Sadece kasa ve donanım farkı var.İki aracı da kullanmış biri olarak söylüyorum motorları güzel ve seri.Kia biraz daha spor bir araç görünümünde.Kia da yedek lastik yok yalnız.Tucsonda yedek lastik var.Kia nın multimedya ön konsola gömülü, tucsonda göz hizasında gömülü değil.Göz zevkinize uyan donanımsal olarak isteklerinize uyan hangisi ise o araca karar vermek lazım.Ben tercihimi tucsondan yana kullandım.Gayet memnunum 6 aydır biniyorum bir sıkıntı yaşamadım.
    Saygılarımla.

Selamlar hocam, yorumlarınız için çok teşekkürler son araştırmalarımı tamamladım ve hyundai tucson da karar kıldım.. kia yıda incelemiştim gidip yerinde de gördüm ilgimi çekmişti multimedya ekranı çok hoşuma gitmemişti ancak geçen çarşamba tucsonu inceledikten sonra ibre tamamen ona dönmüştü ve bu haftasonu baya detaylı araştırmalar yaptım sonuç olarak tucson almaya karar verdim umarım dediğiniz gibi bende memnun kalırım..

• quote:

Orijinalden alıntı: muwat

Test sürüşü malesef yapılamıyor coronadan dolayı.. o yüzden buraya sormam istedim aracnın içini çok beğendim ciddi konfor var araçta ama sürüş durumu nedir bilmiyorum, fiyat konusunda 322 bin TL dendi en son cam filmleri + basamak + ön arka bantlar dahil ..

Valla fiyatlar bütün araba markalarında ciddi arttı ve artmaya devam ediyor 2019 elite paketi 205e almışsınız şuan elite paket için 277 bin TL istiyorlar .. malum dolar ve euro artmaya devam ettikçe fiyatlarda artacak ..

320 / 330 bin TL fiyat aralında şuan 3008 ( peugeot asla almam zaten araç yok piyasada ) ww tiguan ve hyundai tucson var bunlar arasında da 4x4 özellikli bir tek hyundai tucson var..

Siz olsaydınız hangi araca bakardınız bu fiyat aralığında merak ettim ??
    Tucson için o fiyatlar çok yüksek ve bence değmez. Zamanında 205-210 bin TL lere Elite 4x2 alınıyordu ve aldık da. Ama 4x4 ü olsun hem de 320 bin olsun bence gerek yok. Aslında O fiyata da sıfor araç olarak ikame bulmak da zorlaştı şu dönem. Tek seçenek görüyorum o da Honda CRV

Ama 4x2 olarak bira daha fazla seçenek mevcuttur. Yüksek modelli temiz ikinci ellere de bakabilirsiniz tabi. C segment suv yerine D segment Suv alınabilir (crv, xtrail, kodiaq vs)

• quote:

Selamlar hocam, yorumlarınız için çok teşekkürler son araştırmalarımı tamamladım ve hyundai tucson da karar kıldım.. kia yıda incelemiştim gidip yerinde de gördüm ilgimi çekmişti multimedya ekranı çok hoşuma gitmemişti ancak geçen çarşamba tucsonu inceledikten sonra ibre tamamen ona dönmüştü ve bu haftasonu baya detaylı araştırmalar yaptım sonuç olarak tucson almaya karar verdim umarım dediğiniz gibi bende memnun kalırım..
    Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim. Saygılarımla.

• Maverick_77 kullanıcısına yanıt
    Herşey herkese göre çok yüksek yapacak birşey yok hayat şartları böyle artık örneğin 2016da 55 bine sıfır araba alıyordum aynı şekilde 2018de 340 bin TL ye mercedes gla alınıyordu şimdi olmuş 720 bin TL ..

Fiyatın yükseliği bayinin fiyatı yüksek söylemesi değil hayatın pahalılaşmasından ve paramızın değersizleşmesinden yoksa sistem aynı şekilde devam ediyor..

Araç bulsalar ne olacak ki sanki 322 bine sattıkları aracı 250 bine mi satacaklar ? Aynı düzenden devam edecek..

Saygılar.
  • quote:

Herşey herkese göre çok yüksek yapacak birşey yok hayat şartları böyle artık örneğin 2016da 55 bine sıfır araba alıyordum aynı şekilde 2018de 340 bin TL ye mercedes gla alınıyordu şimdi olmuş 720 bin TL ..

Fiyatın yükseliği bayinin fiyatı yüksek söylemesi değil hayatın pahalılaşmasından ve paramızın değersizleşmesinden yoksa sistem aynı şekilde devam ediyor..

Araç bulsalar ne olacak ki sanki 322 bine sattıkları aracı 250 bine mi satacaklar ? Aynı düzenden devam edecek..

Saygılar.
    Maalesef dediklerinizde haklısınız. 300K TL ler şu anda normal geliyor insanımıza. 2018 de 340 bine mercedes almamışsınız ancak 2020 de 320 bin e hyundai alıyorsunuz. Bu paranın değersizleştiğinin bir göstergesi.

