Şimdi Ara

HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY) (358. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.386
Cevap
221
Favori
1.004.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 356357358359360
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Apple için sormuştum. Araç makyajsız olandan. Boşuna uğraşmaya gerek yok o zaman.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar , Elimde 110 bin nakit var , Tucson 1.6 dizel( dizel halen tercih edilirdi yakıt ort ne kadar ?) Style için bayi 198 bin tl fiyat verdi . Sizce kredi ile bunumu almalıyım , (Aileyiz) yoksa Uygun fiyatlı Toyota Vision otomatik 122 bine bunu mu almalıyım .
    Çok arada kaldım , biri suv biri sedan ama Uzun dönem kullanacağım .

Teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: brkekc

Arkadaşlar , Elimde 110 bin nakit var , Tucson 1.6 dizel( dizel halen tercih edilirdi yakıt ort ne kadar ?) Style için bayi 198 bin tl fiyat verdi . Sizce kredi ile bunumu almalıyım , (Aileyiz) yoksa Uygun fiyatlı Toyota Vision otomatik 122 bine bunu mu almalıyım .
    Çok arada kaldım , biri suv biri sedan ama Uzun dönem kullanacağım .

Teşekkür ederim
    Ben tercihimi 177Hp Tucson'dan yana kullanmıştım, diğer seçenekler 150Hp Tiguan ve 165Hp 3008'di, 40.000km dir son derece memnun şekilde kullanmaya devam ediyorum ancak elimde 110.000 Lira olsaydı şayet, imkanları zorlamaz Toyota'yı tercih ederdim, açıkçası yeni nesil Corolla son derece iyi bir üretim, sedan seçenekleri arasında tercih edip de pişman olmazsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkür ederim cevabınız için !
    Peki. Corolla ya alternatif , hacim , konfor ve performans şeklinde bir Öneriniz olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkekc -- 20 Ağustos 2019; 22:5:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkekc

Çok teşekkür ederim cevabınız için !
    Peki. Corolla ya alternatif , hacim , konfor ve performans şeklinde bir Öneriniz olur mu ?
    Rica ederim ne demek, ben yerinizde olsam severek alırdım Corolla'yı; genelde Corolla sınıfında Ford - Vw ve Opel araçlarım olmuştu ama (onlardan önce de 2007 Corolla almıştım) yeni Corolla kesinlikle sürüş kalitesi, üretim kalitesi ve yürüyen aksamın verdiği üst sınıf hissiyat ile oldukça başarılı bir model olmuş, belki bir çıt kabine sızan asfalt sesi dışında.

• ccobanog C kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Sorun ekranın içerisinde değil üstündeymiş. Servis dokunmayınca bende bir cesaret müdahale ettim ve gayet kolay temizlendi :) far için halen genel merkezden cevap bekliyoruz
  • 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun !
  • selamlar yeni tuscon sahibi olarak sormak istediklerim var.elit model aldım arabadaki tüm özellikler elite paketteki gibi ama sormak istediğim ruhsatta neden yazmıyor bir de 4x2 olduğu neden yazmıyor.ben nereden anlayacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: volkrun

selamlar yeni tuscon sahibi olarak sormak istediklerim var.elit model aldım arabadaki tüm özellikler elite paketteki gibi ama sormak istediğim ruhsatta neden yazmıyor bir de 4x2 olduğu neden yazmıyor.ben nereden anlayacağım
    Ruhsata maalesef model adı dışında yazmıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: volkrun

selamlar yeni tuscon sahibi olarak sormak istediklerim var.elit model aldım arabadaki tüm özellikler elite paketteki gibi ama sormak istediğim ruhsatta neden yazmıyor bir de 4x2 olduğu neden yazmıyor.ben nereden anlayacağım
    4x4 Lock tuşu yoksa 4x2dir.

• Ayni gun icinde (yeni makyajli kasa) hem Turbo Benzinli hemde Turbo Dizel Tucson test ettim.

Turbo benzinli makine sakin kullanimda 8-9lt lerde gezindi fakat uzun yolda 6.5~7.5lt civarina dustu.

Dizel makine ise yine sakin seyirde ayni rotada 7lt lerde gezerken uzun yolda 5-6lt leri gecmedi.

Her iki Motorda1.7 ton agirlikla gayet rahat basa cikabiliyor ancak performans ihtiyaciniz oldugunda

Turbo Benzinli unite cok farkli bir karakter sergiliyor ve ne kadar atak olabilecegini gosteriyor.

Bayilerde son fiyatlarini 5 temmuzda almistim ve her iki motorun Elit versiyonu arasindaki fark

sadece 2bin TL kadardi ve Benzinli Turbo almaya karar vermistim ki listeden kalkti.

Simdi bakiyorumda dizeli 230bin lira bandini asti ve fiyatlar dusecegine gittikçe artiyor..