Bu rakamlara hepimiz alıştık galiba, ya da gelirimiz bayağı bir arttı :)

Hayırlı olsun aracınız, kazasız belasız güzzel günlerde kullanın.

• Maverick_77 kullanıcısına yanıt
    2018 de malesef o kadar param yoktu ama hayalimdeki araç oydu :) paramızı kazandık biriktirdik bu seferde paranın alım gücü düştü :) ülke şartlarında clio bile 160 bin TL olmuş şuan yapacak birşey yok .. allah herkesin gönlüne göre versin :)

• muwat kullanıcısına yanıt
    Yeni aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Ben de 2017 sonunda tercihimi Tucson' dan yana kullanmıştım, bugün itibariyle 51.000 kilometrede ve hala ilk günkü keyifle kullanıyorum, mekanik direnci çok yüksek araçlar, ki genelde Alman modelleri kullanırdım önceden.

• Merhaba arkadaşlar
    Araç İle ilgili araştırma yapıyorum dün satış Temsilcisi bana 4x4 ün sürekli değil 40 km ye kadar olduğunu, araç sürekli 4x4 olunca vergisinin artacağını söyledi
    Gerçekten araç bu şekilde mi 40 km den sonra 4x2 mi oluyor

Birde bu dizel motor Opel motoru ile aynı mi 1.6 136 bg 320
    Adama da sordum hyundai in kendi motoru dedi
    Bu kadar mi tutturuyorlar bg gücünü aynı değilse
    Saygılar herkese

• bugun kısa bır surdum aracı cok guzel gercekteen ınsana ayrı bır hıs verıyor kaslı ve heybetlı yapısıyla
    danısmana okudugun kdarıyla vıtesı uzun sure ısıkta fılan kalınca sıkıntı yaratıyormus ısınma yapıyormus dıye sordum.
    auto hold ozellıgı ıle sıkıntı yasamazsınız dedı arac kendını gaza basana kadar tutuyor dıye belırttı
    bu sekılde mı kullanıyorsunuz yoksa
    kırmızı ısıklarda N konumuna alıp mı beklıyorsunuz
  • korayceto K kullanıcısına yanıt
    Selamlar arabayı çalıştırınca auto hold a basıyorum. autohold açık yani.Start stop kullanmıyorum ben.Yani özetle arabayı çalıştırınca auto hold a+start stop düğmesine ikisine birden basıyorum.Neticesinde araba frene sert basınca (dururken)auto hold lambası yeşil yanar hafif bir gaz verirseniz autohold bırakır ve hareket edersiniz.Start stop düğmesine de bastığınız için araba dururken stop etmez.Ben bu şekilde kullanıyorum.N konumuna almıyorum gerek yok.Opel in kullandığı motor 130 Beygir 300 nm tork, hyundainin kendi motoru 136 beygir 320 nm tork ayrıca motorlar farklıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr112 -- 28 Nisan 2020; 18:13:12 >
    Ben çok anlamıyom ama start stop kapalıyken ışıklarda durdum hiç bişeye basmıyorum araç çalışır vaziyette bişeylere zararmı veriyo, rampada tam fren yapmadan yarım debriyaj gibi durursak zarar veriyor onu anladım ama normal ışıklarda boşa atma işi çok mantıksız geliyo o zaman otomatiğin mantığı ne?

Selam.
    Opel' in de Hyundai' nin de motorları 136 Hp ve 320 Nm' lik değerlere sahipler, hatta genel kullanım karakteristikleri de çok benzer ancak sonuç itibariyle aynı olmayan üretimler.
    Hyundai an itibariyle dünyanın en yüksek yerlilik (farklı ülke menşeili parça vb kullanmamak adına) oranına sahip markasıdır.

• Opellerin 136 hp olan motorları fiata bağlı multijet motordur ve polonyada üretilir bir çok marka tarafından kullanır( fiat, jeep, chrysler, alfaromeo, chevrolet, suzuki vs...) opel firması pejo, citroen grubuna satıldıktan sonra yeni versiyon araçlarda pejo citroen üretimi olan 1.5 hdi motor kullanılmaya başlandı mesela opel grandlandx 1.5 130 hp pejo motoru insignia ise 1.6 136 hp fiat multijet motoru , hundai ve kia ise tamamen kendi üretimleri olan 1.6 136 hp motor kullanıyorlar..

Kasım 2019 da elit 4x2 aldım. Genel olarak memnunum.
    4x4 konusunda, eğer çoğunlukla arazide kullanıcaksanız off road bi araç daha mantıklı olabilir. Şehir kullanımında 4x4 bana çok anlamlı gelmiyor.(tabi almışken 4x4 alayım diye de düşünülebilir. Sonuçta hepimizin beklentileri kendince.)

Motor konusunda ise, 1.6 dizel motor hyundainin kendi motoru diye biliyorum.

• gameeover G kullanıcısına yanıt
    Acaba bu aydınlatma uygulamasının maliyeti nedir? Ayrıca bu uygulamada kısa far, sis farı ve geri vites lambası dönüştürülmüş. Uzun far için de bu uygulama yapılabiliyormu?

• 
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.