Not* Makyajla birlikte yalitimda ciddi oranda iyilestirilmis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 16 Eylül 2019; 22:8:27 >
  • guguk kullanıcısına yanıt
    pardon neden hızlı bir şekilde p ye alınıyor bunun mantığı nedir bu hyundaiye özgü bir olaysa çok kötü ilk defa böyle birşey duyuyorum
  • Prins Sıvı Sistem LPG Deneyimlerim

Merhabalar, 2 yıl önce prins sıvı sistem lpg taktırdığımda yorum yapmıştım. Malum aradan uzun zaman geçti. Araştıran arkadaşlara yardımcı olabilmesi amacıyla deneyimlerimi paylaşacağım.

Araç: 2017 Model - T-GDI - Elite - DCT - 4x2
    KM: 74.000 (LPG 1.000 KM'de takıldı)
    LPG: Prins Sıvı Sistem

Sıfır aldığım aracıma Haziran 2017'de yaklaşık 950 KM'de Prins Sıvı Sistem LPG taktırdım.

-> 73.000 KM - 2 yıl boyunca problem yaşadım mı?

Şu ana kadar araçta hiçbir problem yaşamadım. Titreme, geç marş basma vb. hiçbir sorun yok. Yani şu anlık sübapların hala sağlam olduğunu söyleyebilirim. 2 yıl evvel lpg taktırmak istediğimde sübapları erittiğine dair birçok yorum okumuş ve çekinmiştim. Ancak 73 bin olmasına rağmen hiçbir problem yok.

Not: Aracın sübaplarına zarar vermiyor demiyorum. Elbette zamanla sübaplara zarar veriyordur, ancak tahminimce bu 150-200 binde falan oluşabilecek bir sorun.

-> Kaç yakıyor?

LPG Fiyat: 3.00 TL (ortalama)

Karma kullanımda yazın 33-35 kuruş yakıyor. Kışın ise duruma göre 35-38 kuruş arasında yakıyor.

Uzun Yol Sabit 120 KM Hız: 32 Kuruş
    Uzun Yol Sabit 100 KM Hız: 29 Kuruş
    Uzun Yol Sabit 80 KM Hız: 25 Kuruş
    Performanslı Agresif Kullanım: 40 Kuruş

-> Parasını çıkardı mı?

Toplam 2 defa bakıma gittim LPG için 300 lira masrafı oldu. 2 yıl önce 8.700 liraya taktırmıştım.
    Toplam masrafı 9.000 TL

Bu zamana kadar ortalamam 32 kuruş diyebiliriz.
    Toplam Yakıt: 23.680 TL

Benzinde kullansaydım ortalamayı 8,5 Litre kabul edelim. (Benzine de 6.50 TL ortalama diyelim)
    KM'de ortalama 55 kuruş diyebiliriz.
    Toplam Yakıt: 40.700 TL

Fark: 17.020 TL
    LPG: 9.000 TL

Kar: 8.020 TL

Benzin ortalaması ve fiyatını olabildiğince düşük kabul ettiğim halde 8 bin lira kar etmiş oluyorum. Aracı kullananlar bilir ortalama 9,5 - 10 Litre yakıt tüketimi oluyor. Ben araç ortalaması 9,5 - 10 Litre gösterirken LPG'de kaç kuruş yaktığımı yukarıda belirttim.

Taktırmanızı öneriyor muyum?

Yılda 15.000 KM'den az yol yapıyorsanız taktırmaya hiç gerek yok. Zaten şu an kurdan dolayı prins sıvı sistem 16 bin lira diye duymuştum.

Yılda en azından 20-25 bin ve üzeri yol yapıyorsanız taktırın derim.

Prins Sıvı Sistemle ilgili merak edilen genel konulara 2 yıl önceki mesajımda değinmiştim. Bu sebepten şimdi tekrar anlatmıyorum.

Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

• 2015 model 58000 km Hyundai Tucson aracımı direksiyondan ses geldiği için yetkili servise götürdüm. Sesi kestiler ama bu seferde direksiyon sertleşti. Bunu servise söylediğimde eps değişecek dediler. Garanti devam etmesine rağmen Eps değişim ücretinin yüzde onunu benim ödemem gerektiğini söylediler. Yani 500 TL para istediler. Ne yapayım sizce. Hyundainin 5 yıl garantisi hikaye çıktı.

• gooogle96 kullanıcısına yanıt
    Başka bayileri arayıp durumu izah ettiniz mi? Farklı bayilerde farklı çözümler üretilebiliyor bazen.

Bunun dışında Hyundai geçmişe kadar hemen her sorunu ikiletmeden garantiye sokmuş ama müşterilerin artan abartılı ücretsiz değişim talepleri sonucu politika değiştirmiş bir firma sanırım.
    Ben 2017 kasım ayında aracımı aldığımdan bu yana herhangi sorun yaşamadığım için bu yönlerini bizzat gözlemleyemedim ama Hyundai almadan önce forumlarında sıklıkla garantiden yaptıkları değişimlere rastlardım.

Umarım istediğiniz bir çözüm sunulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 18 Eylül 2019; 10:18:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Başka bayileri arayıp durumu izah ettiniz mi? Farklı bayilerde farklı çözümler üretilebiliyor bazen.

Bunun dışında Hyundai geçmişe kadar hemen her sorunu ikiletmeden garantiye sokmuş ama müşterilerin artan abartılı ücretsiz değişim talepleri sonucu politika değiştirmiş bir firma sanırım.
    Ben 2017 kasım ayında aracımı aldığımdan bu yana herhangi sorun yaşamadığım için bu yönlerini bizzat gözlemleyemedim ama Hyundai almadan önce forumlarında sıklıkla garantiden yaptıkları değişimlere rastlardım.

Umarım istediğiniz bir çözüm sunulur.
    Genel merkezi aradım ama dönen olmadı daha. Başka servisi arasam süreç baştan başlayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: BesLand

Prins Sıvı Sistem LPG Deneyimlerim

Merhabalar, 2 yıl önce prins sıvı sistem lpg taktırdığımda yorum yapmıştım. Malum aradan uzun zaman geçti. Araştıran arkadaşlara yardımcı olabilmesi amacıyla deneyimlerimi paylaşacağım.

Araç: 2017 Model - T-GDI - Elite - DCT - 4x2
    KM: 74.000 (LPG 1.000 KM'de takıldı)
    LPG: Prins Sıvı Sistem

Sıfır aldığım aracıma Haziran 2017'de yaklaşık 950 KM'de Prins Sıvı Sistem LPG taktırdım.

-> 73.000 KM - 2 yıl boyunca problem yaşadım mı?

Şu ana kadar araçta hiçbir problem yaşamadım. Titreme, geç marş basma vb. hiçbir sorun yok. Yani şu anlık sübapların hala sağlam olduğunu söyleyebilirim. 2 yıl evvel lpg taktırmak istediğimde sübapları erittiğine dair birçok yorum okumuş ve çekinmiştim. Ancak 73 bin olmasına rağmen hiçbir problem yok.

Not: Aracın sübaplarına zarar vermiyor demiyorum. Elbette zamanla sübaplara zarar veriyordur, ancak tahminimce bu 150-200 binde falan oluşabilecek bir sorun.

-> Kaç yakıyor?

LPG Fiyat: 3.00 TL (ortalama)

Karma kullanımda yazın 33-35 kuruş yakıyor. Kışın ise duruma göre 35-38 kuruş arasında yakıyor.

Uzun Yol Sabit 120 KM Hız: 32 Kuruş
    Uzun Yol Sabit 100 KM Hız: 29 Kuruş
    Uzun Yol Sabit 80 KM Hız: 25 Kuruş
    Performanslı Agresif Kullanım: 40 Kuruş

-> Parasını çıkardı mı?

Toplam 2 defa bakıma gittim LPG için 300 lira masrafı oldu. 2 yıl önce 8.700 liraya taktırmıştım.
    Toplam masrafı 9.000 TL

Bu zamana kadar ortalamam 32 kuruş diyebiliriz.
    Toplam Yakıt: 23.680 TL

Benzinde kullansaydım ortalamayı 8,5 Litre kabul edelim. (Benzine de 6.50 TL ortalama diyelim)
    KM'de ortalama 55 kuruş diyebiliriz.
    Toplam Yakıt: 40.700 TL

Fark: 17.020 TL
    LPG: 9.000 TL

Kar: 8.020 TL

Benzin ortalaması ve fiyatını olabildiğince düşük kabul ettiğim halde 8 bin lira kar etmiş oluyorum. Aracı kullananlar bilir ortalama 9,5 - 10 Litre yakıt tüketimi oluyor. Ben araç ortalaması 9,5 - 10 Litre gösterirken LPG'de kaç kuruş yaktığımı yukarıda belirttim.

Taktırmanızı öneriyor muyum?

Yılda 15.000 KM'den az yol yapıyorsanız taktırmaya hiç gerek yok. Zaten şu an kurdan dolayı prins sıvı sistem 16 bin lira diye duymuştum.

Yılda en azından 20-25 bin ve üzeri yol yapıyorsanız taktırın derim.

Prins Sıvı Sistemle ilgili merak edilen genel konulara 2 yıl önceki mesajımda değinmiştim. Bu sebepten şimdi tekrar anlatmıyorum.

Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
    Süper yararlı bir geri dönüş
    Teşekkürler
    Ben de 15bin kmdir prins vsi2 ile kullanıyorum. Ben de çok memnunum şimdilik.

• Arkadaşlar vitez topuzunun derisinde deforme oldu benim araçta ki çok dikkatli ve bakımlı kullanırım. Serviste belirttim garantiye girip girmeyeğini arayacaklar bakalım sonuç ne olacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: azad_van

Süper yararlı bir geri dönüş
    Teşekkürler
    Ben de 15bin kmdir prins vsi2 ile kullanıyorum. Ben de çok memnunum şimdilik.

Alıntıları Göster
    @azad_van Vsi2 ile ilgili gözlemleriniz ve tecrübeleriniz nedir paylaşır mısınız?

2019 kasa ile dönüşüm yaptıran oldu mu ecu farklı diyorlar

• NLine paket satisa sunulmus sanirim.
    1.6 dizel 4 ceker , spor detaylarla birlikte Elite donanim seviyesinde.
    276bin TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 19 Eylül 2019; 21:39:52 >
  • 
Sayfa: önceki 356357358359360
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.